www.svethardware.cz
>
>
>
>

Grafické Asus Mini PC ProArt PA90 přináší GPU Quadro

Grafické Asus Mini PC ProArt PA90 přináší GPU Quadro
, , aktualita
Asus chvíli před oficiálním zahájením CES 2019 představil nové PC pro grafiky a designéry s názvem Mini PC ProArt PA90. Ten přinese profesionální grafické karty Nvidia Quadro i výkonné procesory Core i7 a Core i9.
K oblíbeným
reklama
Grafici a designéři mohou být potěšeni příchodem nových malých počítačů Asus Mini PC ProArt PA90. Ty v malém těle přináší opravdu velmi vysoký výkon. Rozměry bedny činí 176×176×365 mm a váží 5,8 kg. Uvnitř najdete procesor Intel Core i7-9700K (8C/8T, 3,6 GHz, 4,9 GHz turbo, 12 MB cache) nebo Core i9-9900K (8C/16T, 3,6 GHz, 5,0 GHz turbo, 16 MB cache). Základní verze má 32 GB DDR4 RAM, doplnit ji lze až na 64 GB. V případě osazení dvou modulů poběží na frekvenci 2666 MHz, při čtyřech modulech ale takt spadne na 2133 MHz. Chipsetem je zde Intel Z390.
 
Asus Mini PC ProArt PA90
 
Poněvadž je počítač určen pro grafiky, 3D renderování nebo editaci fotografií a videa, nepřekvapí přítomnost profesionální grafické karty Nvidia Quadro P2000 nebo P4000. I přes vysoký výkon slibuje Asus tichý provoz s hlučností 32 dB(A) při plném zatížení CPU, což je dle něj o 36 % tišší PC než u průměrného desktopu. Pokud by ale teplota stoupla přes 80 °C, vysune se horní kryt počítače, což zvýší průtok vzduchu o 38 %.
 
Asus Mini PC ProArt PA90
 
O ukládání dat se zde mohou postarat až 2 SSD disky (M.2 SATA a PCIe Gen3 x4) s kapacitou do 512 GB a jeden 2,5" pevný disk s 500 GB nebo 1 TB a 7200 rpm. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth, gigabitový Ethernet, vepředu pak najdete dva USB 3.1 Gen2 porty a jacky pro mikrofon a sluchátka. Vzadu jsou další dva USB 3.1 Gen2 porty, rovnou čtyři Display Porty 1.4, dvakrát Thunderbolt 3 a další.
 
Ceny sice oficiálně nebyly zveřejněny, nicméně některé zdroje hovoří o tom, že základní verze by měla přijít na 2499 britských liber (70 tisíc Kč). Nejvýkonnější varianta s Core i9 má údajně stát 3199 liber (90 tisíc Kč). Dá se předpokládat, že u nás v ČR nebudou počítače dostupné a v případě zájmu je bude nutné shánět v zahraničí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů