www.svethardware.cz
>
>
>

Google uvádí Home Hub: domácí informační centrum za 149 USD

Google uvádí Home Hub: domácí informační centrum za 149 USD
, , aktualita
Google si připravil pro naše domácnosti první zařízení spadající do řady Home, které je vybaveno displejem. Jde o Home Hub, které má zabudovaného Google Asistenta pro využití všemožných služeb, jaké Google nabízí. 
reklama
Google Home Hub tak nabídne především svou 7palcovou obrazovku s dotykovou vrstvou a zabudovaný Google Assistant nám umožní využívat služby jako vyhledávání, YouTube, Google Photos, Calendard, Maps atd. 
 
 
Díky displeji jsou tak možnosti zařízení Home Hub oproti starším zařízením mnohem širší. Do výbavy patří také reproduktor, který má nabídnout na celkovou velikost kvalitní a jasný zvuk a také můžeme na obrázcích vidět zpracování, které kombinuje trošku tlustší tablet umístěný na základně s textilním povrchem. K dispozici budou celkem čtyři barevné verze - vedle černé a bílé také písková a modrá.  
 
Nedávno představil Facebook svá chytrá zařízení Portal a Portal+, která jsou podobná jako Home Hub a využívají kameru schopnou sledovat lidi v pohybu. Home Hub ale žádnou kameru mít nebude, a to dle Googlu kvůli tomu, aby se lidé nezdráhali toto zařízení využívat také v soukromých prostorách. 
 
 
Co dalšího Home Hub nabídne? K displeji patří světelný senzor, aby měl displej automaticky nastaven vhodný jas a stejný senzor také bude detekovat okolní barvy, aby zobrazoval vhodnou grafiku a fotografie, které svou náladou zapadnou do okolního prostředí. 
 
 
Pro připojení do domácí sítě se využije rozhraní Wi-Fi 802.11b/g/n/ac (2.4GHz/5GHz), ale ve výbavě je také Bluetooth 5.0. S jejich pomocí budeme moci ovládat různá domácí zařízení, jako jsou termostaty, bezpečnostní kamery, svítidla a jiné produkty řady Nest. 
 
Cena byla stanovena na 149 USD nebo 139 GBP a společně s Home Hub získáme také půlroční předplatné zdarma pro YouTube Premium. Předobjednávky už začaly a na trh se tento produkt dostane 22. října. 
 
 
Vedle toho tu máme také vylepšený Chromecast, který byl poprvé představen už v roce 2013. Nyní bude nová verze k dispozici také v bílé a černé barvě, a to vybavená rychlejším procesorem. Ten slibuje o 15 % vyšší výkon, což se má odrazit především v plynulejším streamování ve Full HD při 60 snímcích za sekundu. Nová verze Chromecast bude mít stále stejnou cenu 35 dolarů jako stará. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu Cenzurovaný Google Dragonfly pro Čínu byl poslán k ledu
Cenzurovaný vyhledávač Google Dragonfly je velkým tématem, proti kterému se bouří i samotní pracovníci v Googlu. Negativní odezva i další problémy ale stojí za tím, že se Google rozhodl projekt ukončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout Astronomové našli nejvzdálenější známý objekt naší soustavy: Farout
Astronomové potvrdili, že stále ještě nemusíme znát všechny velké objekty naší soustavy. Tím narážíme na tzv. devátou planetu, která tedy nyní objevena nebyla, ale máme tu něco jiného: asi 500km planetku Farout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s JEDEC aktualizovala specifikace HBM pro propustnost až 307 GB/s
JEDEC Solid State Technology Association přišla s vylepšeným standardem pro paměti typu High Bandwidth Memory (HBM). Jedná se o verzi slibující paměťovou propustnost 307 GB/s. Co to znamená? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí GeForce RTX 2060 očekáváme v polovině ledna, akcie NVIDIE stále ztrácí
NVIDIA se rozhodla, že v tomto roce ještě nevyšle na trh nový mainstream a rozhodnutí to mělo být založené čistě na tom, že se to poněkud přepísklo s výrobou starých Pascalů. Co se týče akcií, NVIDIA na tom není lépe, spíš naopak. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka Microsoft 365 Consumer: celý balík i s OS za předplatné pro běžného zákazníka
Dle inzerátů firmy Microsoft, která shání potřebné pracovníky, se chystá spotřebitelská verze balíku Microsoft 365. Mluví se přímo o Microsoft 365 Consumer, která by tak měla obsahovat OS, Office či různé služby za předplatné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář