GRID 2019 a jeho hardwarové nároky

GRID 2019 a jeho hardwarové nároky
, , aktualita
Pro počítačové závodníky si Codemasters chystají titul GRID 2019, čili reboot pro letošní rok, který bude založen na enginu EGO. Ten je využit také pro hry F1 2019 a Dirt 2.0 a přímo vyžaduje Directx 12. 
K oblíbeným
reklama
GRID 2019 tak bude hra, pro kterou budeme bez výhrad potřebovat grafickou kartu a systém zvládající DirectX 12, takže jedinou možností zde je systém Windows 10, a to v 64bitové podobě. V případě grafických karet to ovšem už žádné omezení v podstatě není, protože DirectX 12 zvládnou i starší modely a ty, které ne, by na ni už stejně mohly postrádat výkon. 
 
 
Nicméně s minimálními nároky to nevypadá zase tak špatně. Máme tu prosté Core i3 se dvěma jádry nebo AMD FX 4300, oba stařičké procesory, dále 8 GB RAM a grafiku úrovně GeForce GT 640 nebo Radeon HD 7750. Pro všechny ale bude platit to, že si musí vyhradit 100 GB na disku či SSD. 
 
 
Doporučené specifikace jsou daleko vyšší počínaje procesorem Core i5-8600K či Ryzen 5 2600X, takže hra by měla dokázat využít šest fyzických jader. Dále tu máme 16 GB operační paměti a grafiku úrovně GeForce GTX 1080 nebo Radeon RX 590. Ostatní nároky jsou stejné. 
 
Trošku podivné je párování GTX 1080 s RX 590, když ve většině her nejde o rovnocenné karty a GeForce vychází jako ta výkonnější. Je možné, že tvůrci prostě nechtěli do požadavků dávat Vegu a ani nejnovější Radeon RX 5700, který je sice rychlejší než GTX 1080, ale i tak by byl vhodnější konkurent. Anebo je snad nový GRID mnohem lépe optimalizovaný pro karty od AMD? O tom zrovna nevypovídají minimální požadavky, kde je GeForce GT 640 dle srovnání výrazně slabší než Radeon HD 7750. 
 
GRID 2019 je na Steamu k předobjednání za 55 eur a k dispozici bude od 11. října. Pokud jste ovšem mimořádně nedočkaví a připlatíte si za GRID Ultimate Edition (75 eur), zahrajete si o tři dny dříve. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD Gold S31: SK Hynix se pustil do výroby spotřebitelských SSD
Jeden z největších světových výrobců pamětí na světě, společnost SK Hynix, se rozhodl začít vyrábět SSD pro běžné spotřebitele. Představuje tak modely Gold S31, které jsou zatím pouze začátek toho, co bude následovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář