Google nabízí rozšíření Chromu sledující zadávání vyzrazených hesel

Google nabízí rozšíření Chromu sledující zadávání vyzrazených hesel
, , aktualita
V rámci Safer Internet Day si společnost Google připravila novinky, které se týkají právě bezpečnosti. Patří mezi ně i rozšíření Password Checkup pro prohlížeč Chrome, které sleduje, zda náhodou nepoužíváme vyzrazenou kombinaci jména a hesla. 
K oblíbeným
reklama
Google si pro Safer Internet Day připravil i další novinky, ovšem jeho Password Checkup byl tou hlavní. Jak dobře víme, na web se už dostaly opravdu rozsáhlé databáze citlivých údajů stovek milionů uživatelů a především na stránkách Have I Been Pwned si můžeme ověřit, zda někde v otevřené podobě nekoluje i naše heslo. Kdo by ale neustále sám kontroloval, zda se v tomto ohledu něco nezměnilo, takže díky tomu jsou zde funkce jako i nový Password Checkup. 
 
 
Password Checkup je k dispozici jako rozšíření prohlížeče Chrome a uživatele má upozornit právě na to, že používá už vyzrazenou kombinaci jména a hesla pro přihlašování k některému ze svých účtů. V takovém případě je pochopitelně nanejvýš vhodné si dané heslo změnit. Vedle toho je tu Cross Account Protection jako další nástroj, který uživatele informuje o případném prolomení účtu, které využívají funkci Google Sign In. 
 
Co se týče funkcí Password Checkup, pak ty zahrnují i automatický reset hesla na účtu Google, čili v tomto případě se nečeká na to, až si uživatel přečte upozornění a pak možná někdy zareaguje. Původní vyzrazené heslo se tak resetuje hned, jak se dostane do příslušné databáze, což pochopitelně minimalizuje riziko zneužití účtu. V případě účtů třetích stran, jako je Yahoo Mail, Microsoft Onedrive a jiné to tak pochopitelně nefunguje a zde už musí po upozornění zasáhnout sám uživatel. 
 
Zástupci Google přitom slibují, že daná rozšíření byla vytvořena tak, aby nikdo včetně Googlu samotného nemohl jejich funkcí zneužít. Bezpečnostní techniky byly vytvořeny ve spolupráci z výzkumníky ze Stanfordu. 
 
Cross Account Protection bude vyžadovat spolupráci ostatních firem/serverů, které pak mohou využít informace zaslané Googlem k tomu, aby poskytly dodatečnou ochranu svým uživatelům, a to právě proti zneužití účtů. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář