reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hlasoví asistenti se chystají do našich koupelen

7.1.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Hlasoví asistenti se chystají do našich koupelen
Kohler Konnect je nový systém, který přinese hlasové ovládání do našich koupelen, toalet a kuchyní. V budoucnu by tak nemělo být nutné se vůbec dotýkat vypínačů osvětlení či vodovodních baterií.
Kohler je americký výrobce vybavení do koupelen a kuchyní, který se však nebojí ani nasazení nejmodernějších technologií. Výsledkem je nová platforma Kohler Konnect (opravdu se nejedná o překlep), která k ovládání využívá stejnojmennou mobilní aplikaci pro Android či iOS, nebo hlasové ovládání prostřednictvím některého z asistentů Amazon Alexa, Google Assistant nebo Apple Siri (HomeKit).
 
 
Tímto způsobem bude možné například zapnout vodu bez nutnosti se dotýkat vodovodní baterie, nebo přesně nastavit požadovanou teplotu vody ve sprše. Možná ještě větší smysl dává hlasové ovládání toalety, takže se uživatel vůbec nemusí dotýkat ovladačů překypujících různými bakteriemi. Nejmodernější model toalety Kohler Numi umožňuje zpříjemnit pobyt v této místnosti barevným osvětlením, hudbou nebo vyhříváním prkénka. Pomocí aplikaci si lze nechat na dálku napustit vanu, takže se hned po příchodu práce můžete začít relaxovat. Chytrá vodovodní baterie najde užití také v kuchyni, především v situacích, kdy máme například špinavé ruce. V takovém případě se hodí možnost nechat si pustit vodu pomocí hlasu, a navíc si nastavit požadovanou teplotu nebo množství.
 
 
V koupelnách se objeví také zrcadlo Verdera Voice Lighted Mirror s integrovaným chytrým osvětlením a hlasovým ovládáním Alexa, které nabídne různé režimy podle aktuální potřeby – výrobce přitom vychází z předpoklad, že jiné světlo je potřeba při líčení, sprchování či odpočinku ve vaně. Díky integraci asistentky od Amazonu můžete přímo z koupelny ovládat jiné domácí spotřebiče připojené přes Wi-Fi, zpříjemnit si ráno hudbou nebo zjistit důležité informace, jako je třeba předpověď počasí. Celý systém Kohler Konnect také počítá s možnostmi přizpůsobení se jednotlivým členům domácnosti a automatizací některých činností. Chytré zrcadlo se začne prodávat už v březnu, další produkty zamíří na americký trh v průběhu letošního roku.
 


reklama