www.svethardware.cz
>
>
>
>

Hertz si u Tesly objednal 100 000 vozů Model 3 za 4,2 mld. USD

Hertz si u Tesly objednal 100 000 vozů Model 3 za 4,2 mld. USD
, , aktualita
Tesla získala obří zakázku, která má mít hodnotu několika miliard dolarů. Nadnárodní řetězec autopůjčoven Hertz si totiž u ní objednal 100 tisíc kusů elektromobilu Tesla Model 3 pro elektrifikaci své flotily.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Tesla Elona Muska se hodně daří. Nedávno vyhlásila finanční výsledky, které ukázaly rekordní zisk přes 1,6 mld. USD i to, že firma už nepotřebuje emisní kredity k tomu, aby byla zisková (jejich hodnota činila 0,28 mld. USD), natož aby v důsledku jejich výpadku snad měla v budoucnu zkrachovat. Také se ukazuje, že Tesla nadále nestíhá vyrábět požadované množství vozů, a problémy s odbytem, zdá se, nebude mít ještě nějakou dobu. Řetězec autopůjčoven Hertz si totiž u Tesly objednal 100 tisíc vozů Tesla Model 3. Ty budou k dispozici pro půjčení po Evropě i ve Spojených státech.
 
Tesla Model 3
 
Hertz, který jen tak tak utekl hrobníkovi z lopaty (společnost nedávno zkrachovala, ale byla refinancována a žije dál), chce elektrifikovat svou flotilu. Toto tak bude dosud největší zakázka na elektromobily. Jde o nákup vozů v hodnotě 4,2 mld. USD a pro automobilku to znamená vyhrazení ekvivalentu jedné měsíční produkce jen pro Hertz.
 
Připomeňme, že Tesla Model 3 je prvním elektromobilem, který se dostal v Evropě na pozici nejprodávanějšího vozu. Podařilo se mu to v letošním září s 24591 vozy, což je meziroční nárůst (proti 9/2020) o 58 %. Druhý Renault Clio měl 18264 aut. Žádný jiný elektromobil se do Top 10 nedostal, což ukazuje i to, že úspěch Tesly není dán výhradně dotacemi. Přestože jde o drahé auto (mnohými považováno za předražené), např. na elektrický Volkswagen ID.3 jsou dotace také, a ten se umístil až na třetím "elektrickém" místě s 8302 vozy (druhá byla Tesla Model Y s 8926 vozy). V úspěchu Tesly tak bude i něco jiného (promlouvá do toho sice i nedostatek čipů, nicméně ten sužuje také Teslu). Zákazníci Hertzu budou moci využít síť nabíječek Supercharger, kterých je v USA a Evropě zhruba 3000, nicméně Hertz chce také vybudovat síť vlastních nabíječek.
 
Hodnota Tesly, kterou mnozí považují za nafouknutou bublinu, tak dnes dále rostla. Za dnešek i díky tomuto prohlášení vzrostla o 7 % na zhruba 975 USD za akcii, firma tak má hodnotu 977 mld. USD a přibližuje se k bilionové hranici. V hodnotě tak překonala už i Facebook a jde o 5. nejhodnotnější firmu na americké burze (za Applem, Microsoftem, Googlem a Amazonem). Pokud jde o Muska, jeho jmění se tak dnes zvýšilo odhadem asi o 14 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína chce dohlížet na metaverse a NFT Čína chce dohlížet na metaverse a NFT
Metaverse a NFT jsou nemalým trnem v oku pro Čínskou lidovou banku. Banka v rámci boje proti nim varuje před zneužíváním těchto technologií pro nelegální činnost a praní špinavých peněz, chce tak větší kontrolu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 % Účinnost solárních tašek Tesly se zvýšila o 22 %
Energetický byznys Tesly sice zdaleka není tak velký jako ten automobilový, ale to zdaleka neznamená, že by se zde nic nedělo. Tesla uvádí novou verzi solárních tašek na střechu, které mají o 22 % vyšší výkon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone Xiaomi uvádí 27" 4K grafický monitor s certifikací Pantone
Xiaomi proniká na stále větší množství trhů. Zabydlovat se začíná i na trhu s monitory a nyní uvádí profesionální grafický monitor XMMNT27NU, který je 27" modelem s rozlišením 4K i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii Energy Dome vybralo 11 mil. USD na dostavění "CO2 baterie" na Sardinii
Většina obnovitelných zdrojů energie vyžaduje kvůli své nestálosti úložiště energie. Vedle lithiových a jiných podobných akumulátorů existují desítky jiných možností. Mezi nimi i ukládání do stlačeného CO2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD Tesla uvedla elektrickou čtyřkolku Cyberquad pro děti a píšťalku za 50 USD
Společnost Tesla přidává do své nabídky i spoustu dalších produktů mimo elektromobilů. V posledních dnech je to elektrická čtyřkolka Cyberquad pro děti, objevila se také píšťalka Cyberwhistle ve tvaru Cybertrucku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala