www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní odbory chtějí hlavu CEO Activisionu kvůli ohlášenému propouštění

Herní odbory chtějí hlavu CEO Activisionu kvůli ohlášenému propouštění
, , aktualita
Společnost Activision Blizzard ohlásila, že propustí více než 800 lidí ze svých řad a vykoledovala si za to protiakci od organizace Game Workers Unite. Ti naopak chtějí hlavu Bobbyho Koticka, výkonného ředitele firmy. 
reklama
Organizace Game Workers Unite se nedávno přidala do řad Independent Workers Union of Great Britain (IWGB), čili unie nezávislých odborů Velké Británie, a to ve snaze chránit samotné pracovníky v herních společnostech. Její logo je ostatně vševysvětlující. 
 
 
To se stalo na konci minulého roku a nyní už má GWU příležitost se ve své nové (ale stále slabé) pozici zaměřit na firmu Activision Blizzard, která ohlásila propuštění více než 800 zaměstnanců, což představuje asi 8 procent pracovní síly. 
 
Není to přitom reakce na špatné hospodářské výsledky, ty byly naopak za rok 2018 velice dobré s tržbami 7,5 miliard. CEO společnosti Bobby Kotick však uvedl, že Activision Blizzard si mohl vést i lépe a že růst za předchozí rok "neodrážel příležitosti, které herní průmysl nabízí". 
 
GWU je toho názoru, že důvodem je spíše snaha výkonných pracovníků Activisionu namastit si kapsy. Považují za nemorální, že vedení firmy převrátí naruby životy 800 lidí, zatímco si samo vyplácí milionové bonusy. "To není vedení firmy, to je krádež," ohlásila unie na Twitteru s hashtagem #FireBobbyKotick. 
 
Vedle toho se od GWU dozvíme, že samotný Kotick si ročně jako CEO Activision Blizzard přijde na 30 milionů dolarů a ostatním svým blízkým pracovníkům. Například Dennis Durkin dostal jako bonus 3,75 milionů dolarů za to, že na začátku tohoto roku změnil svou pozici z CCO (Chief Corporate Officer) zpět na CFO (Chief Financial Officer) plus může obdržet dalších 11,3 milionů v akciích vázaných na výsledky v hospodaření (restricted stock). GWU tak upozorňují na to, že pouze plat Koticka s bonusy by dokázal pokrýt náklady na všech 800 propuštěných zaměstnanců. 
 
Nyní se ozývá i řada (bývalých) zaměstnanců firmy Activision Blizzard, kterým přijde nevkusné i to, že se Kotick chlubí 9% zvýšením hodnoty akcií, což je založeno především na jejich práci. Poukazují na to, že v jejich průmyslu jsou stále důležitější zisky pro akcionáře než blaho zaměstnanců.
 
Nicméně organizace GWU může zatím spíše jen hrozit hashtagy a jinak nemá žádné pravomoci, i když vstup do IWGB je důležitý krok k tomu, aby její hlas získal nějakou váhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety Wacom uvedl tenčí pero Pen Pro Slim pro tablety
Společnost Wacom uvedla novou verzi svého pera pro tablety. Nese název Pen Pro Slim a už podle svého názvu je jasné, že je užší než výchozí verze. Výrobce tak slibuje nižší únavu prstů při dlouhodobé práci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI Yi Home Camera 3: bezpečnost ohlídá pomocí zdokonaleného AI
Nejnovější domácí bezpečnostní kamera od Yi Technology přichází s vylepšeným systémem umělé inteligence, který by měl spolehlivěji rozpoznat osobu. Hlavním lákadlem bude i tentokrát atraktivní cena.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem Microsoft Store obsahoval aplikace s cryptojackingem
Závadné aplikace se nevyskytují jen na oficiálních obchodech s mobilními aplikacemi, ale také na obchodech pro desktopy. Na Microsoft Store se totiž objevilo hned 8 aplikací, které prováděly tajnou těžbu kryptoměn.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím Logitech uvádí webkameru C920s s vyšším soukromím
Společnost Logitech aktualizovala svou oblíbenu webkameru a připravila novou verzi C920s. Ta umí natáčet Full HD videosekvence a jak velí dnešní doba se zájmem o vyšší soukromí, má i krytku objektivu.
16.2.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní Opera R3 přináší nové uživatelské rozhraní
Chystaná verze internetového prohlížeče Opera R3 nabídne přepracované uživatelské rozhraní s možností přepínání mezi tmavým a světlým motivem. Integrována byla také peněženka pro kryptoměny.
16.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář