www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP Omen X 65: BFGD hraní před "televizorem" se 750W zdrojem

HP Omen X 65: BFGD hraní před "televizorem" se 750W zdrojem
, , aktualita
NVIDIA si bohužel nepřipravila pro představení na letošním CES novou generaci herních GPU, ale alespoň tu máme jiné novinky jako herní displeje BFGD (Big Format Gaming Display). Jeden takový ukázala společnost HP. reklama
HP Omen X 65 patří do první generace Big Format Gaming Display (BFGD) a jde skutečně o zajímavé zařízení, v jehož případě je zřejmé, že nebude určeno pro všechny. Jak NVIDIA už uvedla, půjde o displeje s rozlišením 4K, podporou HDR10 a úhlopříčkou 40 palců a více. Podporovat budou také sychronizaci obrazu G-Sync a NVIDIA Shield. 
 
 
NVIDIA se zaměřuje především na hraní v obývacích pokojích, takže chce proniknout na výsostné území herních konzolí. Nicméně HP Omen X 65 byl prezentován tak, jako bychom jej měli využívat především posazený na stole namísto běžného monitoru a je otázka, zda sledování tak velké plochy z takové blízkosti bude vůbec příjemné. 
 
 
Na HP Omen X 65 mohlo návštěvníky CES 2018 také zaujmout, že bylo napájeno 750W zdrojem, a to klasickým ATX pro PC. Nicméně jak se ukázalo, to neznamená, že by toto zobrazovadlo potřebovalo tak mohutné napájení nebo že by HP nemělo napájení vyřešeno. Vysvětlení je prosté, někdo zapomněl přibalit napájecí adaptér, který však poskytuje 12 voltů, takže mohla být zařízena tato malá improvizace. 
 
Displeje jako HP Omen X 65 však nebudou zaměřeny do herního mainstreamu, však kombinace 65 palců, 4K, HDR a G-Sync jasně vypovídá o tom, že cena nebude nízká. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AI telemetrie, aneb nový finanční model dystopické herní budoucnosti AI telemetrie, aneb nový finanční model dystopické herní budoucnosti
Umělá inteligence může sloužit lidem, ale také slouží společnostem k tomu, aby tyto lidi co nejvíce odlehčila od peněz. Nyní se objevila studie, jak AI využít v herních systémech, jež si vytvoří hráčův otisk, aby jej použila v systému mikrotransakcí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herního traileru ze Cyberpunk 2077 se dočkáme možná už na E3 Herního traileru ze Cyberpunk 2077 se dočkáme možná už na E3
Nový nadějný titul Cyberpunk 2077 polského studia CD Projekt Red už je ve vývoji téměř šest let, respektive před touto dobou byl oficiálně ohlášen. Fanoušci už tak mohou očekávat něco více než kratičký trailer, jaký mohli dosud vidět. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžba kryptoměn by mohla v roce 2025 spotřebovat více energie než elektrovozy Těžba kryptoměn by mohla v roce 2025 spotřebovat více energie než elektrovozy
Ve světě vzrůstají obavy o dopad těžby kryptoměn na celosvětovou spotřebu elektrické energie. Objevují se hlasy, že v dohledné době bude její podíl až nepříjemně vysoký a může překonat i energii spotřebovanou elektrovozy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Vesmírná navigace využije pulzary pro autonomní řízení plavidel Vesmírná navigace využije pulzary pro autonomní řízení plavidel
Problém s vesmírnou navigací je především ten, že nelze vše v reálném čase řídit ze Země. NASA tak hledá způsoby, jak zajistit sondám v hlubokém vesmíru i autonomní řízení a k tomu mají posloužit pulzary. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Trh s PC poprvé od roku 2011 rostl Trh s PC poprvé od roku 2011 rostl
Konečně se stalo to, na co jsme dlouhou dobu čekali. Trh s PC neukázal pouze náznaky oživení, ale oproti předpokladům poprvé od roku 2011 vykázal růst. Ten se týká meziročního srovnání posledních kvartálů let 2017 a 2016. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek