www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0
, , aktualita
Na téměř třináct set zón je rozděleno podsvícení monitoru AORUS CV27Q, který si připravila společnost Gigabyte. Ta tak pomocí Black Equalizer 2.0 chce docílit pro hráče výhodnějšího obrazu na použitém 27" panelu.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte AORUS CV27Q je tak v základu 27" monitor s rozlišením QHD - 2560 x 1440 a již klasickým poměrem stran 16:9. Má svůj panel typu VA ovšem prohnutý s poloměrem 1500R a čím se výrobce chlubí především, to jsou technologie Black Equalizer 2.0 a ANC 2.0. Ty už tak známe a zde máme jejich vylepšené verze. 
 
 
Black Equalizer 2.0 není nic jiného než zónové přímé podsvícení. Plocha je rozdělena na celkem 1296 oblastí a v každé z nich lze intenzitu podsvícení nastavit dle potřeby. Pokud má taková věc fungovat pro celkové zvýšení kontrastu, aby se mohl daný monitor chlubit třeba i podporou HDR, pak to obvykle funguje tak, že když má být nějaké místo tmavší, podsvícení se stáhne a naopak. Zde to ovšem funguje naopak, čili podsvícení může zesvětlit tmavější části obrazu, aniž by se nutně přesvětlily ty světlejší. V takovém případě jde o to, aby měl hráč výhodu a dobře viděl své protivníky, nicméně Gigabyte uvádí i to, že taková funkce dobře poslouží při sledování filmů. 
 
 
Active Noise Cancelling (ANC) 2.0 zde využívá pole mikrofonů sloužících k potlačení okolního hluku tak, aby naši spoluhráči mohli slyšet jasně a zřetelně to, co jim povídáme. Vylepšená funkce ANC zde nabízí odstup signálu od šumu 120 dB a také jsou zvukovým systémem podporována sluchátka s vysokou impedancí až 600 Ohmů. 
 
 
Použitý 8bitový panel typu VA nabízí odezvu 1 ms (MPRT) a maximální obnovovací frekvenci 165 Hz řízenou pomocí FreeSync 2 HDR s LFC. Můžeme očekávat také celkem slušné barevné podání díky 90% pokrytí prostoru DCI-P3.
 
Použitý dvouramenný stojan nabídne nastavení výšky, natočení a naklopení panelu a dále tu máme obvyklé funkce monitorů AORUS jako Aim Stabilizer proti rozmazání vlivem efektu zpětného rázu ve hrách či GameAssist v podobě různých OSD funkcí. O dostupnosti na trhu a ceně se ovšem z tiskovky nic nedozvíme. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek