www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hardwarový GPU scheduling karet GeForce: projeví se v praxi?

Hardwarový GPU scheduling karet GeForce: projeví se v praxi?
, , aktualita
NVIDIA se dnes v rámci představení nových ovladačů verze GeForce 451.48 WHQL pochlubila novou funkcí, což je hardwarově akcelerovaný GPU scheduling. Ten má za úkol zvyšovat výkon, čehož se chytil server wccftech. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA nijak zvlášť nevysvětluje, co přesně má hardwarově akcelerovaný GPU scheduling vůbec dělat a jak se má projevit na výkonu grafické karty. Víme v podstatě jen to, že GPU si pod touto funkcí má spravovat přístup k vlastní paměti samo bez přímého vlivu operačního systému, což se odrazí na výkonu a latencích. 
 
 
Server wccftech zkusil zjistit, jaký je dopad v praxi v případě her a grafických karet patřících téměř až na samotné opačné konce výkonnostního spektra generace Turing, čili GeForce RTX 2080 Ti a GeForce GTX 1650 Super. Jde jen o krátký test, v němž byly pod DirectX 12 použity hry Forza Horizon 4 a Gears Tactics, přičemž z celkem tří opakovaných testů tu máme jednak průměrné FPS a pak "99th percentile", čili FPS pro 99 % všech vykreslených snímků, což eliminuje ty nejhorší propady. 
 
Karty byly testovány na procesoru Intel Core i9-9900K s paměťmi Mushkin Redline DDR4 3600 MHZ a 32 GB a kartě EVGA Z370 Classified K, přičemž jako systém byly zvoleny samozřejmě Windows 10 v nejnovější verzi 2004, neboť právě ta nabízí v Nastavení možnost zapnout HW scheduling pro grafiku. 
 
 
Jak se dalo očekávat, výsledky nemluví vždy průkazně ve prospěch nové funkce. V případě prvního uvedeného grafu to tak vypovídá o tom, že s GPU Scheduling častěji nastávají větší náhlé propady výkonu, které žlutý sloupec nezahrnuje. V jiném testu to ale může být naopak:
 
 
Pokud ale jde o test slabší GeForCE GTX 1650 Super, pak jsou výsledky testu serveru wccftech už o něčem jiném. Ve Forze i v Gears Tactics celkem výrazně vzrostl výkon v obou měřených disciplínách, což není špatné vzhledem k tomu, že to celé získáme "zadarmo" aktivací jedné nové funkce. 
 
 
Nicméně jde jen o dvě hry, takže uvidíme, jak se hardwarový GPU Scheduling ukáže jinde (a také zda se svou reakcí nepřijdou konkurenční Radeony). 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490 Asus zaostává v podpoře PCIe 4.0 na deskách se Z490
Už dobře víme, že desky se sadou Intel Z490 obecně podporují rozhraní PCIe 4.0, ovšem ne všechny a zcela jistě ne s procesory Comet Lake-S. Tato věc se chystá až pro Rocket Lake-S, přičemž Asus na tom ve srovnání s konkurencí není nejlépe.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy ESO zachytila náhlé zmizení masivní hvězdy
European Southern Observatory a konkrétně její Very Large Telescope zachytil náhlé zmizení jinak velice jasné proměnné hvězdy v cizí galaxii. Ta nyní už prostě není vidět a jsou tu dvě hlavní teorie, proč tomu tak je.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů Intel musel dočasně přestat dodávat HW pro Inspur, 3. světového výrobce serverů
Po společnosti Huawei se nyní Američané zaměřili na Inspur, kterážto další čínská společnost je bezpečně největším výrobcem serverů včetně AI systémů ve své domovině a celosvětově je pak třetí největší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv NVIDIA odmítá nařčení investorů ze záměrně zavádějících finančních zpráv
V letech 2017 a 2018 se NVIDIA, a nejen ona, těšila z velkého zájmu těžařů kryptoměn o grafické karty. Investoři ji poté obvinili z toho, že záměrně podhodnocovala výdělky z tohoto segmentu, což se projevilo na pozdějších výdělcích.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux Xiaomi vstoupilo na trh s OLED televizemi. Přivítejte Mi TV Lux
Xiaomi dnes oficiálně představilo svou první OLED TV, která zároveň otevírá novou řadu špičkových televizorů Mi TV Master Series. Zákazníky se snaží přesvědčit 65palcovým panelem se 120 Hz nebo HDMI 2.1. A jaká bude cena?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik