GOG musí řešit finance, zruší nabídku Fair Pricing Package

GOG musí řešit finance, zruší nabídku Fair Pricing Package
, , aktualita
Včera jsme se věnovali platformě GOG a jejím údajným finančním potížím, které jsou nyní už v podstatě potvrzeny. Propouštění zaměstnanců mohl být důsledek probíhající reorganizace, ovšem nyní je tu další zpráva. 
K oblíbeným
reklama
Reorganizace má ve firmě GOG probíhat už od loňského října a vedle tuctu propouštěných zaměstnanců se objevily nové pozice, na něž jsou lidé naopak nabíráni, a tak se nedalo automaticky mluvit o tom, že za tím stojí finanční problémy, i když o nich mluvil právě jeden už bývalý zaměstnanec.
 
 
Nyní se ale dozvídáme, že firma se rozhodla zrušit svůj Fair Price Package, a to prý z toho důvodu, že trh se obecně pohnul k tomu, aby vývojáři a nakladatelé dostávali od prodejních platforem větší podíly z tržeb. 
 
Fair Price Package je jistá forma kompenzace formou kreditu, který dostaneme do naší GOGovské peněženky pro utracení za další hry. Pokud jsme si koupili nějakou hru, která byla zrovna v našem regionu dražší, GOG nám výsledek ve formě kreditu nahradit. Například to mohla být hra za 40 eur, která však v USA stojí 40 dolarů. Euro však nemá vůči dolarů směnný kurs 1:1, takže jsme v eurech ve skutečnosti zaplatili více, a GOG se zavázal tento rozdíl nahrazovat. Ale už to dělat nebude, s touto nabídkou skončí letos 31. března
 
V průměru totiž náhrady činily asi 12 procent z cen her, přičemž v některých případech to činilo až 37 procent. Je pak logické, že když nyní začnou autoři her dostávat větší podíly, k čemuž zavelela především konkurence v podobě Epic Store, GOG už si nebude moci dovolit takovou velkorysost, když se jejich vlastní podíl sníží. Ze zprávy už se ale nedozvíme, kolik bude nyní GOG autorům vyplácet. 
 
Důležitá zpráva také je, že pokud jste si tímto způsobem nasbírali nějaký kredit, ten budete muset utratit nejpozději do jednoho roku poté, co Fair Price Package na konci března zanikne. Z celé této zprávy si také můžeme odnést to, že finanční potíže platformy GOG jsou nejspíše reálné. 
 
Zdroj: GOG


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu Google od roku 2005 ukládal hesla uživatelů G Suite v plaintextu
Také Google má nyní velký bezpečnostní průšvih. Ukázalo se totiž, že podnikoví uživatelé balíku aplikací G Suite mohli mít svá hesla uložená na serverech společnosti v textové podobě bez zahashování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma Závodní GRID zažije reboot v září, GRID 2 je zdarma
Codemasters si pro nás chystají reboot závodní série GRID, jejíž novodobý první díl dorazí na PC a konzole během letošního září. Podívat se už můžeme na první trailer a také na další informace o aktuálních slevách starších dílů. GRID 2 je rovnou zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz Gigabyte nabízí sadu desky s Core i9-9900K na 5,1 GHz
Společnost Gigabyte zkouší zaujmout prodávanou sadou základní desky a procesoru, kterýžto produkt nese označení Z390 Aorus Xtreme Waterforce 5G Premium Edition Bundle. Zákazník si tak velice jednoduše může pořídit už přetaktovaný systém.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou Náš pochroumaný Měsíc asi byl v minulosti zasažen trpasličí planetou
Lidstvo zná podobu odvrácené strany Měsíce až od 60. let minulého století, kdy se na ni podívaly nejdříve sondy a pak i samotní astronauti NASA. Nyní se ukazuje, že Měsíc měl velice pohnutou historii i po svém dramatickém vzniku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují Nové záplaty pro staré Windows si nerozumí s antiviry, systémy nebootují
Microsoft se pochlapil a minulý týden přinesl záplaty pro závažné bezpečnostní chyby i pro své již dávno nepodporované systémy jako Windows XP. Jenomže se asi moc nevěnoval jejich testování, jak se nyní ukazuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář