www.svethardware.cz
>
>
>

Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen

Herní GDC se neruší a grafická GTC zatím také ne, těšit se můžeme na březen
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli o zrušení konference Mobile Worlds Congress 2020, která se měla konat v Barceloně. Přirozeně se tak vynořily obavy o rušení dalších akcí podobného ražení, takže jaké jsou nejnovější zprávy?
K oblíbeným
reklama
Vypadá to, že situace s nákazou koronavirem Covid-19 už se snad může pomalu uklidňovat, nicméně jisté to samozřejmě není a namístě je opatrnost. K té se nakonec odhodlali i organizátoři akce MWC 2020 v Barceloně, kteří tento ročník raději sami zrušili, ale až po kaskádě oznámení významných firem, jež svou účast odřekly. Mezi ně přitom patřila i NVIDIA
 
 
Computex 2020 je ale v tuto dobu stále plánován na 2. až 6. června 2020, přičemž ten proběhne daleko blíže šířící se nákaze, a to v Tchaj-pej. TAITRA organizující tento veletrh již oficiálně začala přijímat registrace, ovšem my se už dříve dozvěděli, že rozhodnutí o odsunutí nebo zrušení letošního Computexu teprve padne, a to nejpozději v dubnu. Je přitom možné, že budou zavedena podobná opatření jako na 2020 Taipei Cycle Show, kam nebudou vpuštěni návštěvníci z pevninské Číny. 
 
V březnu přitom také proběhnou významné konference GDC a GTC, čili Game Developers Conference 2020 a GPU Technology Conference 2020. 
 
Minulý týden se organizátoři GDC 2020 vyjádřili, že počítají s jistými zdravotnickými opatřeními, takže návštěvníci mohou očekávat, že budou muset prokázat svou dobrou zdravotní kondici, a s teplotou a červeným nosem by se tak asi neměli ukazovat. Od herního analytika Daniela Ahmada se nyní dozvídáme, že letošní GDC proběhne dle plánu mezi 16. a 20. březnem, ovšem čínské firmy se jí nezúčastní, anebo použijí své zástupce z jiných zemí. Obvykle ale na tuto konferenci stejně dorazí jen asi 2 procenta návštěvníků z Číny, takže to nebude mít velký dopad. 
 
GTC 2020 pořádaná společností NVIDIA je také stále plánována na březen, a to 23. až 26. Stejně jako GDC proběhne v Kalifornii a očekává se více než 1000 přednášejících odborníků a přes 10.000 účastnících se vývojářů. Na stránkách se přitom zatím nedozvíme vůbec nic o tom, že by se tato akce mohla rušit, anebo o chystaných opatřeních, takže budeme předpokládat, že i GTC letos proběhne a NVIDIA nám předvede nějaké vypečené novinky. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6 Gigabyte vypustil do světa GTX 1650 s paměťmi GDDR6
Už nyní můžeme navázat na dnešní zprávu, dle níž jsme mohli čekat nástup karet GeForce GTX 1650 s paměťmi GDDR6, přičemž nemluvíme o verzích Super. Jako první se přihlásila společnost Gigabyte, která nabízí dva modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem NASA provedla poslední test Mars Helicopter před letem
Navzdory pandemii se dále pracuje na roveru Perseverance, který by měl startovat letos v létě. Nyní už má NASA za sebou poslední testy, jimiž měla projít malá Mars Helicopter, kterou si rover poveze s sebou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego 3Dfx Voodoo může zase ožít, ovšem jako Lego
Rok 1996 znamenal počátek 3D akcelerátorů na osobních počítačích a postaral se o něj společnost 3Dfx, budiž jí země lehká. Čekala ji zářivá, ale velice krátká budoucnost, ovšem na její Voodoo je těžké zapomenout.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD MATLAB už uměle neškrtí výkon procesorů AMD
Loni na podzim se objevila zpráva, že platforma MATLAB zcela zbytečně snižuje výkon procesorů AMD, a to pouze proto, že tyto procesory se zcela pochopitelně nehlásí s CPUID řetězcem GenuineIntel. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15 Desktopový Ryzen 9 3950X v notebooku XMG APEX 15
Německý výrobce notebooků Schenker ohlásil nový model XMG APEX 15, na němž je zajímavé především to, že se neomezuje na mobilní verze procesorů. Využívá desktopový Ryzen, a to rovnou ten v současnosti nejvýkonnější.
Dnes, aktualita, Jan Vítek