www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD

Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
, , aktualita
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
K oblíbeným
reklama
SK Hynix tak startuje zlehka, a to představením SSD řady Gold S31, která nabídnou kapacity 1 TB, 500 GB a 250 GB a přijdou v podobě 2,5" modelů s rozhraním SATA 6 Gb/s. To tak jejich výkon omezuje na reálnou propustnost kolem 560 MB/s, což je ostatně také nejvyšší udávaná propustnost týkající se sekvenčního čtení. Zápis pak dosahuje až 525 MB/s. Gold S31 přitom patří do série SuperCore, která bude později rozšířena o modely pro M.2 a rozhraní PCI Express, jež máme očekávat během následujících měsíců. 
 
 
SK Hynix může na rozdíl od mnoha jiných výrobců SSD tvrdit, že veškeré použité komponenty si vyrábí sám, což platí pro paměti NAND Flash, cache tvořenou pamětí DRAM, SSD kontroler i firmware. Otázka je, zda se tento fakt na něčem reálném projeví, abychom to jako potenciální zákazníci vůbec měli důvod řešit. 
 
 
K tomu máme ostatně zatím jen velice málo informací, protože krom uvedených základních údajů o propustnosti tu nemáme žádné jiné specifikace týkající se výkonu. 
 
 
SK Hynix ale tvrdí, že jeho Gold S31 jsou dobrou volbou pro hráče, designéry a tvůrce obsahu. První obrázek ukazuje na pětiletou záruku a co se týče výdrže, dozvíme se o MTBF 1,5 milionu hodin a především pak o 600 TBW pro 1TB model. To tak znamená, že zaručeno máme maximálně 600 celkových přepisů, což ovšem nijak nevybočuje z toho, co nabízí jiné podobné modely ostatních výrobců. 
 
Prozatím jsou Gold S31 v nabídce amerického Amazonu, a to dle kapacity za ceny 124, 78 a 50 dolarů. Zatím jsou tak prodávány pouze v USA, ovšem SK Hynix uvádí, že jejich nabídku v příštím roce rozšíří na další trhy, a to včetně Evropy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek