www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Grafický tablet Wacom Cintiq 16 s Full HD displejem

Grafický tablet Wacom Cintiq 16 s Full HD displejem
, , aktualita
Tradiční výrobce grafických tabletů Wacom přichází s novým modelem Cintiq 16. Novinka je vybavena velkým 15,6" Full HD displejem a v ceně pochopitelně dostanete i dotykové pero s více než 8 tisíci úrovněmi tlaku.
reklama
Doba se poněkud mění a zatímco v minulosti byly tablety Wacom u grafiků a designérů velmi oblíbené, dnes začínají využívat poněkud jiný typ tabletů, který je mnohem univerzálnější. Typickým případem je iPad a pro kreslení pak jeho profesionální verze iPad Pro. Přesto se Wacom nevzdává a představuje nový Cintiq 16. Ten je vybaven 15,6" displejem s Full HD rozlišením 1920×1080 pixelů, což rozhodně není špatné. Kdo by chtěl vyšší 4K rozlišení, bude muset sáhnout po dražších verzích Cintiq Pro.
 
Wacom Cintiq 16
 
IPS displej nicméně nepatří mezi úplnou špičku, nabídne jen 72% pokrytí NTSC a 8bitové barvy (16,7 milionů odstínů). Jeho kontrast dosahuje standardních 1000:1, odezva činí 25 ms a jas může být až 210 cd/m2. Aktivní plocha činí 344,16×193,59 mm. Spolu s tabletem je dodáváno i dotykové pero Wacom Pro Pen 2, které podporuje 8192 úrovní tlaku a náklon až o 60°. Proti iPadu Pro jej tak není třeba dokupovat. Dalším rozdílem je i to, že jej není třeba nabíjet.
 
Celý tablet ale není zrovna drobkem. Měří 422×285×24,5 mm a váží 1,9 kg. Tablet nemá baterii, takže musí být připojen k napájení. Překvapením je vysoká maximální spotřeba 27 W. Kompatibilní je s operačními systémy Windows 7, MacOS X 10.12 a novějšími. V balení dostanete vedle tabletu a pera také 3 náhradní hroty, 3-in-1 kabel (HDMI, USB, AC) a další příslušenství. Cena byla stanovena na $649, za příplatkový stojánek pak dáte dalších $79,99. Sám tablet má nicméně výklopné nožky dovolující náklon o 19°.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WD uvádí výkonná SSD Black SN750 s až 2TB kapacitou WD uvádí výkonná SSD Black SN750 s až 2TB kapacitou
Řada Western Digital Black byla vytvořena pro ty výkonnější firemní produkty a tomu odpovídá také nabídka řady SN750, která se bude řadit mezi ty nejvýkonnější SSD s paměťmi NAND Flash. K dispozici bude také kapacita až 2 TB. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala