www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD

Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
, , aktualita
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
K oblíbeným
reklama
SK Hynix tak startuje zlehka, a to představením SSD řady Gold S31, která nabídnou kapacity 1 TB, 500 GB a 250 GB a přijdou v podobě 2,5" modelů s rozhraním SATA 6 Gb/s. To tak jejich výkon omezuje na reálnou propustnost kolem 560 MB/s, což je ostatně také nejvyšší udávaná propustnost týkající se sekvenčního čtení. Zápis pak dosahuje až 525 MB/s. Gold S31 přitom patří do série SuperCore, která bude později rozšířena o modely pro M.2 a rozhraní PCI Express, jež máme očekávat během následujících měsíců. 
 
 
SK Hynix může na rozdíl od mnoha jiných výrobců SSD tvrdit, že veškeré použité komponenty si vyrábí sám, což platí pro paměti NAND Flash, cache tvořenou pamětí DRAM, SSD kontroler i firmware. Otázka je, zda se tento fakt na něčem reálném projeví, abychom to jako potenciální zákazníci vůbec měli důvod řešit. 
 
 
K tomu máme ostatně zatím jen velice málo informací, protože krom uvedených základních údajů o propustnosti tu nemáme žádné jiné specifikace týkající se výkonu. 
 
 
SK Hynix ale tvrdí, že jeho Gold S31 jsou dobrou volbou pro hráče, designéry a tvůrce obsahu. První obrázek ukazuje na pětiletou záruku a co se týče výdrže, dozvíme se o MTBF 1,5 milionu hodin a především pak o 600 TBW pro 1TB model. To tak znamená, že zaručeno máme maximálně 600 celkových přepisů, což ovšem nijak nevybočuje z toho, co nabízí jiné podobné modely ostatních výrobců. 
 
Prozatím jsou Gold S31 v nabídce amerického Amazonu, a to dle kapacity za ceny 124, 78 a 50 dolarů. Zatím jsou tak prodávány pouze v USA, ovšem SK Hynix uvádí, že jejich nabídku v příštím roce rozšíří na další trhy, a to včetně Evropy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek