www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen

HP odhalilo svůj nejzakřivenější monitor a levné herní myši Omen
, , aktualita
HP představilo monitor X24c, který je svou úhlopříčkou sice malý, ale poloměrem zakřivení překonává všechny dosavadní monitory od HP. A potěší také cenou. Mezi další herní novinky od HP patří myši z řady Vector.
K oblíbeným
reklama
Podle HP mají zákazníci stále větší zájem o zakřivené herní monitory. V kategorii monitorů s obnovovací frekvencí 100 Hz a více tvořily modely s prohnutou obrazovkou ve 2. čtvrtletí 2019 ze všech prodaných kusů 63 %. Ačkoliv řada hráčů stále preferuje ploché displeje, výrobci se tomuto trendu rychle přizpůsobují. Proto i mezi novým herním příslušenstvím od HP nalezneme zahnutý monitor. Konkrétně se jedná o model X24c, který výrobce označuje jako svůj nejzakřivenější monitor. Dosahuje totiž hodnoty 1500R, tedy poloměru zakřivení 1 500 mm. Konkurence šla ovšem ještě dále, třeba Samsung má v nabídce monitory s 1000R.
 
 
HP X24c také potěší zájemce o kompaktnější monitor, neboť jeho úhlopříčka se zastavila na 23,6 palce. K tomu výrobce přidal rozlišení 1920 x 1080 pixelů (Full HD) a běžný poměr stran 16:9. Využíván je panel typu VA s 8bitovou barevnou hloubkou, který je schopný pokrýt 72 % barevného prostoru NTSC. Mezi parametry nalezneme také údaj o maximálním jasu 300 nitů a kontrastním poměru 3000:1. Nativní obnovovací frekvence 144 Hz by měla vystačit naprosté většině hráčů. Trhání obrazu zabrání technologie AMD FreeSync Premium, která bude nejlépe fungovat v kombinaci s podporovanými grafickými kartami Radeon.
 
Kromě náklonu lze nastavit také výšku monitoru a nechybí ani možnost upevnění pomocí držáku kompatibilního se standardem VESA. O připojení se starají konektory DisplayPort 1.2 a HDMI 2.0, nechybí ani 3,5mm jack pro sluchátka. HP X24c vstoupí na trh v říjnu a cena se zastaví na příjemných 250 dolarech, v přepočtu 6 000 Kč bez DPH.

 

Myši z nové řady Omen Vector

 
S přicházejícím létem představilo HP také několik dalších novinek do svého portfolia herního příslušenství. V rámci značky Omen, která před pár týdny získala nové logo, byla odhalena řada Vector. V tuto chvíli zahrnuje dvojici cenově dostupných herních myší Omen Vector Mouse a Vector Essential Mouse, které se dostanou na pulty obchodů ještě tento měsíc s cenovkou 50 dolarů (1 200 Kč bez DPH), respektive 30 dolarů (700 Kč). Oba modely používají optický snímač, který HP vyvinulo ve spolupráci s Pixart.
 
 
V případě Vector Mouse se jedná o snímač Radar 3 (založený na PMW3389), který dosahuje rozlišení 16 000 DPI  a rychlosti snímání 400 IPS. Ačkoliv hmotnost myši se zastavila na pouhých 50 g, k dispozici budou 5g závaží pro případné vyladění. Ve výbavě nechybí aní spínače Omron, které slibují životnost 20 milionů kliknutí. V případě Vector Essential Mouse je samozřejmě nutné počítat s některými omezeními, jako je snímač se 7 200 DPI a 220 IPS, hmotnost 88 g bez možnosti přizpůsobení nebo absence spínačů Omron. Obě myši disponují šesticí programovatelných tlačítek a decentním RGB podsvícením.
 
Zdroj: Cnet.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář