www.svethardware.cz
>
>
>

Mobile World Congress 2020 byl zrušen, další mohou následovat

Mobile World Congress 2020 byl zrušen, další mohou následovat
, , aktualita
NVIDIA se na konci minulého týdne rozhodla, že kvůli šířící se nákaze koronaviru se nebude letos účastnit akce Mobile World Congress a nebyla v tom sama. Nyní se už ale dozvídáme, že zrušen byl celý letošní MWC. 
K oblíbeným
reklama
V dané situaci to vypadá, že organizátoři Mobile World Congress udělali správnou věc, neboť riziko zavlečení koronaviru označovaného již jako Covid-19 do Evropy je velké a podobné akce by mohly zajistit jeho rapidní šíření v celém světě. Stačí si uvědomit, že MWC se obvykle účastní na sto tisíc lidí z celého světa, kteří se na pár dní pohybují v těsné blízkosti a pak se zase rozjedou do svých domovů, a to vše v době, která je kratší než ta inkubační. Veletrhy a obdobné hromadné akce jsou tak v této situaci skutečně velká hrozba. 
 
 
John Hoffman, CEO společnosti GSMA pořádající MWC, v krátkém vyjádření uvedl, že v této situaci není možné akci uskutečnit. Možnost jejího odsunu na pozdější datum ani nebyla zmíněna a Hoffman rovnou uvedl, že se jeho GSMA společně s Host City Parties chystá pracovat na přípravě MWC Barcelona 2021. 
 
Je také třeba poznamenat, že i kdyby letošní MWC proběhl, i tak by na něm chyběla řada významných společností, které už stačily mezitím účast odříct. Konkrétně to jsou AT&T, Amazon, BT, Ericsson, Deutsche Telekom, Cisco, Intel, Facebook, HMD Global, Nokia, LG, Sprint, Verizon, Sony, MediaTek, Royole, Marvell, Volvo, NVIDIA, Marvell, McAfee, Sprint, Rakuten, Western Digital a Vivo. 
 
Na druhou stranu, společnosti jako TCL nebo Xiaomi stále plánují své vlastní představovací akce pro novináře, i když nyní asi záleží i na tom, zda je vůbec nějací budou chtít navštívit. 
 
Nyní můžeme vyčkávat na to, jak se zachovají organizátoři dalších velkých akcí. Příští měsíc má proběhnout GPU Technology Conference v San José a vrcholem letošního roku by se měl stát Computex 2020 na Tchaj-wanu, který je plánován na začátek června. Vše tak bude záviset na tom, jak se bude vyvíjet šíření nákazy, nicméně lze předpokládat, že do června ještě zdaleka nemůže být po všem. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím Donald Trump útočí zpět, podepsal výkonné nařízení proti sociálním sítím
Před pár dny Twitter pořádně naštval amerického prezidenta Donalda Trumpa, neboť si dovolil označit jeho příspěvek za zavádějící a nabídl jiné informace. Trump to nenechal jen tak a podepsal výkonné nařízení, který sociálním sítím trochu zavaří.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat Výplata z Tesly pro Elona Muska: může koupit akcie, které nemůže prodat
Muskovi se to podařilo. Dosáhl na první z 12 stupňů, které ho opravňují k výplatě za své působení v automobilce Tesla. Nyní má právo na odkup 1,69 milionu akcií Tesla za pouhých $350 za jednu akcii. Má to ale háček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“ USB klíčenka za 8 500 Kč slibuje ochranu před 5G. Jde o obyčejnou „flashku“
Fake news o škodlivosti 5G využili podvodníci, kteří na internetu prodávají malá zařízení s názvem 5GBioShield slibující ochranu před údajně škodlivými účinky sítí nové generace. Za stovky liber ovšem zákazníci dostanou pouze obyčejný USB flash disk.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher CD Projekt Red slaví: prodáno 50 milionů kopií hry The Witcher
Studio CD Projekt Red může slavit a také slaví. Během existence série her The Witcher postavené na tématice fantasy knih Andrzeje Sapkowskiho se totiž prodalo přes 50 milionů kopií těchto her.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru? Smrt meteoritem: jaká je šance být zabit objektem z vesmíru?
Každý rok spadne na Zemi několik tisíc meteoritů, které tak dokáží překonat ochranu poskytovanou atmosférou a nevypaří se při průletu skrz ni. Jaká je ovšem šance na to, že nás některý z nich zasáhne?
Včera, aktualita, Jan Vítek