www.svethardware.cz
>
>
>

Google Cloud Platform dostala Xeon Scalable a 624 GB paměti

Google Cloud Platform dostala Xeon Scalable a 624 GB paměti
, , aktualita
Výpočetní datová centra Google Compute Engine VM dostala velkou výkonnostní vzpruhu. Nyní jsou postavena až na 96 virtuálních procesorech Intel Xeon Scalable a mohou mít až 624 GB operační paměti.
K oblíbeným
reklama
Google inovoval svá datová centra Compute Engine VM. Nové stroje jsou postaveny na procesorech Intel Xeon Scalable s jádry Skylake. Nabízí se ve velkém množství konfigurací a třech hlavních řadách. Standard může mít až 96 virtuálních CPU a maximálně 360 GB paměti. Kdo potřebuje více výpočetní síly a méně paměti, pro toho jsou zde konfigurace High-CPU s až 96 virtuálními CPU a 86,4 GB paměti. Naopak, kdo potřebuje hlavně paměť, ten v konfiguracích High-Memory dostane k 96 vCPU až 624 GB paměti. Pochopitelně je možné objednat si méně virtuálních CPU a k tomu adekvátně méně paměti.
 
Google Cloud Platform
 
Procesory Skylake mají mít proti předchůdcům obecně o 20 % vyšší výkon a v HPC dokonce o 82 %. Také paměťová propustnost je vyšší, a to dokonce dvojnásobně. 624GB virtuální stroje jsou certifikovány i pro SAP HANA a je možné dostat až 16 takových strojů pro zisk 9,75 TB. 96procesorové stroje budou k dispozici v USA (uprostřed a na západu), na západě Evropy a východě Asie. Komu se nehodí nabízené konfigurace, může si je poskládat dle vlastních požadavků. Google pracuje na výpočetních centrech, které budou mít dokonce 4 TB paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů