www.svethardware.cz
>
>
>

Google uvádí Home Hub: domácí informační centrum za 149 USD

Google uvádí Home Hub: domácí informační centrum za 149 USD
, , aktualita
Google si připravil pro naše domácnosti první zařízení spadající do řady Home, které je vybaveno displejem. Jde o Home Hub, které má zabudovaného Google Asistenta pro využití všemožných služeb, jaké Google nabízí. 
reklama
Google Home Hub tak nabídne především svou 7palcovou obrazovku s dotykovou vrstvou a zabudovaný Google Assistant nám umožní využívat služby jako vyhledávání, YouTube, Google Photos, Calendard, Maps atd. 
 
 
Díky displeji jsou tak možnosti zařízení Home Hub oproti starším zařízením mnohem širší. Do výbavy patří také reproduktor, který má nabídnout na celkovou velikost kvalitní a jasný zvuk a také můžeme na obrázcích vidět zpracování, které kombinuje trošku tlustší tablet umístěný na základně s textilním povrchem. K dispozici budou celkem čtyři barevné verze - vedle černé a bílé také písková a modrá.  
 
Nedávno představil Facebook svá chytrá zařízení Portal a Portal+, která jsou podobná jako Home Hub a využívají kameru schopnou sledovat lidi v pohybu. Home Hub ale žádnou kameru mít nebude, a to dle Googlu kvůli tomu, aby se lidé nezdráhali toto zařízení využívat také v soukromých prostorách. 
 
 
Co dalšího Home Hub nabídne? K displeji patří světelný senzor, aby měl displej automaticky nastaven vhodný jas a stejný senzor také bude detekovat okolní barvy, aby zobrazoval vhodnou grafiku a fotografie, které svou náladou zapadnou do okolního prostředí. 
 
 
Pro připojení do domácí sítě se využije rozhraní Wi-Fi 802.11b/g/n/ac (2.4GHz/5GHz), ale ve výbavě je také Bluetooth 5.0. S jejich pomocí budeme moci ovládat různá domácí zařízení, jako jsou termostaty, bezpečnostní kamery, svítidla a jiné produkty řady Nest. 
 
Cena byla stanovena na 149 USD nebo 139 GBP a společně s Home Hub získáme také půlroční předplatné zdarma pro YouTube Premium. Předobjednávky už začaly a na trh se tento produkt dostane 22. října. 
 
 
Vedle toho tu máme také vylepšený Chromecast, který byl poprvé představen už v roce 2013. Nyní bude nová verze k dispozici také v bílé a černé barvě, a to vybavená rychlejším procesorem. Ten slibuje o 15 % vyšší výkon, což se má odrazit především v plynulejším streamování ve Full HD při 60 snímcích za sekundu. Nová verze Chromecast bude mít stále stejnou cenu 35 dolarů jako stará. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek