www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní odbory chtějí hlavu CEO Activisionu kvůli ohlášenému propouštění

Herní odbory chtějí hlavu CEO Activisionu kvůli ohlášenému propouštění
, , aktualita
Společnost Activision Blizzard ohlásila, že propustí více než 800 lidí ze svých řad a vykoledovala si za to protiakci od organizace Game Workers Unite. Ti naopak chtějí hlavu Bobbyho Koticka, výkonného ředitele firmy. 
K oblíbeným
reklama
Organizace Game Workers Unite se nedávno přidala do řad Independent Workers Union of Great Britain (IWGB), čili unie nezávislých odborů Velké Británie, a to ve snaze chránit samotné pracovníky v herních společnostech. Její logo je ostatně vševysvětlující. 
 
 
To se stalo na konci minulého roku a nyní už má GWU příležitost se ve své nové (ale stále slabé) pozici zaměřit na firmu Activision Blizzard, která ohlásila propuštění více než 800 zaměstnanců, což představuje asi 8 procent pracovní síly. 
 
Není to přitom reakce na špatné hospodářské výsledky, ty byly naopak za rok 2018 velice dobré s tržbami 7,5 miliard. CEO společnosti Bobby Kotick však uvedl, že Activision Blizzard si mohl vést i lépe a že růst za předchozí rok "neodrážel příležitosti, které herní průmysl nabízí". 
 
GWU je toho názoru, že důvodem je spíše snaha výkonných pracovníků Activisionu namastit si kapsy. Považují za nemorální, že vedení firmy převrátí naruby životy 800 lidí, zatímco si samo vyplácí milionové bonusy. "To není vedení firmy, to je krádež," ohlásila unie na Twitteru s hashtagem #FireBobbyKotick. 
 
Vedle toho se od GWU dozvíme, že samotný Kotick si ročně jako CEO Activision Blizzard přijde na 30 milionů dolarů a ostatním svým blízkým pracovníkům. Například Dennis Durkin dostal jako bonus 3,75 milionů dolarů za to, že na začátku tohoto roku změnil svou pozici z CCO (Chief Corporate Officer) zpět na CFO (Chief Financial Officer) plus může obdržet dalších 11,3 milionů v akciích vázaných na výsledky v hospodaření (restricted stock). GWU tak upozorňují na to, že pouze plat Koticka s bonusy by dokázal pokrýt náklady na všech 800 propuštěných zaměstnanců. 
 
Nyní se ozývá i řada (bývalých) zaměstnanců firmy Activision Blizzard, kterým přijde nevkusné i to, že se Kotick chlubí 9% zvýšením hodnoty akcií, což je založeno především na jejich práci. Poukazují na to, že v jejich průmyslu jsou stále důležitější zisky pro akcionáře než blaho zaměstnanců.
 
Nicméně organizace GWU může zatím spíše jen hrozit hashtagy a jinak nemá žádné pravomoci, i když vstup do IWGB je důležitý krok k tomu, aby její hlas získal nějakou váhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář