Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro

Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
, , aktualita
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
K oblíbeným
reklama
Gigabyte X299 AORUS Gaming 7 Pro chce zaujmout především vylepšeným systémem napájení procesoru, který je pro mnohojádrové Core klíčový, neboť nejde o zrovna úsporné procesory. Krom toho se také dobře uplatní systém Smart Fan 5 pro řízení otáček na desku napojených ventilátorů pomocí mnoha vestavěných i externích čidel. 
 
 
Není třeba zdůrazňovat, že tato deska je určena pro zvlášť výkonné sestavy, to je vidět už na první pohled i z jejích pěti slotů PCI Express 3.0 x16, jež si rozdělují linky z procesoru a podporují třícestné SLI i CrossFireX. Ovšem vraťme se k napájení, které výrobce označuje za serverovou třídu a uvádí, že jde o celkem 12 fází po až 60 A řízených PWM kontrolerem a samozřejmě nechybí také Turbo B-Clock pro jemné ladění základní 100MHz frekvence.  
 
 
Smart Fan 5 zase disponuje funkcí FAN STOP, která dělá přesně to, co má v popisu, čili zastaví ventilátory v případě, že čidly naměřené teploty nepřekročí jistou nastavenou hranici. Pak můžeme zmínit Gigabyte UEFI DualBIOS s funkcí Q-Flash Plus USB pro snadnou aktualizaci, trojici slotů Ultra-Fast M.2 s PCIe Gen3 x4 a chladiči Thermal Guard (jeden tak bude na opačné straně desky), podpora Inte Optane, porty USB 3.1 Gen 2 Type-A i Type-C a samozřejmostí je osm slotů DIMM pro DDR4, ovšem bohužel pouze non-ECC Unbuffered.
 
O síť se podělí řešení značek Intel a Killer, přičemž vedle Ethernetu je tu i Killer 2x2 802.11ac Wi-Fi, audio je řešeno DAC ESS Sabre se Sound BlasterX 720° a samozřejmě nechybí ani RGB Fusion pro podsvícení. Více si o této desce můžete přečíst na stránkách výrobce a co se týče cen, můžeme očekávat velice vysokou částku nad 11 tisíc korun, za niž pořídíme starší verzi Gigabyte GA-X299 AORUS Gaming 7. 
 
Zdroj: Gigabyte


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek