www.svethardware.cz
>
>
>

Google blízko k dohodě s francouzskými médii, kterým musí platit

Google blízko k dohodě s francouzskými médii, kterým musí platit
, , aktualita
Členské státy EU mají vytvořit zákony, které umožní velkým médiím chtít po velkých společnostech (jako např. Google) poplatky za to, že zobrazují odkazy na jejich stránky. Francie je nejrychlejší a Google už tu spěje k dohodám.
K oblíbeným
reklama
Boj Googlu a tradičních zpravodajských médií skončil vítězstvím druhé skupiny. Výsledkem sporu je totiž to, že členské státy EU mají nyní připravit zákony, kde se média mohou dožadovat poplatků za zveřejňování odkazů na jejich články. Argumentovala tím, že Google vydělává na jejich obsahu zobrazovaném ve výsledcích vyhledávání a Google News či jiných agregátorech zpráv, což zároveň považují za porušení autorských práv, jenže poněkud zapomínají, že bez Googlu (a jiných agregátorů) by jejich čtenost byla výrazně nižší. Navíc do systémů jako Google News se tato média musela přihlásit sama a dobrovolně (a paradoxně právě Google News je navíc bez reklam). Za "reklamu" (odkazy na články) tak paradoxně platí ten, kdo by za službu měl inkasovat. Jako první tento zákon nepřekvapivě zavedla Francie.
 
Google logo
 
Nyní se objevují zprávy, že se Google podvolil tlaku a už jsou na stole téměř hotové výsledky jednání tohoto gigantu a některých velkých francouzských mediálních skupin. Dá se očekávat, že s tvorbou podobných zákonů nebudou další země EU otálet a brzy bude Google muset s podobnými dohodami přijít i v jiných zemích. Teď je jen otázkou, jaká bude další reakce společnosti a zda si to nevybere někde jinde.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity Tesla je popáté v zisku, téměř k tomu nepotřebovala emisní kredity
Automobilce Tesla se daří a Elon Musk si může mnout ruce. Firma má za sebou už 5. ziskové čtvrtletí v řadě za sebou. Tentokrát by ke kladným číslům téměř nepotřebovala ani prodej emisních kreditů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky HP uvedlo 8 nových monitorů včetně 27" 4K verze Z27xs G3 pro grafiky
Na Adobe MAX 2020 prezentovalo HP 8 nových monitorů, mezi kterými byly i ty určené pro grafiky. Vrcholem mezi nově představenými novinkami je HP Z27xs G3 DreamColor s rozlišením 4K a rozhraním USB-C.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede? Výkon Radeonu RX 6800 XT v 3DMarku už udávají čtyři zdroje, jak si vede?
Radeon RX 6800 XT by se měl stát novým herním králem firmy AMD, pokud jde o karty s ještě rozumnou cenou, neboť nad ním bude ještě výkonnější verze. Nyní se už postupně ukazuje, jaký výkon lze čekat dle 3DMarku. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku AMD Ryzen 5 5600X je nyní nejrychlejší v jednovláknových testech Passmarku
Test Passmark nás letos na jaře zaujal především tím, jak změnil váhu AVX 512 v jednovláknových testech. Mnozí za tím viděli snahu nadržovat Intelu. Jenomže nyní už ani to nepomohlo k jejich prvnímu místu. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader RTX 3070 Ti se znovu objevuje: 7424 CUDA jader
NVIDIA možná musela nebo přímo sama se rozhodla zrušit nástup lepších verzí RTX 3080 a RTX 3070 s většími kapacitami paměti, ale znovu se nám tu objevuje zajímavá karta v podobě RTX 3070 Ti. 
23.10.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů