www.svethardware.cz
>
>
>

Google Cloud dělá radost, reklamy poslední dobou klesly

Google Cloud dělá radost, reklamy poslední dobou klesly
, , aktualita
Společnost Alphabet, kam patří i Google, zveřejnila výsledky svého hospodaření. Ve srovnání s minulým rokem došlo ke zlepšení, nicméně koronavirová pandemie se podepsala na příjmech z reklamy. Ty se poslední dobou snižují.
K oblíbeným
reklama
Máme zde další zveřejnění hospodaření velké IT společnosti. Tentokrát jde o Alphabet, pod který patří i Google. Proti loňskému roku (Q1/19) se hospodaření zlepšilo, nicméně proti minulému čtvrtletí (Q4/19) jde o pokles. To bylo způsobeno také koronavirovou pandemií, která se podepsala na příjmech z reklam. Ty byly s ohledem na typický výkon v tomto období solidní ještě první dva měsíce roku, ale od března došlo k dramatickému propadu.
 
Google logo
 
Celkové příjmy společnosti tak byly v minulém roce 36,34 mld. USD, v minulém čtvrtletí už 46,08 mld. USD, ale v tomto čtvrtletí došlo k poklesu na 41,16 mld. USD (meziročně +13 %). Celý reklamní systém tvoří tradičně největší část. Z loňských 30,59 mld. USD se příjmy v minulém čtvrtletí zvýšily až na 37,93 mld. USD, ale nyní zase spadly na 33,76 mld. USD (meziročně +10 %). Obě čísla tak sice vykazují pokles vůči minulému čtvrtletí, ale meziročně jde o nárůst. Podobný průběh zaznamenaly i reklamy na YouTube započítané ve výše zmíněných číslech, tam šlo o hodnoty 3,03 mld., 4,72 mld. a 4,04 mld. USD. Vidíme také to, že reklamy dělají 82 % příjmů společnosti.
 
Radost dělá společnosti Google Cloud (včetně G Suite), který roste v obou srovnáních. Zde se naopak koronavirová pandemie projevuje pozitivně, neboť roste zájem o produkty pro práci přes internet. Loni to bylo jen 1,83 mld. USD, v minulém čtvrtletí pak 2,61 mld. USD a nyní je to už 2,78 mld. USD. Stále jde ale o relativně malou část Googlu. Jde ale především o čistý zisk a ten šel u Alphabetu meziročně nahoru z 6,66 na 6,84 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře