www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte vysílá na trh 8TB SSD Aorus s propustností 15 GB/s

Gigabyte vysílá na trh 8TB SSD Aorus s propustností 15 GB/s
, , aktualita
Společnost Gigabyte už vyslala na trh svá nová výkonná SSD Aorus Gen4 AIC s kapacitou až 8 TB a propustností dosahující velice slušných 15 gigabajtů za sekundu. Přichází s nimi včas, a to akorát pro nové Threadrippery. 
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že právě spíše jen s novými Threadrippery bude mít smysl tato SSD využívat. Jde totiž o karty pro rozhraní PCIe 4.0 x16, přičemž toto moderní rozhraní dnes podporují pouze procesory EPYC druhé generace a Ryzen třetí generace. Pro EPYC a serverové prostředí přitom tento produkt určen není a co se týče Ryzen, v jejich případě jde snad až o moc luxusní produkt. Je ale pravda, že na kvalitnějších deskách umožňujících rozdělení linek procesoru mezi dva sloty PCIe x16 by to nejspíše šlo bez výkonnostního postihu. 
 
 
Nicméně Gigabyte tato SSD připravuje zcela jasně především pro nové Threadrippery, v jejichž případě bude k dispozici dost linek pro SSD i grafickou kartu, aniž by se měly omezovat a především pak jde o určení celého produktu pro HEDT počítače a pracovní stanice. Ostatně ani náruživý hráč si bude těžko kupovat drahé 8TB SSD. 
 
 
Ve své podstatě není Aoris Gen4 AIC nic úžasného a jde v podstatě jen o kartu kombinující výkon čtyř samostatných SSD pro NVMe Gen4 s kapacitou 2 TB do hardwarového RAIDu. To jsme mohli už mnohokrát vidět ještě v době, kdy byly aktuální kontrolery SandForce. Nyní to jsou ovšem naprosto jistě Phison PS5016-E16, které dnes jako jediné umožní využívat PCIe 4.0, což jsou jen upravené PS5012-E12. Kontrolery vyvinuté speciálně pro PCIe 4.0 dorazí později. 
 
 
SSD s podobným zpracováním vždy excelovala v sekvenčních přenosech, ale IOPS byly slabé, a to platí i zde, neboť 430k a 440k pro náhodné čtení a zápis není nic výjimečného a odpovídá to běžným M.2 SSD pro PCIe 3.0 x4. 
 
Tato karta se ovšem alespoň postará o chlazení nainstalovaných SSD, a to s využitím vždy dvojice tepelných senzorů, dle nichž budou řízeny otáčky ventilátoru. Každé jednotlivé M.2 SSD je tak postaveno na zmíněném Phison, který disponuje osmi kanály pro paměti NAND a pamětí DDR4 cache. Podporuje protokol NVMe 1.3, LPDC a samozřejmě techniky  Wear Levelling a Over-Provision. Paměti pak vyrábí Toshiba a jde o její 96vrstvé BiCS4. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
6.12.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů