www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gigabyte vysílá na trh 8TB SSD Aorus s propustností 15 GB/s

Gigabyte vysílá na trh 8TB SSD Aorus s propustností 15 GB/s
, , aktualita
Společnost Gigabyte už vyslala na trh svá nová výkonná SSD Aorus Gen4 AIC s kapacitou až 8 TB a propustností dosahující velice slušných 15 gigabajtů za sekundu. Přichází s nimi včas, a to akorát pro nové Threadrippery. 
K oblíbeným
reklama
Dá se říci, že právě spíše jen s novými Threadrippery bude mít smysl tato SSD využívat. Jde totiž o karty pro rozhraní PCIe 4.0 x16, přičemž toto moderní rozhraní dnes podporují pouze procesory EPYC druhé generace a Ryzen třetí generace. Pro EPYC a serverové prostředí přitom tento produkt určen není a co se týče Ryzen, v jejich případě jde snad až o moc luxusní produkt. Je ale pravda, že na kvalitnějších deskách umožňujících rozdělení linek procesoru mezi dva sloty PCIe x16 by to nejspíše šlo bez výkonnostního postihu. 
 
 
Nicméně Gigabyte tato SSD připravuje zcela jasně především pro nové Threadrippery, v jejichž případě bude k dispozici dost linek pro SSD i grafickou kartu, aniž by se měly omezovat a především pak jde o určení celého produktu pro HEDT počítače a pracovní stanice. Ostatně ani náruživý hráč si bude těžko kupovat drahé 8TB SSD. 
 
 
Ve své podstatě není Aoris Gen4 AIC nic úžasného a jde v podstatě jen o kartu kombinující výkon čtyř samostatných SSD pro NVMe Gen4 s kapacitou 2 TB do hardwarového RAIDu. To jsme mohli už mnohokrát vidět ještě v době, kdy byly aktuální kontrolery SandForce. Nyní to jsou ovšem naprosto jistě Phison PS5016-E16, které dnes jako jediné umožní využívat PCIe 4.0, což jsou jen upravené PS5012-E12. Kontrolery vyvinuté speciálně pro PCIe 4.0 dorazí později. 
 
 
SSD s podobným zpracováním vždy excelovala v sekvenčních přenosech, ale IOPS byly slabé, a to platí i zde, neboť 430k a 440k pro náhodné čtení a zápis není nic výjimečného a odpovídá to běžným M.2 SSD pro PCIe 3.0 x4. 
 
Tato karta se ovšem alespoň postará o chlazení nainstalovaných SSD, a to s využitím vždy dvojice tepelných senzorů, dle nichž budou řízeny otáčky ventilátoru. Každé jednotlivé M.2 SSD je tak postaveno na zmíněném Phison, který disponuje osmi kanály pro paměti NAND a pamětí DDR4 cache. Podporuje protokol NVMe 1.3, LPDC a samozřejmě techniky  Wear Levelling a Over-Provision. Paměti pak vyrábí Toshiba a jde o její 96vrstvé BiCS4. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře