Halo: The Master Chief Collection přijde na Windows PC

Halo: The Master Chief Collection přijde na Windows PC
, , aktualita
Microsoft ohlásil titul Halo: The Master Chief Collection, který přijde pro Windows PC. Ze série Halo jde o první titul po Halo 2 z roku 2007 pro neslavný systém Windows Vista, po němž tu dlouho nebylo nic. 
K oblíbeným
reklama
Halo 2 bylo pro konzole Xbox vypuštěno na trh už v roce 2004 a teprve v roce 2007 se na trh dostala verze pro PC, která byla navíc určena exkluzivně pro systém Windows Vista, jenž ve své době zcela zaslouženě nesklidil nadšené ohlasy. PC verze byla nakonec s neoficiální úpravou hratelná i na Windows XP a oproti konzolové přinesla také dvě multiplayerové mapy navíc a rovněž editor map. Kvůli němu bylo vypuštění o necelý měsíc odsunuto, protože editor využíval chybovou hlášku s fotografií muže, který do objektivu ukazoval obě své půlky. To si dokonce vyžádalo změnu ratingu hry na M (Mature). 
 
 
Po Halo 2 se Microsoft dlouhých 12 let nesnažil touto sérií oslovit hráče PC, což se nyní mění s titulem Halo: The Master Chief Collection. Jenomže opět nejde o žádnou horkou novinku, však ve verzi pro Xbox One tento titul přišel na trh už v roce 2014. 
 
 
Trailer ukazuje i to, že Halo: The Master Chief Collection bude k dispozici jak ve Windows Store, tak na Steamu. Tam už jsou připraveny příslušné stránky, ovšem cenu se zatím nedozvíme, stejně jako přesné datum, kdy bude titul vypuštěn na trh. 
 
Z označení Collection je také zřejmé, že nepůjde o pouze jeden díl. Ve skutečnosti to bude celá řada Halo 1, 2, 3, 4, ODST a také nedávno přidaný Reach. Jediný díl, který do této kolekce zatím nepatří, je Halo 5. Právě proto ani nemůžeme řešit technickou stránku hry a kvalitu grafiky, když jde prostě a jednoduše o celou kolekci od prvního dílu, i když ten by zde neměl být v původní podobě z roku 2001, ale jako o deset let mladší verze Halo: Combat Evolved Anniversary. 
 
343 Industries si také v tomto případě vzali na pomoc studia Ruffian a Splash Damage, které pomohly s upravením konzolových verzí pro PC a my můžeme očekávat i podporu rozlišení 4K, alespoň 60 FPS, HDR a samozřejmě i PC periferií. Těšit se můžeme na 67 misí v rámci kampaně a 120 multiplayerových map. Ovšem i když se dočkají i uživatelé Steamu, ani ti se prý neobejdou bez účtu na Xbox Live. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek