Halo: The Master Chief Collection přijde na Windows PC

Halo: The Master Chief Collection přijde na Windows PC
, , aktualita
Microsoft ohlásil titul Halo: The Master Chief Collection, který přijde pro Windows PC. Ze série Halo jde o první titul po Halo 2 z roku 2007 pro neslavný systém Windows Vista, po němž tu dlouho nebylo nic. 
K oblíbeným
reklama
Halo 2 bylo pro konzole Xbox vypuštěno na trh už v roce 2004 a teprve v roce 2007 se na trh dostala verze pro PC, která byla navíc určena exkluzivně pro systém Windows Vista, jenž ve své době zcela zaslouženě nesklidil nadšené ohlasy. PC verze byla nakonec s neoficiální úpravou hratelná i na Windows XP a oproti konzolové přinesla také dvě multiplayerové mapy navíc a rovněž editor map. Kvůli němu bylo vypuštění o necelý měsíc odsunuto, protože editor využíval chybovou hlášku s fotografií muže, který do objektivu ukazoval obě své půlky. To si dokonce vyžádalo změnu ratingu hry na M (Mature). 
 
 
Po Halo 2 se Microsoft dlouhých 12 let nesnažil touto sérií oslovit hráče PC, což se nyní mění s titulem Halo: The Master Chief Collection. Jenomže opět nejde o žádnou horkou novinku, však ve verzi pro Xbox One tento titul přišel na trh už v roce 2014. 
 
 
Trailer ukazuje i to, že Halo: The Master Chief Collection bude k dispozici jak ve Windows Store, tak na Steamu. Tam už jsou připraveny příslušné stránky, ovšem cenu se zatím nedozvíme, stejně jako přesné datum, kdy bude titul vypuštěn na trh. 
 
Z označení Collection je také zřejmé, že nepůjde o pouze jeden díl. Ve skutečnosti to bude celá řada Halo 1, 2, 3, 4, ODST a také nedávno přidaný Reach. Jediný díl, který do této kolekce zatím nepatří, je Halo 5. Právě proto ani nemůžeme řešit technickou stránku hry a kvalitu grafiky, když jde prostě a jednoduše o celou kolekci od prvního dílu, i když ten by zde neměl být v původní podobě z roku 2001, ale jako o deset let mladší verze Halo: Combat Evolved Anniversary. 
 
343 Industries si také v tomto případě vzali na pomoc studia Ruffian a Splash Damage, které pomohly s upravením konzolových verzí pro PC a my můžeme očekávat i podporu rozlišení 4K, alespoň 60 FPS, HDR a samozřejmě i PC periferií. Těšit se můžeme na 67 misí v rámci kampaně a 120 multiplayerových map. Ovšem i když se dočkají i uživatelé Steamu, ani ti se prý neobejdou bez účtu na Xbox Live. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek5 komentářů