www.svethardware.cz
>
>
>

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0

Gigabyte uvádí AORUS CV27Q: 27" herní LCD s podsvícením Black Equalizer 2.0
, , aktualita
Na téměř třináct set zón je rozděleno podsvícení monitoru AORUS CV27Q, který si připravila společnost Gigabyte. Ta tak pomocí Black Equalizer 2.0 chce docílit pro hráče výhodnějšího obrazu na použitém 27" panelu.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte AORUS CV27Q je tak v základu 27" monitor s rozlišením QHD - 2560 x 1440 a již klasickým poměrem stran 16:9. Má svůj panel typu VA ovšem prohnutý s poloměrem 1500R a čím se výrobce chlubí především, to jsou technologie Black Equalizer 2.0 a ANC 2.0. Ty už tak známe a zde máme jejich vylepšené verze. 
 
 
Black Equalizer 2.0 není nic jiného než zónové přímé podsvícení. Plocha je rozdělena na celkem 1296 oblastí a v každé z nich lze intenzitu podsvícení nastavit dle potřeby. Pokud má taková věc fungovat pro celkové zvýšení kontrastu, aby se mohl daný monitor chlubit třeba i podporou HDR, pak to obvykle funguje tak, že když má být nějaké místo tmavší, podsvícení se stáhne a naopak. Zde to ovšem funguje naopak, čili podsvícení může zesvětlit tmavější části obrazu, aniž by se nutně přesvětlily ty světlejší. V takovém případě jde o to, aby měl hráč výhodu a dobře viděl své protivníky, nicméně Gigabyte uvádí i to, že taková funkce dobře poslouží při sledování filmů. 
 
 
Active Noise Cancelling (ANC) 2.0 zde využívá pole mikrofonů sloužících k potlačení okolního hluku tak, aby naši spoluhráči mohli slyšet jasně a zřetelně to, co jim povídáme. Vylepšená funkce ANC zde nabízí odstup signálu od šumu 120 dB a také jsou zvukovým systémem podporována sluchátka s vysokou impedancí až 600 Ohmů. 
 
 
Použitý 8bitový panel typu VA nabízí odezvu 1 ms (MPRT) a maximální obnovovací frekvenci 165 Hz řízenou pomocí FreeSync 2 HDR s LFC. Můžeme očekávat také celkem slušné barevné podání díky 90% pokrytí prostoru DCI-P3.
 
Použitý dvouramenný stojan nabídne nastavení výšky, natočení a naklopení panelu a dále tu máme obvyklé funkce monitorů AORUS jako Aim Stabilizer proti rozmazání vlivem efektu zpětného rázu ve hrách či GameAssist v podobě různých OSD funkcí. O dostupnosti na trhu a ceně se ovšem z tiskovky nic nedozvíme. 
 
Zdroj: TZ Gigabyte via techPowerUp 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek