www.svethardware.cz
>
>
>
>

Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD

Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
, , aktualita
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
K oblíbeným
reklama
SK Hynix tak startuje zlehka, a to představením SSD řady Gold S31, která nabídnou kapacity 1 TB, 500 GB a 250 GB a přijdou v podobě 2,5" modelů s rozhraním SATA 6 Gb/s. To tak jejich výkon omezuje na reálnou propustnost kolem 560 MB/s, což je ostatně také nejvyšší udávaná propustnost týkající se sekvenčního čtení. Zápis pak dosahuje až 525 MB/s. Gold S31 přitom patří do série SuperCore, která bude později rozšířena o modely pro M.2 a rozhraní PCI Express, jež máme očekávat během následujících měsíců. 
 
 
SK Hynix může na rozdíl od mnoha jiných výrobců SSD tvrdit, že veškeré použité komponenty si vyrábí sám, což platí pro paměti NAND Flash, cache tvořenou pamětí DRAM, SSD kontroler i firmware. Otázka je, zda se tento fakt na něčem reálném projeví, abychom to jako potenciální zákazníci vůbec měli důvod řešit. 
 
 
K tomu máme ostatně zatím jen velice málo informací, protože krom uvedených základních údajů o propustnosti tu nemáme žádné jiné specifikace týkající se výkonu. 
 
 
SK Hynix ale tvrdí, že jeho Gold S31 jsou dobrou volbou pro hráče, designéry a tvůrce obsahu. První obrázek ukazuje na pětiletou záruku a co se týče výdrže, dozvíme se o MTBF 1,5 milionu hodin a především pak o 600 TBW pro 1TB model. To tak znamená, že zaručeno máme maximálně 600 celkových přepisů, což ovšem nijak nevybočuje z toho, co nabízí jiné podobné modely ostatních výrobců. 
 
Prozatím jsou Gold S31 v nabídce amerického Amazonu, a to dle kapacity za ceny 124, 78 a 50 dolarů. Zatím jsou tak prodávány pouze v USA, ovšem SK Hynix uvádí, že jejich nabídku v příštím roce rozšíří na další trhy, a to včetně Evropy. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700 LG představilo obří 42,5" monitor 43UN700
Společnost LG představila obří 42,5" monitor LG 43UN700, který má najít obrovské množství využití. Má být vhodný pro tvorbu multimédií, nenáročné hraní i kancelář. Dokáže zobrazit až 4 obrazy ze 4 různých zařízení najednou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde? Apple využije plné Navi 14 s 24 CU, dočkáme se i jinde?
Aktualizováno: Z kuloárů se dozvídáme, že nové Apple MacBook Pro dorazí s výbavou grafických karet Radeon Pro, které ve skutečnosti využijí plnou verzi GPU Navi 14. Ta nečítá 22, ale 24 jednotek CU.  
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet NASA přispěje k evropské misi ARIEL studující atmosféru exoplanet
Americká NASA se rozhodla, že přispěje svým dílem k misi ARIEL, kterou připravuje primárně Evropská vesmírná agentura ESA. Mise má startovat v roce 2028 a týkat se bude studia vzdálených exoplanet. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost Zítra v Londýně startuje X019: dosud největší xboxová událost
Microsoft zítra odstartuje X019, dosud největší událost spojenou s konzolemi Xbox, ostatně ta dostala podtitulek BIGGEST. INSIDE XBOX. EVER. Uvidíme herní novinky a možná i informace o chystané příští konzoli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek