www.svethardware.cz
>
>
>

Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant

Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant
, , aktualita
Google potřebuje rychlé spojení mezi Evropou a Amerikou, nechce se však spoléhat na služby jiných společností. Podmořský kabel pod Atlantickým oceánem si tak položí sám. Ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru. 
K oblíbeným
reklama
Společnost Google chce vylepšit kvalitu svých cloudových služeb a k tomu potřebuje kvalitní spojení Evropy a USA (otevřena byla nová centra např. v Kanadě, v LA v USA, Nizozemí a Finsku). Nechce se však spoléhat jen na podmořské kabely jiných společností, které by vyžadovaly různé kompromisy. Možností je totiž zakoupit kapacitu již položeného kabelu, stát se součástí konsorcia a kapacitu v jeho rámci sdílet nebo si postavit a položit vlastní kabel. To je právě cesta, kterou zvolil Google a půjde tak o první privátně pokládané podmořské kabely.
 
Podmořské kabely Googlu
 
Důležitá je pro Google nejen rychlost, ale především nízké latence. Proto se společnost rozhodla položit si kabel sama ve spolupráci s TE SubCom podle toho, jak to přesně potřebuje. Google tak bude mít zaručené kromě nízkých latencí (díky menším vzdálenostem k cílovým centrům) také kapacitu a životnost kabelu, která se odhaduje na 15 až 25 let. Pravděpodobně ale bude jeho aktivní život i o něco delší.
 
Kabel ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru a zakladateli Červeného kříže. Povede z Virginia Beach v USA na pobřeží ve Francii. Hotov by měl být koncem roku 2020 a navýší přenosovou kapacitu mezi těmito dvěma kontinenty. Google už pokládá také privátní kabel se jménem Curie, který by měl být dokončen již v průběhu příštího roku. Dále je Google součástí okolo deseti konsorcií tvořících další kabely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek