www.svethardware.cz
>
>
>

Mobile World Congress 2020 byl zrušen, další mohou následovat

Mobile World Congress 2020 byl zrušen, další mohou následovat
, , aktualita
NVIDIA se na konci minulého týdne rozhodla, že kvůli šířící se nákaze koronaviru se nebude letos účastnit akce Mobile World Congress a nebyla v tom sama. Nyní se už ale dozvídáme, že zrušen byl celý letošní MWC. 
K oblíbeným
reklama
V dané situaci to vypadá, že organizátoři Mobile World Congress udělali správnou věc, neboť riziko zavlečení koronaviru označovaného již jako Covid-19 do Evropy je velké a podobné akce by mohly zajistit jeho rapidní šíření v celém světě. Stačí si uvědomit, že MWC se obvykle účastní na sto tisíc lidí z celého světa, kteří se na pár dní pohybují v těsné blízkosti a pak se zase rozjedou do svých domovů, a to vše v době, která je kratší než ta inkubační. Veletrhy a obdobné hromadné akce jsou tak v této situaci skutečně velká hrozba. 
 
 
John Hoffman, CEO společnosti GSMA pořádající MWC, v krátkém vyjádření uvedl, že v této situaci není možné akci uskutečnit. Možnost jejího odsunu na pozdější datum ani nebyla zmíněna a Hoffman rovnou uvedl, že se jeho GSMA společně s Host City Parties chystá pracovat na přípravě MWC Barcelona 2021. 
 
Je také třeba poznamenat, že i kdyby letošní MWC proběhl, i tak by na něm chyběla řada významných společností, které už stačily mezitím účast odříct. Konkrétně to jsou AT&T, Amazon, BT, Ericsson, Deutsche Telekom, Cisco, Intel, Facebook, HMD Global, Nokia, LG, Sprint, Verizon, Sony, MediaTek, Royole, Marvell, Volvo, NVIDIA, Marvell, McAfee, Sprint, Rakuten, Western Digital a Vivo. 
 
Na druhou stranu, společnosti jako TCL nebo Xiaomi stále plánují své vlastní představovací akce pro novináře, i když nyní asi záleží i na tom, zda je vůbec nějací budou chtít navštívit. 
 
Nyní můžeme vyčkávat na to, jak se zachovají organizátoři dalších velkých akcí. Příští měsíc má proběhnout GPU Technology Conference v San José a vrcholem letošního roku by se měl stát Computex 2020 na Tchaj-wanu, který je plánován na začátek června. Vše tak bude záviset na tom, jak se bude vyvíjet šíření nákazy, nicméně lze předpokládat, že do června ještě zdaleka nemůže být po všem. 
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme Igor's Lab: NVIDIA Ampere v březnu ještě nečekejme
Nové informace šířící se o generaci Ampere přinášejí očekávání toho, co NVIDIA chce za měsíc představit na své GDC 2020. Optimisté očekávají Ampere a ti největší optimisté dokonce herní Ampere. A jak to vidí v Igorově laboratoři?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost Jaký bude "velký Radeon Navi"? Prý až 5120 jader a 2TB/s propustnost
Fámy kolují nejen o očekávaných čipech NVIDIA Ampere, ale také kolem "velkých Navi", jak se označuje hi-end, který si má AMD připravovat pro letošní rok. Nové informace mají mít původ ve firmě SK Hynix.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1. CD Projekt je 2. největší evropské herní studio, ovšem s velkým odstupem od 1.
Polské studio CD Projekt Red se může pochlubit pozici evropské dvojky mezi největšími herními studii. Může se těšit z velice dobrých prodejů titulu The Witcher 3: Wild Hunt a nadějného Cyberpunk 2077. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře