www.svethardware.cz
>
>
>

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn
, , aktualita
Spousta správců serverů neinstaluje poslední bezpečnostní záplaty, čehož využívají hackeři. Na takto nezabezpečené servery pak instalují skripty pro těžbu kryptoměn, což je nadále velmi oblíbený zdroj peněz.
reklama
Nechtěná těžba kryptoměn je nadále velmi oblíbeným a stále populárnějším prostředkem, jak hackeři ostatním znepříjemňují život a sobě vylepšují konta. Každý měsíc roku 2018 byla nechtěná těžba kryptoměn nejčastějším typem malwaru. V dubnu vedl Coinhive s 16 %, na druhém místě je Cryptoloot se 14 %. Teprve třetí malware Roughted se netýká kryptoměn, ale nevyžádaných reklam nebo ransomwaru.
 
Monero Bitcoin
 
Oblíbeným prostředkem pro infekci počítačů se poslední dobou stalo vyhledávání neaktualizovaných serverů, které jejich správci dostatečně nezabezpečili proti známým chybám. Konkrétně jde o zranitelnosti Microsoft Windows Server 2003 (CVE-2017-7269) a Oracle Web Logic (CVE-2017-10271), na něž už více než před půl rokem vyšly patche, nicméně s využitím té první bylo napadeno 46 % organizací a druhá byla použita ve 40 % případů. Až na třetím místě je starý známý SQL injection.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice 3D tiskárny rizikem pro zdraví, emitují nebezpečné nanočástice
Technologie 3D tisku začne být asi brzy posuzována i ze zdravotního hlediska. Další studie totiž ukázala, že jsou při 3D tisku uvolňovány nebezpečné nanočástice, což trápí např. i přímovstřikové motory v autech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter AMD EPYC "Milan" a NVIDIA "Volta-Next" společně vytvoří superpočítač Perlmutter
AMD nedávno představilo své procesory EPYC s kódovým označením Rome, ale my se nyní můžeme z Říma přesunout do Milána a přibrat na cestu následovníka Volty od firmy NVIDIA. Tato kombinace bude tvořit Perlmutter pro DOE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí SpaceX získala od NASA certifikaci pro vypouštění nejdůležitějších misí
SpaceX se svými raketami Falcon 9 nemá zcela "čistý rejstřík" ovšem v poslední době si není na co stěžovat. Na cestě je také certifikace pro vynášení astronautů na Mezinárodní vesmírnou stanici, ale SpaceX nyní získala jinou.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci Windows 10 October 2018 Update už je opět v distribuci
Microsoft se konečně odhodlal opět vypustit na trh Windows 10 October 2018 Update (verze 1809), který původně přišel už před měsícem, ale rychle zase musel být stažen kvůli závažné chybě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik V Malém Magellanově oblaku rychle dochází vodík, hrozí jeho zánik
Malý Magellanův oblak se měl v minulosti srazit s Velkým Magellanovým oblakem a tato trpasličí galaxie má dle nejnovějších pozorování nyní rapidně přicházet o vodík, a to větším tempem, než by měla být jeho spotřeba díky hvězdotvorbě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek