GOG musí řešit finance, zruší nabídku Fair Pricing Package

GOG musí řešit finance, zruší nabídku Fair Pricing Package
, , aktualita
Včera jsme se věnovali platformě GOG a jejím údajným finančním potížím, které jsou nyní už v podstatě potvrzeny. Propouštění zaměstnanců mohl být důsledek probíhající reorganizace, ovšem nyní je tu další zpráva. 
K oblíbeným
reklama
Reorganizace má ve firmě GOG probíhat už od loňského října a vedle tuctu propouštěných zaměstnanců se objevily nové pozice, na něž jsou lidé naopak nabíráni, a tak se nedalo automaticky mluvit o tom, že za tím stojí finanční problémy, i když o nich mluvil právě jeden už bývalý zaměstnanec.
 
 
Nyní se ale dozvídáme, že firma se rozhodla zrušit svůj Fair Price Package, a to prý z toho důvodu, že trh se obecně pohnul k tomu, aby vývojáři a nakladatelé dostávali od prodejních platforem větší podíly z tržeb. 
 
Fair Price Package je jistá forma kompenzace formou kreditu, který dostaneme do naší GOGovské peněženky pro utracení za další hry. Pokud jsme si koupili nějakou hru, která byla zrovna v našem regionu dražší, GOG nám výsledek ve formě kreditu nahradit. Například to mohla být hra za 40 eur, která však v USA stojí 40 dolarů. Euro však nemá vůči dolarů směnný kurs 1:1, takže jsme v eurech ve skutečnosti zaplatili více, a GOG se zavázal tento rozdíl nahrazovat. Ale už to dělat nebude, s touto nabídkou skončí letos 31. března
 
V průměru totiž náhrady činily asi 12 procent z cen her, přičemž v některých případech to činilo až 37 procent. Je pak logické, že když nyní začnou autoři her dostávat větší podíly, k čemuž zavelela především konkurence v podobě Epic Store, GOG už si nebude moci dovolit takovou velkorysost, když se jejich vlastní podíl sníží. Ze zprávy už se ale nedozvíme, kolik bude nyní GOG autorům vyplácet. 
 
Důležitá zpráva také je, že pokud jste si tímto způsobem nasbírali nějaký kredit, ten budete muset utratit nejpozději do jednoho roku poté, co Fair Price Package na konci března zanikne. Z celé této zprávy si také můžeme odnést to, že finanční potíže platformy GOG jsou nejspíše reálné. 
 
Zdroj: GOG


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci NVIDIA vypustila první Creator Ready Drivers: více výkonu pro práci
NVIDIA už dlouho nabízí své Game Ready Driver, které vždy ve své nové verzi reagují na nabídku nejdůležitějších herních novinek. Nyní tu máme Creator Ready Driver a je jasné, že půjde o stejnou věc, jen ne pro hry, ale pro jiné aplikace. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře Facebook ohlásil nový Oculus Rift S pro PC, přijde na jaře
Na GDC byl představen další model headsetu Oculus Rift, který dostal prosté označení S. Jde o přímého následovníka původního modelu Oculus Rift, který stále vyžaduje kabely, ale nabízí vyšší rozlišení a schopnost se sám orientovat v prostoru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu Intel GT2 Gen11 v detailech, aneb 64 EU v mainstreamu
Intel se odhodlal po řadě let zásadním způsobem vylepšit své běžné integrované grafické čipy. Chystá si 11. generaci grafické architektury a pro běžné GT2 to bude znamenat především jednu věc. Počet jednotek EU se navýší z 24 na 64. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre GPU Intelu dostala nové Graphics Command Centre
Intel se také účastní GDC a je připraven se s námi podělit o své inovace v oblasti PC grafiky. Dozvíme se tak o Graphics Command Centre, které bude sloužit nastavení grafiky ve hrách či o komunitě The Odyssey nebo programu GameDev Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek