GRID 2019 a jeho hardwarové nároky

GRID 2019 a jeho hardwarové nároky
, , aktualita
Pro počítačové závodníky si Codemasters chystají titul GRID 2019, čili reboot pro letošní rok, který bude založen na enginu EGO. Ten je využit také pro hry F1 2019 a Dirt 2.0 a přímo vyžaduje Directx 12. 
K oblíbeným
reklama
GRID 2019 tak bude hra, pro kterou budeme bez výhrad potřebovat grafickou kartu a systém zvládající DirectX 12, takže jedinou možností zde je systém Windows 10, a to v 64bitové podobě. V případě grafických karet to ovšem už žádné omezení v podstatě není, protože DirectX 12 zvládnou i starší modely a ty, které ne, by na ni už stejně mohly postrádat výkon. 
 
 
Nicméně s minimálními nároky to nevypadá zase tak špatně. Máme tu prosté Core i3 se dvěma jádry nebo AMD FX 4300, oba stařičké procesory, dále 8 GB RAM a grafiku úrovně GeForce GT 640 nebo Radeon HD 7750. Pro všechny ale bude platit to, že si musí vyhradit 100 GB na disku či SSD. 
 
 
Doporučené specifikace jsou daleko vyšší počínaje procesorem Core i5-8600K či Ryzen 5 2600X, takže hra by měla dokázat využít šest fyzických jader. Dále tu máme 16 GB operační paměti a grafiku úrovně GeForce GTX 1080 nebo Radeon RX 590. Ostatní nároky jsou stejné. 
 
Trošku podivné je párování GTX 1080 s RX 590, když ve většině her nejde o rovnocenné karty a GeForce vychází jako ta výkonnější. Je možné, že tvůrci prostě nechtěli do požadavků dávat Vegu a ani nejnovější Radeon RX 5700, který je sice rychlejší než GTX 1080, ale i tak by byl vhodnější konkurent. Anebo je snad nový GRID mnohem lépe optimalizovaný pro karty od AMD? O tom zrovna nevypovídají minimální požadavky, kde je GeForce GT 640 dle srovnání výrazně slabší než Radeon HD 7750. 
 
GRID 2019 je na Steamu k předobjednání za 55 eur a k dispozici bude od 11. října. Pokud jste ovšem mimořádně nedočkaví a připlatíte si za GRID Ultimate Edition (75 eur), zahrajete si o tři dny dříve. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí? Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army HIS přichází s Radeony RX 5700 XT Pink a Blue Army
Společnost HIS v posledních letech u nás v podstatě zmizela z trhu. Přesto produkuje grafické karty i nadále a přichází s novými modely AMD Radeon RX 5700 XT Pink a Blue Army. Netradiční zbarvení plně odpovídá názvu karet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021 AMD Zen 4 na 5nm procesu dle China Times přijdou na začátku 2021
AMD dle nejnovějších zpráv rozhodně nechce na nic čekat a hodlá v roce 2021 vypustit na trh procesory s architekturou Zen 4, které už budou založeny na 5nm procesu. O takovém záměru jsme nicméně už věděli. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru Sonda Parker objevila zdroj slunečního větru
NASA konečně zveřejnila data z prvních dvou průletů sondy Parker Solar Probe kolem Slunce, respektive skrz jeho korónu. Tyto výsledky se už dostaly do několika studií a ukazují na místo vzniku slunečního větru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích Z Firefoxu zmizela rozšíření Avast a AVG, sbírají příliš mnoho dat o uživatelích
Mozilla se rozhodla stáhnout z nabídky pro webový prohlížeč Firefox rozšíření Avast a AVG. Důvodem je to, že množství a rozmanitost dat, které tato rozšíření sbírala, šlo daleko za hranice tolerance. Doplněno o vyjádření Avastu.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů