www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA kvůli koronaviru odmítla účast na MWC v Barceloně, není sama

NVIDIA kvůli koronaviru odmítla účast na MWC v Barceloně, není sama
, , aktualita
NVIDIA se rozhodla, že kvůli pokračující epidemii koronaviru 2019-nCoV se letos nebude účastnit akce Mobile World Congress v Barceloně. Nejde jí přitom samozřejmě o to, že by ve Španělsku bylo velké riziko nákazy.
K oblíbeným
reklama
V celém Španělsku se do této doby objevil pouze jeden potvrzený případ nákazy koronavirem 2019-nCoV, takže se nedá říci, že by se někdo měl obávat o své zdraví návštěvou této země. NVIDIA pochopitelně nechce přispívat naopak tomu, aby na MWC 2020 vznikalo nebezpečí dalšího rozšiřování nákazy od lidí, kteří na akci přicestují, a proto se jí letos nezúčastní.
 
 
Zrovna nedávno jsme se přitom dozvěděli, že Computex chystaný na Tchaj-wanu je stále v plánu a o jeho osudu se rozhodne během dubna. Jde ovšem o veletrh odehrávající se obvykle na přelomu května a června (letos ovšem od 2. do 6. června), takže v jeho případě organizátoři spíše ještě vyčkávají a sledují situaci, kdežto MWC 2020 startuje přesně za dva týdny. Nelze tak očekávat, že by do té doby nákaza 2019-nCoV zmizela.
 
Opět se můžeme podívat na epidemii SARS z roku 2003, která ovšem začala už v listopadu 2002 a Tchaj-wan byl prohlášen za "čistý" až v červenci 2003. 2019-nCoV se ale šíří mnohem snadněji než SARS, a tak není mnoho důvodů se domnívat, že by v době Computexu už mohlo být po epidemii. Ten by se tak mohl jako v roce 2003 odsunout o několik měsíců, pokud ne rovnou pro letošek zrušit a uvidíme, kolika dalších podobných akcí se to bude týkat. 
 
Jako první tak ukáže náladu návštěvníků a ochotu organizátorů riskovat právě barcelonský MWC. Právě organizátoři už vyjádřili obavy před lákáním návštěvníků ze zemí, kde je 2019-nCoV aktuálně mnohem více rozšířen než v Evropě. Svou účast přitom před NVIDIÍ odřekla už společnost LG a dále pak ZTE a Ericsson, čili otázku o konání či nekonání letošního MWC mohou nakonec namísto organizátoru rozseknout samotné firmy, pokud se k výše uvedeným přidá lavina dalších. Asi žádná by nechtěla být spojována s odpovědností za případné vytvoření dalšího ohniska nákazy. 
 
Samotná NVIDIA přitom plánuje svou konferenci GTC v San José, a to už za šest týdnů a očekává se představení GPU generace Ampere. Je tak otázka, jak proběhne tato událost. 
 
Co se týče MWC 2020, aktuálně platí několik podmínek ohledně koronaviru. Zaprvé, žádný návštěvník z čínské provincie Hubei nebude na akci vpuštěn. Zadruhé se bude po návštěvnících z Číny vyžadovat, aby podali důkaz, že přinejmenším 14 dní pobývali mimo svou zemi. Zatřetí se budou všichni návštěvníci při vstupu kontrolovat a začtvrté bude muset každý z nich potvrdit, že předtím nebyl vědomě v kontaktu s nikým, kdo by byl nakaženým koronavirem. 
 
 
Zdroj: MWC, Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů Mars je definitivně seismicky aktivní, InSight detekoval 174 záchvěvů
Můžeme už říci, že díky InSight je možné potvrdit seismickou aktivitu planety Mars. Modul totiž během 10 měsíců detekoval 174 záchvěvů, přičemž NASA mluví také o vulkanické aktivitě této planety. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace Intel ohlásil nové procesory Xeon Scalable 2. generace
Intel se rozhodl vypustit na trh novou dávku procesorů Xeon Scalable druhé generace, což představuje další 14nm modely vybavené osmi až dvacetiosmi jádry. Žádný z nich ale nepatří do nejvyšší řady Platinum.
Dnes, aktualita, Jan Vítek