www.svethardware.cz
>
>
>
>

Google představuje Blocks, jednoduchý editor pro VR zdarma

Google představuje Blocks, jednoduchý editor pro VR zdarma
, , aktualita
Tvorba prostředí pro virtuální realitu není zrovna jednoduchá záležitost. Společnost Google proto přichází s velmi jednoduchým free editorem Blocks, ve kterém by tvorbu předmětů pro VR měl zvládnout snad každý.
K oblíbeným
reklama
Google představil jednoduchý editor Blocks, který je určen pro jednoduché vytváření objektů a prostředí pro virtuální realitu. Běžné editory sice nabízí rozsáhlé funkce, ale pro amatéry jsou dost těžko pochopitelné. Google Blocks jde na to jinak a pomocí jednoduchých stavebních kamenů v podobě základních geometrických tvarů a omezené barevné palety umožňuje vytvářet jednoduchým způsobem i komplikovanější předměty.
 
Google Blocks logo
 
Google to spíše přirovnává k dětské stavebnici než modelovacímu programu. Objekty lze exportovat jako OBJ soubory pro nejrůznější aplikace virtuální nebo i rozšířené reality. První výtvory lidí si lze prohlédnout na vr.google.com/objects a vedle těch jednoduchých tu najdete i docela pozoruhodné kreace.
 
Google Blocks scéna 1
 
Jak již bylo řečeno, k dispozici je verze pro HTC Vive na Steamu a Oculus Rift v jeho obchodě Oculus Store. V obou případech je Google Blocks zdarma.
 
Google Blocks scéna 2
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů