www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0
, , aktualita
Na téměř třináct set zón je rozděleno podsvícení monitoru AORUS CV27Q, který si připravila společnost Gigabyte. Ta tak pomocí Black Equalizer 2.0 chce docílit pro hráče výhodnějšího obrazu na použitém 27" panelu.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte AORUS CV27Q je tak v základu 27" monitor s rozlišením QHD - 2560 x 1440 a již klasickým poměrem stran 16:9. Má svůj panel typu VA ovšem prohnutý s poloměrem 1500R a čím se výrobce chlubí především, to jsou technologie Black Equalizer 2.0 a ANC 2.0. Ty už tak známe a zde máme jejich vylepšené verze. 
 
 
Black Equalizer 2.0 není nic jiného než zónové přímé podsvícení. Plocha je rozdělena na celkem 1296 oblastí a v každé z nich lze intenzitu podsvícení nastavit dle potřeby. Pokud má taková věc fungovat pro celkové zvýšení kontrastu, aby se mohl daný monitor chlubit třeba i podporou HDR, pak to obvykle funguje tak, že když má být nějaké místo tmavší, podsvícení se stáhne a naopak. Zde to ovšem funguje naopak, čili podsvícení může zesvětlit tmavější části obrazu, aniž by se nutně přesvětlily ty světlejší. V takovém případě jde o to, aby měl hráč výhodu a dobře viděl své protivníky, nicméně Gigabyte uvádí i to, že taková funkce dobře poslouží při sledování filmů. 
 
 
Active Noise Cancelling (ANC) 2.0 zde využívá pole mikrofonů sloužících k potlačení okolního hluku tak, aby naši spoluhráči mohli slyšet jasně a zřetelně to, co jim povídáme. Vylepšená funkce ANC zde nabízí odstup signálu od šumu 120 dB a také jsou zvukovým systémem podporována sluchátka s vysokou impedancí až 600 Ohmů. 
 
 
Použitý 8bitový panel typu VA nabízí odezvu 1 ms (MPRT) a maximální obnovovací frekvenci 165 Hz řízenou pomocí FreeSync 2 HDR s LFC. Můžeme očekávat také celkem slušné barevné podání díky 90% pokrytí prostoru DCI-P3.
 
Použitý dvouramenný stojan nabídne nastavení výšky, natočení a naklopení panelu a dále tu máme obvyklé funkce monitorů AORUS jako Aim Stabilizer proti rozmazání vlivem efektu zpětného rázu ve hrách či GameAssist v podobě různých OSD funkcí. O dostupnosti na trhu a ceně se ovšem z tiskovky nic nedozvíme. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář