reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0

, , aktualita
Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0
Na téměř třináct set zón je rozděleno podsvícení monitoru AORUS CV27Q, který si připravila společnost Gigabyte. Ta tak pomocí Black Equalizer 2.0 chce docílit pro hráče výhodnějšího obrazu na použitém 27" panelu.
Gigabyte AORUS CV27Q je tak v základu 27" monitor s rozlišením QHD - 2560 x 1440 a již klasickým poměrem stran 16:9. Má svůj panel typu VA ovšem prohnutý s poloměrem 1500R a čím se výrobce chlubí především, to jsou technologie Black Equalizer 2.0 a ANC 2.0. Ty už tak známe a zde máme jejich vylepšené verze. 
 
 
Black Equalizer 2.0 není nic jiného než zónové přímé podsvícení. Plocha je rozdělena na celkem 1296 oblastí a v každé z nich lze intenzitu podsvícení nastavit dle potřeby. Pokud má taková věc fungovat pro celkové zvýšení kontrastu, aby se mohl daný monitor chlubit třeba i podporou HDR, pak to obvykle funguje tak, že když má být nějaké místo tmavší, podsvícení se stáhne a naopak. Zde to ovšem funguje naopak, čili podsvícení může zesvětlit tmavější části obrazu, aniž by se nutně přesvětlily ty světlejší. V takovém případě jde o to, aby měl hráč výhodu a dobře viděl své protivníky, nicméně Gigabyte uvádí i to, že taková funkce dobře poslouží při sledování filmů. 
 
 
Active Noise Cancelling (ANC) 2.0 zde využívá pole mikrofonů sloužících k potlačení okolního hluku tak, aby naši spoluhráči mohli slyšet jasně a zřetelně to, co jim povídáme. Vylepšená funkce ANC zde nabízí odstup signálu od šumu 120 dB a také jsou zvukovým systémem podporována sluchátka s vysokou impedancí až 600 Ohmů. 
 
 
Použitý 8bitový panel typu VA nabízí odezvu 1 ms (MPRT) a maximální obnovovací frekvenci 165 Hz řízenou pomocí FreeSync 2 HDR s LFC. Můžeme očekávat také celkem slušné barevné podání díky 90% pokrytí prostoru DCI-P3.
 
Použitý dvouramenný stojan nabídne nastavení výšky, natočení a naklopení panelu a dále tu máme obvyklé funkce monitorů AORUS jako Aim Stabilizer proti rozmazání vlivem efektu zpětného rázu ve hrách či GameAssist v podobě různých OSD funkcí. O dostupnosti na trhu a ceně se ovšem z tiskovky nic nedozvíme. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp 


reklama
reklama
reklama
reklama