Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Gorilla Glass Victus: sklo odolnější vůči prasknutí po pádu i poškrábání

, , aktualita
Gorilla Glass Victus: sklo odolnější vůči prasknutí po pádu i poškrábání
Odolná skla Gorilla Glass společnosti Corning jsou velmi oblíbená díky své odolnosti. Nová generace skla Victus nicméně poprvé vylepšuje obě odolnosti, tedy vůči prasknutí po pádu i vůči škrábancům.
Gorilla Glass Victus: sklo odolnější vůči prasknutí po pádu i poškrábání
Společnost Corning přichází s novou generací odolných skel Gorilla Glass Victus. Tentokrát nebylo použito číselné označení, ale latinské slovo Victus znamenající "přeživší". Doposud se totiž tvůrci skla soustředili obvykle buď na odolnost vůči prasknutí po pádu nebo vůči škrábancům. To mnohdy znamenalo, že se nová generace zlepšila v jedné vlastnosti, ale současně trochu zhoršila ve druhé a obecně ani poslední Gorilla Glass 6 nebylo nějak zásadně lepší než např. dnes už letité Gorilla Glass 3, které je mnohými považováno za nejlepší kompromis. Tentokrát se poprvé zaměřili na obě vlastnosti najednou.
 
Corning Gorilla Glass Victus
 
Victus vydrží pád ze 2 metrů na tvrdou podložku a má být 2krát odolnější vůči poškrábání než Gorilla Glass 6. Zároveň se počítalo s tím, aby byly vlastnosti zachovány i u zahnutých displejů. Předpokládá se, že se nové sklo poprvé objeví 5. srpna v Samsungu Galaxy Note 20 a později v dalších telefonech, tabletech, wearables, noteboocích a jiných zařízeních. Pro zajímavost, dodnes se skla Gorilla Glass dostala už na 8 miliard zařízení.
 


reklama