www.svethardware.cz
>
>
>

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn
, , aktualita
Spousta správců serverů neinstaluje poslední bezpečnostní záplaty, čehož využívají hackeři. Na takto nezabezpečené servery pak instalují skripty pro těžbu kryptoměn, což je nadále velmi oblíbený zdroj peněz.
reklama
Nechtěná těžba kryptoměn je nadále velmi oblíbeným a stále populárnějším prostředkem, jak hackeři ostatním znepříjemňují život a sobě vylepšují konta. Každý měsíc roku 2018 byla nechtěná těžba kryptoměn nejčastějším typem malwaru. V dubnu vedl Coinhive s 16 %, na druhém místě je Cryptoloot se 14 %. Teprve třetí malware Roughted se netýká kryptoměn, ale nevyžádaných reklam nebo ransomwaru.
 
Monero Bitcoin
 
Oblíbeným prostředkem pro infekci počítačů se poslední dobou stalo vyhledávání neaktualizovaných serverů, které jejich správci dostatečně nezabezpečili proti známým chybám. Konkrétně jde o zranitelnosti Microsoft Windows Server 2003 (CVE-2017-7269) a Oracle Web Logic (CVE-2017-10271), na něž už více než před půl rokem vyšly patche, nicméně s využitím té první bylo napadeno 46 % organizací a druhá byla použita ve 40 % případů. Až na třetím místě je starý známý SQL injection.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů” Kryptoměnová burza Coinbase zvažuje podporu dalších 5 “coinů”
Burza s kryptoměnami Coinbase je hojně využívána i u nás. Zástupci burzi se nyní nenej na Twitteru nechali slyšet, že zvažují zavedení podpory dalších pěti nových kryptoměn. Mezi nimi by se mohla objevit např. Zcash. 
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu? Nahradí AI Mooreův zákon jako hlavní pohon IT průmyslu?
Ač se to možná nezdá, Mooreův zákon stál jako šedá eminence za rozvojem IT průmyslu, protože byl prostě všeobecně považován za platný. Tento konstrukt už byl však mnohokrát označen za mrtvý. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety NASA se možná připravila o možnost detekce organických molekul na Marsu už před 40 lety
Už nějakou dobu visí ve vzduchu otázka, jak je možné, že agentuře NASA trval objev komplexních organických molekul na Marsu tak dlouho. Existuje možnost, že ty mohly být objeveny už v 70. letech, ovšem NASA sama se o to připravila.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku Valve v CS:GO zrušilo lootboxy, ale pouze v Belgii a Holandsku
Pozdvižení kolem mikotransakcí a loot boxů s příchodem léta utichlo, ovšem i nadále se toto téma rozvíjí a jde především o země, které se už dříve vyjádřily ve smyslu, že něco takového nebudou tolerovat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie Vůbec poprvé bylo detekováno neutrino z jiné galaxie
Vědci obsluhující observatoř IceCube na Antarktidě dokázali poprvé v historii zachytit neutrino, které k nám přicestovalo z jiné galaxie, a to nejspíše od její supermasivní černé díry. Právě to je na něm zvláštní. 
Včera, aktualita, Jan Vítek