reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Google i Microsoft chtějí propustit přes 10.000 zaměstnanců

23.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
Google i Microsoft chtějí propustit přes 10.000 zaměstnanců
Hospodářská situace si vybírá svou daň i na takových obřích firmách, jako jsou Google nebo Microsoft. V obou případech se plánuje propuštění více než 10 tisíc zaměstnanců. Propouští i Amazon.
Situace posledních měsíců není zrovna růžová a na hospodářské problémy reagují i ty největší společnosti. Není to tak dávno, co jsme hovořili o pozastavení nabírání nových zaměstnanců u mnoha technologických firem (např. Mety nebo Intelu), nyní tu máme dokonce propouštění. Už počátkem ledna oznámil Amazon, že se zbaví zhruba 18 tisíc zaměstnanců, a v posledních dnech se nám k tomu přidaly další dvě firmy. V případě Microsoftu by to mělo být okolo 5 % zaměstnanců, což by mohlo znamenat propuštění zhruba 10-11 tisíc lidí. CEO Microsoftu, Satya Nadella, hovoří o přetrvávajících a nepovolujících turbulencích na trhu. Microsoft se chce dále soustředit na strategické oblasti a škrty se dokonce dotknou i herní divize.
 
Microsoft Google logo
 
Pozadu nezůstane ani Google (Alphabet). Ten sice hodlá v roce 2023 rozjet více než 20 projektů využívajících systémů umělé inteligence včetně AI chatbota, současně ale hodlá šetřit v jiných oblastech, a tak se se společností rozloučí okolo 12 tisíc zaměstnanců. V jejím případě to znamená přes 6 % pracovní síly. V obou případech šla cena akcií společností v pátek nahoru, u Microsoftu o téměř 3,6 %, u Googlu o více než 5,7 %.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama