Google nabízí rozšíření Chromu sledující zadávání vyzrazených hesel

Google nabízí rozšíření Chromu sledující zadávání vyzrazených hesel
, , aktualita
V rámci Safer Internet Day si společnost Google připravila novinky, které se týkají právě bezpečnosti. Patří mezi ně i rozšíření Password Checkup pro prohlížeč Chrome, které sleduje, zda náhodou nepoužíváme vyzrazenou kombinaci jména a hesla. 
K oblíbeným
reklama
Google si pro Safer Internet Day připravil i další novinky, ovšem jeho Password Checkup byl tou hlavní. Jak dobře víme, na web se už dostaly opravdu rozsáhlé databáze citlivých údajů stovek milionů uživatelů a především na stránkách Have I Been Pwned si můžeme ověřit, zda někde v otevřené podobě nekoluje i naše heslo. Kdo by ale neustále sám kontroloval, zda se v tomto ohledu něco nezměnilo, takže díky tomu jsou zde funkce jako i nový Password Checkup. 
 
 
Password Checkup je k dispozici jako rozšíření prohlížeče Chrome a uživatele má upozornit právě na to, že používá už vyzrazenou kombinaci jména a hesla pro přihlašování k některému ze svých účtů. V takovém případě je pochopitelně nanejvýš vhodné si dané heslo změnit. Vedle toho je tu Cross Account Protection jako další nástroj, který uživatele informuje o případném prolomení účtu, které využívají funkci Google Sign In. 
 
Co se týče funkcí Password Checkup, pak ty zahrnují i automatický reset hesla na účtu Google, čili v tomto případě se nečeká na to, až si uživatel přečte upozornění a pak možná někdy zareaguje. Původní vyzrazené heslo se tak resetuje hned, jak se dostane do příslušné databáze, což pochopitelně minimalizuje riziko zneužití účtu. V případě účtů třetích stran, jako je Yahoo Mail, Microsoft Onedrive a jiné to tak pochopitelně nefunguje a zde už musí po upozornění zasáhnout sám uživatel. 
 
Zástupci Google přitom slibují, že daná rozšíření byla vytvořena tak, aby nikdo včetně Googlu samotného nemohl jejich funkcí zneužít. Bezpečnostní techniky byly vytvořeny ve spolupráci z výzkumníky ze Stanfordu. 
 
Cross Account Protection bude vyžadovat spolupráci ostatních firem/serverů, které pak mohou využít informace zaslané Googlem k tomu, aby poskytly dodatečnou ochranu svým uživatelům, a to právě proti zneužití účtů. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková