www.svethardware.cz
>
>
>

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn
, , aktualita
Spousta správců serverů neinstaluje poslední bezpečnostní záplaty, čehož využívají hackeři. Na takto nezabezpečené servery pak instalují skripty pro těžbu kryptoměn, což je nadále velmi oblíbený zdroj peněz.
reklama
Nechtěná těžba kryptoměn je nadále velmi oblíbeným a stále populárnějším prostředkem, jak hackeři ostatním znepříjemňují život a sobě vylepšují konta. Každý měsíc roku 2018 byla nechtěná těžba kryptoměn nejčastějším typem malwaru. V dubnu vedl Coinhive s 16 %, na druhém místě je Cryptoloot se 14 %. Teprve třetí malware Roughted se netýká kryptoměn, ale nevyžádaných reklam nebo ransomwaru.
 
Monero Bitcoin
 
Oblíbeným prostředkem pro infekci počítačů se poslední dobou stalo vyhledávání neaktualizovaných serverů, které jejich správci dostatečně nezabezpečili proti známým chybám. Konkrétně jde o zranitelnosti Microsoft Windows Server 2003 (CVE-2017-7269) a Oracle Web Logic (CVE-2017-10271), na něž už více než před půl rokem vyšly patche, nicméně s využitím té první bylo napadeno 46 % organizací a druhá byla použita ve 40 % případů. Až na třetím místě je starý známý SQL injection.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA Izraelci odstartovali na Měsíc, využili Falcon 9 a služby NASA
Izraelská společnost SpaceIL v noci na dnešek uskutečnila svůj záměr vyslat na Měsíc přistávací modul a k tomu využila služeb společnosti SpaceX a komunikační podporu pak zajistí americká NASA. Pro izraelský program to tak je velká premiéra. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře