Gigabyte Z390 Designare: profesionální deska pro Core 9. generace

Gigabyte Z390 Designare: profesionální deska pro Core 9. generace
, , aktualita
Na trhu se značkovými základními deskami převažují herní modely, s nimiž máme už dlouho spojeno RGB podsvícení. Řada uživatelů ale více než to může ocenit spíše výbavu, která bude opravdu užitečná a právě o tom je série Designare. 
K oblíbeným
reklama
Gigabyte Z390 Designare pochopitelně není jen pro procesory Coffee Lake 9. generace, ale i 8.generace, nicméně výrobce ji spojuje především s novým osmijádrovým Core i9-9900K, což má být vhodná kombinace pro "tvůrce obsahu", čili prostě pracovní sestavy. 
 
 
Je zřejmé, že se taková deska objevila i díky tomu, že do běžných desktopů konečně dorazily vícejádrové procesory, které ještě před dvěma lety byly k dispozici leda v HEDT sestavách. Nicméně už opravdu bylo na čase, aby se na trhu začaly objevovat desky pro běžné desktopy, které se nebudou řadit mezi herní a tomu bude odpovídat i jejich design. Ne každý má zájem platit si za barevný kolotoč, který ani nevyužije. 
 
 
Z390 Designare nám nabídne 12+1fázové napájení procesoru s digitálním PWM Controllerem a DrMOS. Napájení patice je posíleno o 8 + 4pinový konektor a chlazení zajištěno velkými pasivy s heatpipe. 
 
 
Do výbavy desky patří dva M.2 sloty pro PCIe 3.0 a NVMe napojené přímo na linky procesoru, dále rozhraní 802.11ac (Intel CNVi 160MHz), dva gigabitové Ethernety s kontrolery od Intelu a cFosSpeed, USB 3.1 Gen2 na konektorech typu C s Thunderboltem 3. Audio systém je vybaven kodekem ALC1220-VB a audio kondenzátory WIMA (odstup signálu od šumu až 114 dB) a pak tu máme systém Smart Fan 5 pro řízení ventilátorů, umírněné LED podsvícení s možností napojení RGB pásků a podporu Intel Optane. 
 
 
RGB podsvícení zde tedy nechybí, ale jak ukazují fotografie, do Matějské pouti to má daleko. Deska chce spíše zaujmout kombinací černého PCB a stříbrných doplňků. Cenu a dostupnost Gigabyte zatím nezveřejnil. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu Neschopnost Facebooku: síť ukládala hesla v plaintextu
Sociální síť Facebook má za poslední rok opravdu hodně obrovských průšvihů a očividně to jen tak neskončí. Nyní se zjistilo, že stovky milionů uživatelů mělo svá hesla uložena v plaintextu a zaměstnanci společnosti k nim mohli mít přístup.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře