Grant Googlu zaplatí Britům umělou inteligenci pro psaní článků do novin

Grant Googlu zaplatí Britům umělou inteligenci pro psaní článků do novin
, , aktualita
Google poskytl grant UK Press Association a společnosti Urbs Media pro systém RADAR (Reporters And Data And Robots). Tato forma umělé inteligence má pro Brity psát novinové články místo lidí.
K oblíbeným
reklama
Umělá inteligence se začíná dostávat i do kreativnějších oblastí. Maluje obrazy, které kritici nejsou schopni rozeznat od těch malovaných lidmi, nyní bude psát i články do novin. Společnost Google totiž poskytla grant ve výši 706 tisíc EUR společnosti Urbs Media a UK Press Association pro využití systému RADAR (Reporters And Data And Robots). Vše je v rámci iniciativy Digital News Initiative (DNI), která chce poskytnout 150 milionů EUR pro stimulaci vývoje digitální žurnalistiky.
 
Google logo
 
Systém RADAR by měl pro Brity napsat měsíčně okolo 30 tisíc článků do lokálních novin na základě veřejně dostupných zdrojů. Zprávy se budou týkat např. kriminality, zdravotnictví nebo nezaměstnanosti. Software National Language Generation pak bude použit pro vytvoření více verzí článku podle místa, pro které je určen. Grant také zafinancuje systém umělé inteligence, která sama vybere k článku vhodné fotografie, vygeneruje grafiku nebo vytvoří videa. Bude zde také tým pěti novinářů, který bude s umělou inteligencí spolupracovat, vytvářet např. šablony nebo budou fungovat jako editoři. Press Association stále věří že člověk bude nepostradatelnou součástí procesu, nicméně díky RADARu bude možné pokrýt více témat, která by jinak nebylo možné zpracovat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře