Gigabyte Z390 Designare: profesionální deska pro Core 9. generace

Gigabyte Z390 Designare: profesionální deska pro Core 9. generace
, , aktualita
Na trhu se značkovými základními deskami převažují herní modely, s nimiž máme už dlouho spojeno RGB podsvícení. Řada uživatelů ale více než to může ocenit spíše výbavu, která bude opravdu užitečná a právě o tom je série Designare. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Z390 Designare pochopitelně není jen pro procesory Coffee Lake 9. generace, ale i 8.generace, nicméně výrobce ji spojuje především s novým osmijádrovým Core i9-9900K, což má být vhodná kombinace pro "tvůrce obsahu", čili prostě pracovní sestavy. 
 
 
Je zřejmé, že se taková deska objevila i díky tomu, že do běžných desktopů konečně dorazily vícejádrové procesory, které ještě před dvěma lety byly k dispozici leda v HEDT sestavách. Nicméně už opravdu bylo na čase, aby se na trhu začaly objevovat desky pro běžné desktopy, které se nebudou řadit mezi herní a tomu bude odpovídat i jejich design. Ne každý má zájem platit si za barevný kolotoč, který ani nevyužije. 
 
 
Z390 Designare nám nabídne 12+1fázové napájení procesoru s digitálním PWM Controllerem a DrMOS. Napájení patice je posíleno o 8 + 4pinový konektor a chlazení zajištěno velkými pasivy s heatpipe. 
 
 
Do výbavy desky patří dva M.2 sloty pro PCIe 3.0 a NVMe napojené přímo na linky procesoru, dále rozhraní 802.11ac (Intel CNVi 160MHz), dva gigabitové Ethernety s kontrolery od Intelu a cFosSpeed, USB 3.1 Gen2 na konektorech typu C s Thunderboltem 3. Audio systém je vybaven kodekem ALC1220-VB a audio kondenzátory WIMA (odstup signálu od šumu až 114 dB) a pak tu máme systém Smart Fan 5 pro řízení ventilátorů, umírněné LED podsvícení s možností napojení RGB pásků a podporu Intel Optane. 
 
 
RGB podsvícení zde tedy nechybí, ale jak ukazují fotografie, do Matějské pouti to má daleko. Deska chce spíše zaujmout kombinací černého PCB a stříbrných doplňků. Cenu a dostupnost Gigabyte zatím nezveřejnil. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář