Google našel v Chrome závažnou chybu, doporučuje okamžitou aktualizaci

Google našel v Chrome závažnou chybu, doporučuje okamžitou aktualizaci
, , aktualita
Google poukázal na nově objevenou tzv. zero-day chybu v prohlížeči Chrome, kterou rychle opravil a nyní všem vřele doporučuje provést aktualizaci. To se týká i ostatních prohlížečů založených na jádru Chromu. 
K oblíbeným
reklama
Jak se dozvídáme třeba z blogu prohlížeče Opera, nejnovější stabilní verze 58.0.3135.90 obsahuje mimo jiné právě i opravu poskytnutou Googlem, která danou chybu řeší, takže aktualizujme. 
 
 
Dle informací firmy Google je nejnovější chyba velice nebezpečná a jde o zero-day, což znamená, že se na ni přišlo právě kvůli tomu, že začala být už zneužívána.  
 
Google ale zároveň udává, že daná chyba je tak závažná, že o její povaze bude raději mlčet, než lidé dostanou prostor pro aktualizaci na Chrome v72.0.3626.121 distribuovanou jako stabilní verze. O chybě se tak dozvíme pouze to, že ji Google označuje jako "CVE-2019-5786: Use-after-free in FileReader". 
 
Měla by se tak týkat API FileReader, které slouží k přístupu prohlížeče k lokálním souborům a útočník by dle "Use-after-free" měl být dle Extremetech možná schopen na cílovém počítači spouštět svůj kód, případně ke přístupu k datům jiných aplikací a jejich odposlechu. 
 
Zatím není známý také rozsah útoků, při nichž byla využita nová chyba. Víme však, že problém byl objeven 27. února skupinou Google Threat Analysis Group.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů