Halo: The Master Chief Collection přijde na Windows PC

Halo: The Master Chief Collection přijde na Windows PC
, , aktualita
Microsoft ohlásil titul Halo: The Master Chief Collection, který přijde pro Windows PC. Ze série Halo jde o první titul po Halo 2 z roku 2007 pro neslavný systém Windows Vista, po němž tu dlouho nebylo nic. 
K oblíbeným
reklama
Halo 2 bylo pro konzole Xbox vypuštěno na trh už v roce 2004 a teprve v roce 2007 se na trh dostala verze pro PC, která byla navíc určena exkluzivně pro systém Windows Vista, jenž ve své době zcela zaslouženě nesklidil nadšené ohlasy. PC verze byla nakonec s neoficiální úpravou hratelná i na Windows XP a oproti konzolové přinesla také dvě multiplayerové mapy navíc a rovněž editor map. Kvůli němu bylo vypuštění o necelý měsíc odsunuto, protože editor využíval chybovou hlášku s fotografií muže, který do objektivu ukazoval obě své půlky. To si dokonce vyžádalo změnu ratingu hry na M (Mature). 
 
 
Po Halo 2 se Microsoft dlouhých 12 let nesnažil touto sérií oslovit hráče PC, což se nyní mění s titulem Halo: The Master Chief Collection. Jenomže opět nejde o žádnou horkou novinku, však ve verzi pro Xbox One tento titul přišel na trh už v roce 2014. 
 
 
Trailer ukazuje i to, že Halo: The Master Chief Collection bude k dispozici jak ve Windows Store, tak na Steamu. Tam už jsou připraveny příslušné stránky, ovšem cenu se zatím nedozvíme, stejně jako přesné datum, kdy bude titul vypuštěn na trh. 
 
Z označení Collection je také zřejmé, že nepůjde o pouze jeden díl. Ve skutečnosti to bude celá řada Halo 1, 2, 3, 4, ODST a také nedávno přidaný Reach. Jediný díl, který do této kolekce zatím nepatří, je Halo 5. Právě proto ani nemůžeme řešit technickou stránku hry a kvalitu grafiky, když jde prostě a jednoduše o celou kolekci od prvního dílu, i když ten by zde neměl být v původní podobě z roku 2001, ale jako o deset let mladší verze Halo: Combat Evolved Anniversary. 
 
343 Industries si také v tomto případě vzali na pomoc studia Ruffian a Splash Damage, které pomohly s upravením konzolových verzí pro PC a my můžeme očekávat i podporu rozlišení 4K, alespoň 60 FPS, HDR a samozřejmě i PC periferií. Těšit se můžeme na 67 misí v rámci kampaně a 120 multiplayerových map. Ovšem i když se dočkají i uživatelé Steamu, ani ti se prý neobejdou bez účtu na Xbox Live. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala