www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0
, , aktualita
Na téměř třináct set zón je rozděleno podsvícení monitoru AORUS CV27Q, který si připravila společnost Gigabyte. Ta tak pomocí Black Equalizer 2.0 chce docílit pro hráče výhodnějšího obrazu na použitém 27" panelu.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte AORUS CV27Q je tak v základu 27" monitor s rozlišením QHD - 2560 x 1440 a již klasickým poměrem stran 16:9. Má svůj panel typu VA ovšem prohnutý s poloměrem 1500R a čím se výrobce chlubí především, to jsou technologie Black Equalizer 2.0 a ANC 2.0. Ty už tak známe a zde máme jejich vylepšené verze. 
 
 
Black Equalizer 2.0 není nic jiného než zónové přímé podsvícení. Plocha je rozdělena na celkem 1296 oblastí a v každé z nich lze intenzitu podsvícení nastavit dle potřeby. Pokud má taková věc fungovat pro celkové zvýšení kontrastu, aby se mohl daný monitor chlubit třeba i podporou HDR, pak to obvykle funguje tak, že když má být nějaké místo tmavší, podsvícení se stáhne a naopak. Zde to ovšem funguje naopak, čili podsvícení může zesvětlit tmavější části obrazu, aniž by se nutně přesvětlily ty světlejší. V takovém případě jde o to, aby měl hráč výhodu a dobře viděl své protivníky, nicméně Gigabyte uvádí i to, že taková funkce dobře poslouží při sledování filmů. 
 
 
Active Noise Cancelling (ANC) 2.0 zde využívá pole mikrofonů sloužících k potlačení okolního hluku tak, aby naši spoluhráči mohli slyšet jasně a zřetelně to, co jim povídáme. Vylepšená funkce ANC zde nabízí odstup signálu od šumu 120 dB a také jsou zvukovým systémem podporována sluchátka s vysokou impedancí až 600 Ohmů. 
 
 
Použitý 8bitový panel typu VA nabízí odezvu 1 ms (MPRT) a maximální obnovovací frekvenci 165 Hz řízenou pomocí FreeSync 2 HDR s LFC. Můžeme očekávat také celkem slušné barevné podání díky 90% pokrytí prostoru DCI-P3.
 
Použitý dvouramenný stojan nabídne nastavení výšky, natočení a naklopení panelu a dále tu máme obvyklé funkce monitorů AORUS jako Aim Stabilizer proti rozmazání vlivem efektu zpětného rázu ve hrách či GameAssist v podobě různých OSD funkcí. O dostupnosti na trhu a ceně se ovšem z tiskovky nic nedozvíme. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář