www.svethardware.cz
>
>
>

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn
, , aktualita
Spousta správců serverů neinstaluje poslední bezpečnostní záplaty, čehož využívají hackeři. Na takto nezabezpečené servery pak instalují skripty pro těžbu kryptoměn, což je nadále velmi oblíbený zdroj peněz.
reklama
Nechtěná těžba kryptoměn je nadále velmi oblíbeným a stále populárnějším prostředkem, jak hackeři ostatním znepříjemňují život a sobě vylepšují konta. Každý měsíc roku 2018 byla nechtěná těžba kryptoměn nejčastějším typem malwaru. V dubnu vedl Coinhive s 16 %, na druhém místě je Cryptoloot se 14 %. Teprve třetí malware Roughted se netýká kryptoměn, ale nevyžádaných reklam nebo ransomwaru.
 
Monero Bitcoin
 
Oblíbeným prostředkem pro infekci počítačů se poslední dobou stalo vyhledávání neaktualizovaných serverů, které jejich správci dostatečně nezabezpečili proti známým chybám. Konkrétně jde o zranitelnosti Microsoft Windows Server 2003 (CVE-2017-7269) a Oracle Web Logic (CVE-2017-10271), na něž už více než před půl rokem vyšly patche, nicméně s využitím té první bylo napadeno 46 % organizací a druhá byla použita ve 40 % případů. Až na třetím místě je starý známý SQL injection.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář