www.svethardware.cz
>
>

Gorilla Glass Victus: sklo odolnější vůči prasknutí po pádu i poškrábání

Gorilla Glass Victus: sklo odolnější vůči prasknutí po pádu i poškrábání
, , aktualita
Odolná skla Gorilla Glass společnosti Corning jsou velmi oblíbená díky své odolnosti. Nová generace skla Victus nicméně poprvé vylepšuje obě odolnosti, tedy vůči prasknutí po pádu i vůči škrábancům.
K oblíbeným
reklama
Společnost Corning přichází s novou generací odolných skel Gorilla Glass Victus. Tentokrát nebylo použito číselné označení, ale latinské slovo Victus znamenající "přeživší". Doposud se totiž tvůrci skla soustředili obvykle buď na odolnost vůči prasknutí po pádu nebo vůči škrábancům. To mnohdy znamenalo, že se nová generace zlepšila v jedné vlastnosti, ale současně trochu zhoršila ve druhé a obecně ani poslední Gorilla Glass 6 nebylo nějak zásadně lepší než např. dnes už letité Gorilla Glass 3, které je mnohými považováno za nejlepší kompromis. Tentokrát se poprvé zaměřili na obě vlastnosti najednou.
 
Corning Gorilla Glass Victus
 
Victus vydrží pád ze 2 metrů na tvrdou podložku a má být 2krát odolnější vůči poškrábání než Gorilla Glass 6. Zároveň se počítalo s tím, aby byly vlastnosti zachovány i u zahnutých displejů. Předpokládá se, že se nové sklo poprvé objeví 5. srpna v Samsungu Galaxy Note 20 a později v dalších telefonech, tabletech, wearables, noteboocích a jiných zařízeních. Pro zajímavost, dodnes se skla Gorilla Glass dostala už na 8 miliard zařízení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek Další pozitivní zpráva pro výrobu čipů: materiálu ABF má být letos už dostatek
Loni jsme se několikrát otřeli o téma nedostatku materiálu zvaného ABF. Jde o zkratku pro Ajinomoto Build-up Film, nezbytnou věc používanou pro pouzdření počítačových čipů, která stála a stále ještě stojí i za nedostatkem GPU. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta Šestnáct tisíc NVIDIA A100 bude sloužit v novém AI superpočítači firmy Meta
Společnost Meta (býv. Facebook) se rozhodla nechat si postavit nový superpočítač učený se zaměřením na umělou inteligenci. Hlavní úlohu tak v něm budou hrát tisíce akcelerátorů NVIDIA A100 generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova TSMC i UMC preventivně bojují proti omikronu, nařizují práci z domova
Tchaj-wan se snaží bojovat proti nové vlně nákazy covidem-19, který přinesla mutace omikron a my se dozvídáme, že už tak na doraz vytížené firmy TSMC a UMC se rozhodly nařídit svým zaměstnancům práci z domova.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV Solid-state baterie míří do provozu: Dongfeng a Ganfeng testují 50 EV
Solid-state akumulátory by měly přinést výrazně vyšší bezpečnost i další jiné vlastnosti. Prozatím jsou ale zpravidla v laboratořích nebo testovacích prototypech. Takto do čínských ulic vyjelo 50 elektromobilů s testovacími vzorky baterií.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Webb byl úspěšně umístěn na cílovou orbitu kolem L2 Webb byl úspěšně umístěn na cílovou orbitu kolem L2
Bill Nelson (NASA Administrator) mohl pogratulovat týmu Webb, kterému se povedlo umístit nový vesmírný teleskop na oběžnou dráhu kolem druhého libračního bodu. Nyní už je JWST "doma" a mohou začít přípravy na první pozorování.
Dnes, aktualita, Jan Vítek