Google nabízí rozšíření Chromu sledující zadávání vyzrazených hesel

Google nabízí rozšíření Chromu sledující zadávání vyzrazených hesel
, , aktualita
V rámci Safer Internet Day si společnost Google připravila novinky, které se týkají právě bezpečnosti. Patří mezi ně i rozšíření Password Checkup pro prohlížeč Chrome, které sleduje, zda náhodou nepoužíváme vyzrazenou kombinaci jména a hesla. 
reklama
Google si pro Safer Internet Day připravil i další novinky, ovšem jeho Password Checkup byl tou hlavní. Jak dobře víme, na web se už dostaly opravdu rozsáhlé databáze citlivých údajů stovek milionů uživatelů a především na stránkách Have I Been Pwned si můžeme ověřit, zda někde v otevřené podobě nekoluje i naše heslo. Kdo by ale neustále sám kontroloval, zda se v tomto ohledu něco nezměnilo, takže díky tomu jsou zde funkce jako i nový Password Checkup. 
 
 
Password Checkup je k dispozici jako rozšíření prohlížeče Chrome a uživatele má upozornit právě na to, že používá už vyzrazenou kombinaci jména a hesla pro přihlašování k některému ze svých účtů. V takovém případě je pochopitelně nanejvýš vhodné si dané heslo změnit. Vedle toho je tu Cross Account Protection jako další nástroj, který uživatele informuje o případném prolomení účtu, které využívají funkci Google Sign In. 
 
Co se týče funkcí Password Checkup, pak ty zahrnují i automatický reset hesla na účtu Google, čili v tomto případě se nečeká na to, až si uživatel přečte upozornění a pak možná někdy zareaguje. Původní vyzrazené heslo se tak resetuje hned, jak se dostane do příslušné databáze, což pochopitelně minimalizuje riziko zneužití účtu. V případě účtů třetích stran, jako je Yahoo Mail, Microsoft Onedrive a jiné to tak pochopitelně nefunguje a zde už musí po upozornění zasáhnout sám uživatel. 
 
Zástupci Google přitom slibují, že daná rozšíření byla vytvořena tak, aby nikdo včetně Googlu samotného nemohl jejich funkcí zneužít. Bezpečnostní techniky byly vytvořeny ve spolupráci z výzkumníky ze Stanfordu. 
 
Cross Account Protection bude vyžadovat spolupráci ostatních firem/serverů, které pak mohou využít informace zaslané Googlem k tomu, aby poskytly dodatečnou ochranu svým uživatelům, a to právě proti zneužití účtů. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek