www.svethardware.cz
>
>
>

HoloLens bude pomáhat při operacích páteře

HoloLens bude pomáhat při operacích páteře
, , aktualita
Brýle pro rozšířenou realitu od Microsoftu nemusí sloužit jen k zábavě. Se softwarem, který poskytla společnost Scopis se headset stane pomocníkem chirurgů při operacích páteře, které pak budou méně invazivní.
K oblíbeným
reklama
Headset pro rozšířenou realitu HoloLens od Microsoftu už je nějakou dobu známý. Brýle pro rozšířenou realitu můžou sloužit k hraní, ale také jako praktický pomocník v nejrůznějších odvětvích. Technologie rozšířené reality se může hodit při vizualizaci nejrůznějších plánů. Podobné brýle můžou využívat i chirurgové při nejrůznějších operacích.

Brýle pro rozšířenou realitu mají pomáhat při operacích páteře. Společnost Scopis zabývající se softwarem pro rozšířenou realitu představila platformu pro HoloLens, která je speciálně určená pro tyto lékařské výkony.

Platforma dostala pojmenování Holographic Navigation Platform a využívá rozšířené reality, která je promítaná na pacienta. Lékaři mohou využívat gesta, aby se přizpůsobili virtuální displeje s důležitými údaji pohodlně v jejich zorném poli přímo při operaci. Chirurgové takto mohou plánovat i budoucí umístění pedikulárních šroubů pro fixaci obratlů.


Navigační systém pro lékaře také zajistí, že operace budou méně invazivní. Díky tomu, že se rozšířená realita bude promítat při operaci přímo na pacientovo tělo, měla by se zlepšit také přesnost zákroků s pomocí 3D sledování pozice. Chirurgové budou také schopní provádět úkony rychleji, protože budou moct snáze najít správnou pozici a zarovnávat nástroje do správného umístění, které jim HoloLens ukáže. Všechny tyto věci by měly zajistit vyšší kvalitu operací v budoucnu.

Tato technologie může být také rozšířena pro jiné operace a najít své uplatnění například v neurochirurgii. Nádory budou rychleji a s vyšší přesností lokalizovány. Rozšířená realita do medicíny přináší vyšší bezpečnost operací, což je u citlivých míst, jako je mozek, důležité.

Různé technologie od soukromé společnosti Scopis byly využity už na 10 000 operacích. Spojení softwaru od Scopis právě s HoloLens se nezdá být příliš těžkopádné řešení rozšířené reality, lékaři budou potřebovat se při operacích cítit přirozeně. Vytvořením této holografické platformy se Scopis také dostává do důležité role v oblasti rozšířené reality pro medicínské účely.

Zdroj: engadget.com

reklama
Nejnovější články
Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu
Vedle služby YouTube se rýsuje na nový plán předplatného i u streamovací služby Spotify. Ta zkouší Spotify Plus za 0,99 USD měsíčně, nicméně reklamy zůstanou. Uživatelé ale dostanou pár užitečných věcí navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s
Crucial představil nová SSD řady P5 Plus, která využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0. Nabídnou vysoké přenosové rychlosti zejména u čtení, přičemž využívají 176vrstvých čipů TLC NAND Micronu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala33 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů