www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP Omen X 65: BFGD hraní před "televizorem" se 750W zdrojem

HP Omen X 65: BFGD hraní před "televizorem" se 750W zdrojem
, , aktualita
NVIDIA si bohužel nepřipravila pro představení na letošním CES novou generaci herních GPU, ale alespoň tu máme jiné novinky jako herní displeje BFGD (Big Format Gaming Display). Jeden takový ukázala společnost HP. 
reklama
HP Omen X 65 patří do první generace Big Format Gaming Display (BFGD) a jde skutečně o zajímavé zařízení, v jehož případě je zřejmé, že nebude určeno pro všechny. Jak NVIDIA už uvedla, půjde o displeje s rozlišením 4K, podporou HDR10 a úhlopříčkou 40 palců a více. Podporovat budou také sychronizaci obrazu G-Sync a NVIDIA Shield. 
 
 
NVIDIA se zaměřuje především na hraní v obývacích pokojích, takže chce proniknout na výsostné území herních konzolí. Nicméně HP Omen X 65 byl prezentován tak, jako bychom jej měli využívat především posazený na stole namísto běžného monitoru a je otázka, zda sledování tak velké plochy z takové blízkosti bude vůbec příjemné. 
 
 
Na HP Omen X 65 mohlo návštěvníky CES 2018 také zaujmout, že bylo napájeno 750W zdrojem, a to klasickým ATX pro PC. Nicméně jak se ukázalo, to neznamená, že by toto zobrazovadlo potřebovalo tak mohutné napájení nebo že by HP nemělo napájení vyřešeno. Vysvětlení je prosté, někdo zapomněl přibalit napájecí adaptér, který však poskytuje 12 voltů, takže mohla být zařízena tato malá improvizace. 
 
Displeje jako HP Omen X 65 však nebudou zaměřeny do herního mainstreamu, však kombinace 65 palců, 4K, HDR a G-Sync jasně vypovídá o tom, že cena nebude nízká. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi Ford Mustang dostane Shelby GT500 se 700 koňmi i hybridní verzi
Slavný Ford Mustang brzy dostane nejsilnější verzi Shelby GT500, která slibuje velmi vysoký výkon přes 700 koní. Poněvadž je elektrická a "ekologická" doba, nezapomene se dokonce ani na hybridní variantu.
16.3.2018, aktualita, Milan Šurkala
Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let Astronomové: všechny diskové galaxie rotují jednou za miliardu let
Studie zveřejněná v The Monthly Notices of the Royal Astronomical Society dne 9. března tvrdí, že veškeré diskové galaxie bez ohledu na velikost či celkovou masu rotují rychlostí jedné otáčky za zhruba miliardu let. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce Masarykova univerzita využije Kingdom Come k výuce
Daniel Vávra oznámil, že Masarykova univerzita se chystá využít hru Kingdom Come: Deliverance pro výuku. Vedle toho nám i přislíbil, že se do hry dostane i ženská postava, za niž si budeme moci zahrát. 
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek
Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu Smrtící kyberútok: když se hackeři zaměří na petrochemickou továrnu
Hackerské útoky obvykle neohrožují přímo lidské životy, i když už bychom mohli najít nějaké příklady. Asi nic z toho by ale nešlo postavit na úroveň podařeného útoku na petrochemické zařízení v Saúdské Arábii. Ten se ale naštěstí nevyvedl.
16.3.2018, aktualita, Jan Vítek2 komentáře