www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS

Herní monitor HP Omen X 27: TN s kvalitou IPS
, , aktualita
HP představilo nový herní monitor Omen X 27. Jde o velmi rychlý 240Hz HDR monitor, který využívá displej s technologií TN. Přesto ale zákazníkům slibuje, že nabídne kvalitu obrazu typickou spíše pro IPS displeje.
K oblíbeným
reklama
V nabídce společnosti HP se nově objevuje herní monitor Omen X 27, který doplňuje nedávno představené 25" modely Omen X 25 a Omen X 25f. Tento 27" displej je vybaven technologií TN (pozorovací úhly 170°/160°), nicméně výrobce slibuje, že se kvalitou vyrovná IPS displejům. Faktem je, že dokáže zobrazit 90 % barevného gamutu DCI-P3, což vůbec není špatné. Jde o 8bitový monitor s typickým kontrastem 1000:1. Rozlišení displeje činí 2560×1440 pixelů, má 0,233mm pixely. Hráče jistě potěší maximální frekvence 240 Hz.
 
HP Omen X 27
 
Maximální jas činí 300 nitů, v HDR režimu pak dosahuje 400 nitů (podporována je rovněž funkce AMD Radeon FreeSync 2 HDR). Podsvícení má na starosti technologie LED. Monitor má jeden port HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, dva USB 3.0 porty a výstup na sluchátka. Pokud jde o polohovatelnost, tak náklon je možný v rozsahu -5° až +23°, výškově je pak nastavitelný ve 130mm rozsahu. Využít lze také destičku pro namontování monitoru na zeď nebo rameno (VESA). Prodej monitoru Omen X27 začne v říjnu za cenu $650.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek