www.svethardware.cz
>
>
>
>

GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí

GitHub kvůli RIAA odstranil YouTube-DL, knihovnu pro stahování YT videí
, , aktualita
GitHub byl nucen odstranit ze svých stránek zdrojové kódy populární knihovny pro stahování YouTube videí, YouTube-DL. Ta často sloužila k neoprávněnému vytváření a distribuci kopií autorsky chráněného obsahu.
K oblíbeným
reklama
RIAA o sobě dává opět trochu více vědět a došlápla si na server GitHub. Na něm totiž byl hostována populární knihovna YouTube-DL napsaná v Pythonu. Ta byla využívána k vytváření nejrůznějších aplikací, které dovolovaly stahování videa a audia z klipů zveřejněných na serveru YouTube. Díky tomu umožňovala snadné vytváření dalších kopií videí, které byly nezřídka uploadovány zpět na YouTube. Tímto nedovoleným způsobem tak mnozí šířili autorsky chráněný obsah na úkor skutečných autorů.
 
YouTube logo
 
Na základě podnětu asociace RIAA tak GitHub odstranil tuto oblíbenou knihovnu (a 17 jejích kopií), která je dle RIAA sama o sobě ilegální, protože pomáhá obejít technologické překážky zajišťující autorizované streamování a potlačující opak (tedy reprodukci a distribuci nahrávek členů RIAA bez autorizace). Knihovna byla velmi oblíbená, za svou historii zaznamenala na 72 tisíc "lajků". Tento krok se setkal s nevolí, a to dokonce i těch, které má také chránit (byť nejsou členy RIAA).
 
Mnozí youtubeři používají nástroje založené na YouTube-DL k záloze vlastních klipů, což se může týkat např. streamerů, další ji využívají k záloze obsahu, u něhož vidí vysokou hodnotu a nechtějí, aby se na základě "rozmarů" Googlu někdy ztratil.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek