www.svethardware.cz
>
>
>
>

Herní odbory chtějí hlavu CEO Activisionu kvůli ohlášenému propouštění

Herní odbory chtějí hlavu CEO Activisionu kvůli ohlášenému propouštění
, , aktualita
Společnost Activision Blizzard ohlásila, že propustí více než 800 lidí ze svých řad a vykoledovala si za to protiakci od organizace Game Workers Unite. Ti naopak chtějí hlavu Bobbyho Koticka, výkonného ředitele firmy. 
K oblíbeným
reklama
Organizace Game Workers Unite se nedávno přidala do řad Independent Workers Union of Great Britain (IWGB), čili unie nezávislých odborů Velké Británie, a to ve snaze chránit samotné pracovníky v herních společnostech. Její logo je ostatně vševysvětlující. 
 
 
To se stalo na konci minulého roku a nyní už má GWU příležitost se ve své nové (ale stále slabé) pozici zaměřit na firmu Activision Blizzard, která ohlásila propuštění více než 800 zaměstnanců, což představuje asi 8 procent pracovní síly. 
 
Není to přitom reakce na špatné hospodářské výsledky, ty byly naopak za rok 2018 velice dobré s tržbami 7,5 miliard. CEO společnosti Bobby Kotick však uvedl, že Activision Blizzard si mohl vést i lépe a že růst za předchozí rok "neodrážel příležitosti, které herní průmysl nabízí". 
 
GWU je toho názoru, že důvodem je spíše snaha výkonných pracovníků Activisionu namastit si kapsy. Považují za nemorální, že vedení firmy převrátí naruby životy 800 lidí, zatímco si samo vyplácí milionové bonusy. "To není vedení firmy, to je krádež," ohlásila unie na Twitteru s hashtagem #FireBobbyKotick. 
 
Vedle toho se od GWU dozvíme, že samotný Kotick si ročně jako CEO Activision Blizzard přijde na 30 milionů dolarů a ostatním svým blízkým pracovníkům. Například Dennis Durkin dostal jako bonus 3,75 milionů dolarů za to, že na začátku tohoto roku změnil svou pozici z CCO (Chief Corporate Officer) zpět na CFO (Chief Financial Officer) plus může obdržet dalších 11,3 milionů v akciích vázaných na výsledky v hospodaření (restricted stock). GWU tak upozorňují na to, že pouze plat Koticka s bonusy by dokázal pokrýt náklady na všech 800 propuštěných zaměstnanců. 
 
Nyní se ozývá i řada (bývalých) zaměstnanců firmy Activision Blizzard, kterým přijde nevkusné i to, že se Kotick chlubí 9% zvýšením hodnoty akcií, což je založeno především na jejich práci. Poukazují na to, že v jejich průmyslu jsou stále důležitější zisky pro akcionáře než blaho zaměstnanců.
 
Nicméně organizace GWU může zatím spíše jen hrozit hashtagy a jinak nemá žádné pravomoci, i když vstup do IWGB je důležitý krok k tomu, aby její hlas získal nějakou váhu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková