Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Grant Googlu zaplatí Britům umělou inteligenci pro psaní článků do novin

, , aktualita
Grant Googlu zaplatí Britům umělou inteligenci pro psaní článků do novin
Google poskytl grant UK Press Association a společnosti Urbs Media pro systém RADAR (Reporters And Data And Robots). Tato forma umělé inteligence má pro Brity psát novinové články místo lidí.
Grant Googlu zaplatí Britům umělou inteligenci pro psaní článků do novin
Umělá inteligence se začíná dostávat i do kreativnějších oblastí. Maluje obrazy, které kritici nejsou schopni rozeznat od těch malovaných lidmi, nyní bude psát i články do novin. Společnost Google totiž poskytla grant ve výši 706 tisíc EUR společnosti Urbs Media a UK Press Association pro využití systému RADAR (Reporters And Data And Robots). Vše je v rámci iniciativy Digital News Initiative (DNI), která chce poskytnout 150 milionů EUR pro stimulaci vývoje digitální žurnalistiky.
 
Google logo
 
Systém RADAR by měl pro Brity napsat měsíčně okolo 30 tisíc článků do lokálních novin na základě veřejně dostupných zdrojů. Zprávy se budou týkat např. kriminality, zdravotnictví nebo nezaměstnanosti. Software National Language Generation pak bude použit pro vytvoření více verzí článku podle místa, pro které je určen. Grant také zafinancuje systém umělé inteligence, která sama vybere k článku vhodné fotografie, vygeneruje grafiku nebo vytvoří videa. Bude zde také tým pěti novinářů, který bude s umělou inteligencí spolupracovat, vytvářet např. šablony nebo budou fungovat jako editoři. Press Association stále věří že člověk bude nepostradatelnou součástí procesu, nicméně díky RADARu bude možné pokrýt více témat, která by jinak nebylo možné zpracovat.
 


reklama