www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP Omen X 65: BFGD hraní před "televizorem" se 750W zdrojem

HP Omen X 65: BFGD hraní před "televizorem" se 750W zdrojem
, , aktualita
NVIDIA si bohužel nepřipravila pro představení na letošním CES novou generaci herních GPU, ale alespoň tu máme jiné novinky jako herní displeje BFGD (Big Format Gaming Display). Jeden takový ukázala společnost HP. 
reklama
HP Omen X 65 patří do první generace Big Format Gaming Display (BFGD) a jde skutečně o zajímavé zařízení, v jehož případě je zřejmé, že nebude určeno pro všechny. Jak NVIDIA už uvedla, půjde o displeje s rozlišením 4K, podporou HDR10 a úhlopříčkou 40 palců a více. Podporovat budou také sychronizaci obrazu G-Sync a NVIDIA Shield. 
 
 
NVIDIA se zaměřuje především na hraní v obývacích pokojích, takže chce proniknout na výsostné území herních konzolí. Nicméně HP Omen X 65 byl prezentován tak, jako bychom jej měli využívat především posazený na stole namísto běžného monitoru a je otázka, zda sledování tak velké plochy z takové blízkosti bude vůbec příjemné. 
 
 
Na HP Omen X 65 mohlo návštěvníky CES 2018 také zaujmout, že bylo napájeno 750W zdrojem, a to klasickým ATX pro PC. Nicméně jak se ukázalo, to neznamená, že by toto zobrazovadlo potřebovalo tak mohutné napájení nebo že by HP nemělo napájení vyřešeno. Vysvětlení je prosté, někdo zapomněl přibalit napájecí adaptér, který však poskytuje 12 voltů, takže mohla být zařízena tato malá improvizace. 
 
Displeje jako HP Omen X 65 však nebudou zaměřeny do herního mainstreamu, však kombinace 65 palců, 4K, HDR a G-Sync jasně vypovídá o tom, že cena nebude nízká. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2019 Doporučené PC sestavy: leden 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek