www.svethardware.cz
>
>
>

Google Play Music zmizí, přichází YouTube Music

Google Play Music zmizí, přichází YouTube Music
, , aktualita
Společnost Google odstartovala službu YouTube Music, která bude mít za úkol postupně nahradit Google Play Music. Toho ohlášení je také spojeno s tím, že služba YouTube Red se přejmenuje na YouTube Premium. 
K oblíbeným
reklama
Hlavní devizou nové služby YouTube Music bude logicky to, že nabídne vedle poslouchání hudby také sledování videí, čili videoklipů. Přijde také přepracovaná mobilní aplikace plus zbrusu nová desktopová aplikace pro potřebné účely a předplatitelé si budou moci užívat hudby nepřerušované reklamami, které hudební videa na YouTube v poslední době tak moc zahltily. V tom ostatně můžeme vidět palebnou přípravu firmy Google na to, aby vzbudila o předplatné zájem, což bude v USA činit 9,99 USD za měsíc. V jeho rámci bude také umožněno stahování hudby pro její poslech offline a mobilní aplikace umožní platícím také poslech hudby na pozadí či s vypnutým displejem. 
 
 
Předplatitelé služby Google Play Music se nemusí obávat, neboť jejich účty budou prostě převedeny pod YouTube Music, kterou však není možné v této době ještě objektivně hodnotit. Oproti Spotify nebo Apple Music zatím není YouTube Music tak bohatě zásobena hudbou či nabídkou funkcí. Zatím tak třeba nepodporuje možnost si do cloudu nahrát svou vlastní digitální sbírku, prosté kupování písní nebo celých alb a také tu není ani zmínka o funkci podcast. 
 
Lze očekávat, že takové funkce budou časem doplněny a Google si navíc chystá také novinky založené na schopnostech moderní umělé inteligence. Jde o natural language processing (NLP), čili vyhledávání konkrétních interpretů a jejich písní na základě víceméně vágního popisu. AI tak bude schopna najít třeba skladbu Young Folks (Peter Borjn and John) na základě popisu "hipsterská písnička s hvízdáním", takže jí rozhodně bude stačit i pár řádků či slov z textu, což ostatně zvládne i prostý vyhledávač. 
 
 
YouTube Premium, jak už bylo řečeno, nastoupí za YouTube Red a nabídne videa bez reklam, stahování hudby, přehrávání na pozadí a obsah YouTube Originals. V USA si za tuto verzi zaplatí 11,99 USD. 
 
 
Jako obvykle je nástup nové služby postupný a nejdříve se dočkají zákazníci na trzích se zavedeným YouTube Red, což je USA, Austrálie a Nový Zéland, Mexiko a Jižní Korea. Poté bude zpřístupněna v Rakousku, Kanadě, Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Irsku, Itálii, Norsku, Rusku, Španělsku, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii. Zákazníci, kteří si už zaplatili 10 dolarů za YouTube Red, získají přístup k YouTube Premium bez doplatku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář