Gigabyte uvedl HPC systémy s novými GPU Nvidia A100

Gigabyte uvedl HPC systémy s novými GPU Nvidia A100
, , aktualita
Nové grafické čipy Nvidia Ampere A100 se už pomalu zabydlují v prvních HPC systémech. S takovými přišla i společnost Gigabyte, která uvádí výkonné servery s procesory Xeon Scalable i AMD EPYC.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny představila společnost Nvidia extrémně výkonné čipy Ampere A100, které mají 8192 CUDA jader. Ty jsou vyráběny 7nm procesem a mají 54 miliard tranzistorů. Velmi rychle se dostávají i do prvních serverů. O ty se postarala např. společnost Gigabyte, která uvádí řadu G262 se čtveřicí těchto čipů (NVIDIA HGX A100 4-GPU) a G492, které mají dokonce 8 těchto čipů ( NVIDIA HGX A100 8-GPU). Tyto servery jsou díky vysokému počtu GPU A100 Tensor Core určeny pro náročné HPC výpočty, systémy umělé inteligence a podobné. K dispozici je i katalog softwaru pro 700 různých HPC projektů, což umožní snadné nasazení nových systémů do praxe.
 
Gigabyte Nvidia logo
 
Zákazníci si navíc mohou zvolit i procesory, které budou tyto servery obsahovat. K dispozici je nejen 3. generace Intel Xeon Scalable v modelech G262-IR0 a G492-ID0, ale také AMD EPYC 2. generace ve verzích G262-ZR0 a G492-ZD0. Servery využívají technologie, jako jsou NVIDIA NVSwitch, NVLink, vysokorychlostní síťové spojení Mellanox HDR InfiniBand, software NVIDIA Magnum IO podporující např. GPUDirect RDMA a GPUDirect Storage. Novinky jsou kompatibilní s 2U a 4U racky. Najdeme zde napájecí zdroje s 80+% efektivitou a redundancí N+1 pro větší jistotu.
 
Gigabyte Nvidia HGX A100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
26.2.2021, aktualita, Jan Vítek5 komentářů