Google našel v Chrome závažnou chybu, doporučuje okamžitou aktualizaci

Google našel v Chrome závažnou chybu, doporučuje okamžitou aktualizaci
, , aktualita
Google poukázal na nově objevenou tzv. zero-day chybu v prohlížeči Chrome, kterou rychle opravil a nyní všem vřele doporučuje provést aktualizaci. To se týká i ostatních prohlížečů založených na jádru Chromu. 
K oblíbeným
reklama
Jak se dozvídáme třeba z blogu prohlížeče Opera, nejnovější stabilní verze 58.0.3135.90 obsahuje mimo jiné právě i opravu poskytnutou Googlem, která danou chybu řeší, takže aktualizujme. 
 
 
Dle informací firmy Google je nejnovější chyba velice nebezpečná a jde o zero-day, což znamená, že se na ni přišlo právě kvůli tomu, že začala být už zneužívána.  
 
Google ale zároveň udává, že daná chyba je tak závažná, že o její povaze bude raději mlčet, než lidé dostanou prostor pro aktualizaci na Chrome v72.0.3626.121 distribuovanou jako stabilní verze. O chybě se tak dozvíme pouze to, že ji Google označuje jako "CVE-2019-5786: Use-after-free in FileReader". 
 
Měla by se tak týkat API FileReader, které slouží k přístupu prohlížeče k lokálním souborům a útočník by dle "Use-after-free" měl být dle Extremetech možná schopen na cílovém počítači spouštět svůj kód, případně ke přístupu k datům jiných aplikací a jejich odposlechu. 
 
Zatím není známý také rozsah útoků, při nichž byla využita nová chyba. Víme však, že problém byl objeven 27. února skupinou Google Threat Analysis Group.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 May 2019 jsou tu Windows 10 May 2019 jsou tu
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: květen 2019 Doporučené PC sestavy: květen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy
Funkce System Restore ve Windows 10 nefunguje správně, jak dle svého průvodce pro řešení problému potvrzuje sám Microsoft. Dočkat se kvůli ní můžeme rovnou poškozené instalace systému, takže co s tím?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře