Grant Googlu zaplatí Britům umělou inteligenci pro psaní článků do novin

Grant Googlu zaplatí Britům umělou inteligenci pro psaní článků do novin
, , aktualita
Google poskytl grant UK Press Association a společnosti Urbs Media pro systém RADAR (Reporters And Data And Robots). Tato forma umělé inteligence má pro Brity psát novinové články místo lidí.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence se začíná dostávat i do kreativnějších oblastí. Maluje obrazy, které kritici nejsou schopni rozeznat od těch malovaných lidmi, nyní bude psát i články do novin. Společnost Google totiž poskytla grant ve výši 706 tisíc EUR společnosti Urbs Media a UK Press Association pro využití systému RADAR (Reporters And Data And Robots). Vše je v rámci iniciativy Digital News Initiative (DNI), která chce poskytnout 150 milionů EUR pro stimulaci vývoje digitální žurnalistiky.
 
Google logo
 
Systém RADAR by měl pro Brity napsat měsíčně okolo 30 tisíc článků do lokálních novin na základě veřejně dostupných zdrojů. Zprávy se budou týkat např. kriminality, zdravotnictví nebo nezaměstnanosti. Software National Language Generation pak bude použit pro vytvoření více verzí článku podle místa, pro které je určen. Grant také zafinancuje systém umělé inteligence, která sama vybere k článku vhodné fotografie, vygeneruje grafiku nebo vytvoří videa. Bude zde také tým pěti novinářů, který bude s umělou inteligencí spolupracovat, vytvářet např. šablony nebo budou fungovat jako editoři. Press Association stále věří že člověk bude nepostradatelnou součástí procesu, nicméně díky RADARu bude možné pokrýt více témat, která by jinak nebylo možné zpracovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita Netflix snížil bitrate 4K videí o 50 %, aniž by utrpěla kvalita
Nejspíš jste si toho ani nevšimli, ale datový tok při přehrávání obsahu na Netflixu v posledních týdnech výrazně klesl – údajně v průměru o polovinu. Naopak kvalita videa měla utrpět zcela minimálně. Tento „zázrak“ umožnila dynamická optimalizace.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů