www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Grafický tablet Wacom Cintiq 16 s Full HD displejem

Grafický tablet Wacom Cintiq 16 s Full HD displejem
, , aktualita
Tradiční výrobce grafických tabletů Wacom přichází s novým modelem Cintiq 16. Novinka je vybavena velkým 15,6" Full HD displejem a v ceně pochopitelně dostanete i dotykové pero s více než 8 tisíci úrovněmi tlaku.
K oblíbeným
reklama
Doba se poněkud mění a zatímco v minulosti byly tablety Wacom u grafiků a designérů velmi oblíbené, dnes začínají využívat poněkud jiný typ tabletů, který je mnohem univerzálnější. Typickým případem je iPad a pro kreslení pak jeho profesionální verze iPad Pro. Přesto se Wacom nevzdává a představuje nový Cintiq 16. Ten je vybaven 15,6" displejem s Full HD rozlišením 1920×1080 pixelů, což rozhodně není špatné. Kdo by chtěl vyšší 4K rozlišení, bude muset sáhnout po dražších verzích Cintiq Pro.
 
Wacom Cintiq 16
 
IPS displej nicméně nepatří mezi úplnou špičku, nabídne jen 72% pokrytí NTSC a 8bitové barvy (16,7 milionů odstínů). Jeho kontrast dosahuje standardních 1000:1, odezva činí 25 ms a jas může být až 210 cd/m2. Aktivní plocha činí 344,16×193,59 mm. Spolu s tabletem je dodáváno i dotykové pero Wacom Pro Pen 2, které podporuje 8192 úrovní tlaku a náklon až o 60°. Proti iPadu Pro jej tak není třeba dokupovat. Dalším rozdílem je i to, že jej není třeba nabíjet.
 
Celý tablet ale není zrovna drobkem. Měří 422×285×24,5 mm a váží 1,9 kg. Tablet nemá baterii, takže musí být připojen k napájení. Překvapením je vysoká maximální spotřeba 27 W. Kompatibilní je s operačními systémy Windows 7, MacOS X 10.12 a novějšími. V balení dostanete vedle tabletu a pera také 3 náhradní hroty, 3-in-1 kabel (HDMI, USB, AC) a další příslušenství. Cena byla stanovena na $649, za příplatkový stojánek pak dáte dalších $79,99. Sám tablet má nicméně výklopné nožky dovolující náklon o 19°.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek