Halo: The Master Chief Collection přijde na Windows PC

Halo: The Master Chief Collection přijde na Windows PC
, , aktualita
Microsoft ohlásil titul Halo: The Master Chief Collection, který přijde pro Windows PC. Ze série Halo jde o první titul po Halo 2 z roku 2007 pro neslavný systém Windows Vista, po němž tu dlouho nebylo nic. 
K oblíbeným
reklama
Halo 2 bylo pro konzole Xbox vypuštěno na trh už v roce 2004 a teprve v roce 2007 se na trh dostala verze pro PC, která byla navíc určena exkluzivně pro systém Windows Vista, jenž ve své době zcela zaslouženě nesklidil nadšené ohlasy. PC verze byla nakonec s neoficiální úpravou hratelná i na Windows XP a oproti konzolové přinesla také dvě multiplayerové mapy navíc a rovněž editor map. Kvůli němu bylo vypuštění o necelý měsíc odsunuto, protože editor využíval chybovou hlášku s fotografií muže, který do objektivu ukazoval obě své půlky. To si dokonce vyžádalo změnu ratingu hry na M (Mature). 
 
 
Po Halo 2 se Microsoft dlouhých 12 let nesnažil touto sérií oslovit hráče PC, což se nyní mění s titulem Halo: The Master Chief Collection. Jenomže opět nejde o žádnou horkou novinku, však ve verzi pro Xbox One tento titul přišel na trh už v roce 2014. 
 
 
Trailer ukazuje i to, že Halo: The Master Chief Collection bude k dispozici jak ve Windows Store, tak na Steamu. Tam už jsou připraveny příslušné stránky, ovšem cenu se zatím nedozvíme, stejně jako přesné datum, kdy bude titul vypuštěn na trh. 
 
Z označení Collection je také zřejmé, že nepůjde o pouze jeden díl. Ve skutečnosti to bude celá řada Halo 1, 2, 3, 4, ODST a také nedávno přidaný Reach. Jediný díl, který do této kolekce zatím nepatří, je Halo 5. Právě proto ani nemůžeme řešit technickou stránku hry a kvalitu grafiky, když jde prostě a jednoduše o celou kolekci od prvního dílu, i když ten by zde neměl být v původní podobě z roku 2001, ale jako o deset let mladší verze Halo: Combat Evolved Anniversary. 
 
343 Industries si také v tomto případě vzali na pomoc studia Ruffian a Splash Damage, které pomohly s upravením konzolových verzí pro PC a my můžeme očekávat i podporu rozlišení 4K, alespoň 60 FPS, HDR a samozřejmě i PC periferií. Těšit se můžeme na 67 misí v rámci kampaně a 120 multiplayerových map. Ovšem i když se dočkají i uživatelé Steamu, ani ti se prý neobejdou bez účtu na Xbox Live. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Windows 10 May 2019 jsou tu Windows 10 May 2019 jsou tu
Microsoft ohlásil, že Windows 10 ve verzi May 2019 Update jsou oficiálně k dispozici, takže i sám je začal rozšiřovat na první počítače prostřednictvím Windows Update. A jako obvykle máme možnost na nic nečekat a rovnou nový systém instalovat.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí Mozilla vydává Firefox 67, zrychluje a zvyšuje soukromí
Nová verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox 67 přináší opět několik zajímavých vylepšení. Vývojáři slibují další navýšení rychlosti a menší paměťovou náročnost, slibují také zvýšení soukromí a boj proti těžbě kryptoměn.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: květen 2019 Doporučené PC sestavy: květen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent Elon Musk varuje před bankrotem, Tesla prověří každý cent
Poslední finanční výsledky automobilky Tesla nebyly vůbec pozitivní. Elon Musk to tak nehodlá nechat a nechal se slyšet, že od nynějška se bude kontrolovat každý utracený cent, aby se náklady snížily na naprosté minimum.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy Obnovení Windows 10 po aktualizaci systému tropí závažné problémy
Funkce System Restore ve Windows 10 nefunguje správně, jak dle svého průvodce pro řešení problému potvrzuje sám Microsoft. Dočkat se kvůli ní můžeme rovnou poškozené instalace systému, takže co s tím?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře