www.svethardware.cz
>
>
>

Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant

Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant
, , aktualita
Google potřebuje rychlé spojení mezi Evropou a Amerikou, nechce se však spoléhat na služby jiných společností. Podmořský kabel pod Atlantickým oceánem si tak položí sám. Ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Google chce vylepšit kvalitu svých cloudových služeb a k tomu potřebuje kvalitní spojení Evropy a USA (otevřena byla nová centra např. v Kanadě, v LA v USA, Nizozemí a Finsku). Nechce se však spoléhat jen na podmořské kabely jiných společností, které by vyžadovaly různé kompromisy. Možností je totiž zakoupit kapacitu již položeného kabelu, stát se součástí konsorcia a kapacitu v jeho rámci sdílet nebo si postavit a položit vlastní kabel. To je právě cesta, kterou zvolil Google a půjde tak o první privátně pokládané podmořské kabely.
 
Podmořské kabely Googlu
 
Důležitá je pro Google nejen rychlost, ale především nízké latence. Proto se společnost rozhodla položit si kabel sama ve spolupráci s TE SubCom podle toho, jak to přesně potřebuje. Google tak bude mít zaručené kromě nízkých latencí (díky menším vzdálenostem k cílovým centrům) také kapacitu a životnost kabelu, která se odhaduje na 15 až 25 let. Pravděpodobně ale bude jeho aktivní život i o něco delší.
 
Kabel ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru a zakladateli Červeného kříže. Povede z Virginia Beach v USA na pobřeží ve Francii. Hotov by měl být koncem roku 2020 a navýší přenosovou kapacitu mezi těmito dvěma kontinenty. Google už pokládá také privátní kabel se jménem Curie, který by měl být dokončen již v průběhu příštího roku. Dále je Google součástí okolo deseti konsorcií tvořících další kabely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek