www.svethardware.cz
>
>

Gorilla Glass Victus: sklo odolnější vůči prasknutí po pádu i poškrábání

Gorilla Glass Victus: sklo odolnější vůči prasknutí po pádu i poškrábání
, , aktualita
Odolná skla Gorilla Glass společnosti Corning jsou velmi oblíbená díky své odolnosti. Nová generace skla Victus nicméně poprvé vylepšuje obě odolnosti, tedy vůči prasknutí po pádu i vůči škrábancům.
K oblíbeným
reklama
Společnost Corning přichází s novou generací odolných skel Gorilla Glass Victus. Tentokrát nebylo použito číselné označení, ale latinské slovo Victus znamenající "přeživší". Doposud se totiž tvůrci skla soustředili obvykle buď na odolnost vůči prasknutí po pádu nebo vůči škrábancům. To mnohdy znamenalo, že se nová generace zlepšila v jedné vlastnosti, ale současně trochu zhoršila ve druhé a obecně ani poslední Gorilla Glass 6 nebylo nějak zásadně lepší než např. dnes už letité Gorilla Glass 3, které je mnohými považováno za nejlepší kompromis. Tentokrát se poprvé zaměřili na obě vlastnosti najednou.
 
Corning Gorilla Glass Victus
 
Victus vydrží pád ze 2 metrů na tvrdou podložku a má být 2krát odolnější vůči poškrábání než Gorilla Glass 6. Zároveň se počítalo s tím, aby byly vlastnosti zachovány i u zahnutých displejů. Předpokládá se, že se nové sklo poprvé objeví 5. srpna v Samsungu Galaxy Note 20 a později v dalších telefonech, tabletech, wearables, noteboocích a jiných zařízeních. Pro zajímavost, dodnes se skla Gorilla Glass dostala už na 8 miliard zařízení.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos Opět je to jinak: procesory Samsung Exynos s GPU od AMD prý už letos
Tzv. rumors se umí občas pěkně rozcházet a velmi dobře to jde vidět na procesoru Samsung Exynos 9925. Ten by měl přinést do mobilních procesorů Samsung výkonnou grafiku od AMD. Už poněkolikáté se mění předpokládané datum uvedení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE Philips uvedl 10bitový 4K monitor 288E2UAE
Společnost Philips uvádí do nabídky svých monitorů novinku v podobě modelu 288E2UAE. Jde o 28" monitor, který nabízí 4K rozlišení a 10bitové zpracování barev. Přitom má jít o poměrně levnou variantu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost LAVO: vodíkové úložiště energie pro domácnost
Společnost LAVO přichází na trh s novým úložištěm elektrické energie. Nebude ji ale ukládat primárně v akumulátoru, ale ve vodíku. Její úložiště totiž bude provádět elektrolýzu vody a chybět nebude palivový článek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny QNAP varuje před malwarem, který napadá jeho NAS a těží kryptoměny
Společnost QNAP varuje své zákazníky před dvěma malwary, které na jejích zařízení těží kryptoměny. Jde o Dovecat a dedpma, které se poslední dobou šíří Internetem a mohou napadat i jiná zařízení s Linuxem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář