www.svethardware.cz
>
>
>

Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant

Google pokládá privátní podmořský transatlantický kabel Dunant
, , aktualita
Google potřebuje rychlé spojení mezi Evropou a Amerikou, nechce se však spoléhat na služby jiných společností. Podmořský kabel pod Atlantickým oceánem si tak položí sám. Ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru. 
reklama
Společnost Google chce vylepšit kvalitu svých cloudových služeb a k tomu potřebuje kvalitní spojení Evropy a USA (otevřena byla nová centra např. v Kanadě, v LA v USA, Nizozemí a Finsku). Nechce se však spoléhat jen na podmořské kabely jiných společností, které by vyžadovaly různé kompromisy. Možností je totiž zakoupit kapacitu již položeného kabelu, stát se součástí konsorcia a kapacitu v jeho rámci sdílet nebo si postavit a položit vlastní kabel. To je právě cesta, kterou zvolil Google a půjde tak o první privátně pokládané podmořské kabely.
 
Podmořské kabely Googlu
 
Důležitá je pro Google nejen rychlost, ale především nízké latence. Proto se společnost rozhodla položit si kabel sama ve spolupráci s TE SubCom podle toho, jak to přesně potřebuje. Google tak bude mít zaručené kromě nízkých latencí (díky menším vzdálenostem k cílovým centrům) také kapacitu a životnost kabelu, která se odhaduje na 15 až 25 let. Pravděpodobně ale bude jeho aktivní život i o něco delší.
 
Kabel ponese jméno Dunant po prvním nositeli Nobelovy ceny míru a zakladateli Červeného kříže. Povede z Virginia Beach v USA na pobřeží ve Francii. Hotov by měl být koncem roku 2020 a navýší přenosovou kapacitu mezi těmito dvěma kontinenty. Google už pokládá také privátní kabel se jménem Curie, který by měl být dokončen již v průběhu příštího roku. Dále je Google součástí okolo deseti konsorcií tvořících další kabely.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek