www.svethardware.cz
>
>
>

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn

Hackeři využívají neaktualizované servery k těžbě kryptoměn
, , aktualita
Spousta správců serverů neinstaluje poslední bezpečnostní záplaty, čehož využívají hackeři. Na takto nezabezpečené servery pak instalují skripty pro těžbu kryptoměn, což je nadále velmi oblíbený zdroj peněz.
reklama
Nechtěná těžba kryptoměn je nadále velmi oblíbeným a stále populárnějším prostředkem, jak hackeři ostatním znepříjemňují život a sobě vylepšují konta. Každý měsíc roku 2018 byla nechtěná těžba kryptoměn nejčastějším typem malwaru. V dubnu vedl Coinhive s 16 %, na druhém místě je Cryptoloot se 14 %. Teprve třetí malware Roughted se netýká kryptoměn, ale nevyžádaných reklam nebo ransomwaru.
 
Monero Bitcoin
 
Oblíbeným prostředkem pro infekci počítačů se poslední dobou stalo vyhledávání neaktualizovaných serverů, které jejich správci dostatečně nezabezpečili proti známým chybám. Konkrétně jde o zranitelnosti Microsoft Windows Server 2003 (CVE-2017-7269) a Oracle Web Logic (CVE-2017-10271), na něž už více než před půl rokem vyšly patche, nicméně s využitím té první bylo napadeno 46 % organizací a druhá byla použita ve 40 % případů. Až na třetím místě je starý známý SQL injection.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR Bing se zlepšuje, řeší matematické rovnice, má i OCR
Vyhledávač Microsoft Bing u nás není příliš populární, nicméně dostal pár vylepšení, které by jeho popularitu mohly o něco zvýšit. Je to např. systém pro řešení matematických rovnic nebo vylepšené vyhledávání podle obrázku.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů? Cooler Master CK550: bez nesmyslů a kompromisů?
Žádné nesmysly ani kompromisy, pod tímto heslem Cooler Master nabízí svou novou podsvícenou klávesnici CK550 a my můžeme vytušit, že se tak snaží poukazovat na jednoduchou a kvalitní mechanickou klávesnici.
Dnes, recenze, Jan Vítek
Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly Vyhledávač Googlu pro Čínu sváže dotazy s telefonními čísly
Šušká se, že Google vytváří speciální aplikaci vyhledávače pro Čínu, která bude cenzurovaná a neumožní vyhledávat např. dotazy k lidským právům. Navíc ale všechny dotazy prováže s telefonním číslem jeho autora.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu Recenze GeForce RTX 2080 a 2080 Ti jsou tu
NVIDIA konečně umožnila vypustit do světa recenze svých nových karet GeForce RTX 2080 a 2080 Ti, a to oproti staršímu plánu pěkně společně. Můžeme se tak už podívat na to, zda tyto karty konečně stojí za to koupit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí Firefox Reality je browser pro AR a VR, zatím toho moc neumí
Podobně tomu, jak pomalu se rozjíždí celý trh s virtuální, smíšenou a rozšířenou realitou na PC se rozjíždí i webový prohlížeč Firefox Reality. Zatím mají stát celé roky vývoje a zkoumání toho, co jako uživatelé chceme. Co tedy?
Včera, aktualita, Jan Vítek