www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP prý znovu objevilo domácí desktop

HP prý znovu objevilo domácí desktop
, , aktualita
Společnost HP čas od času něco znovu objeví a dnes to je domácí desktopový počítač. Představeny totiž byly nové modely HP Pavilion Mini Desktop a HP Stream Mini Desktop, tak se podívejme, zda jde skutečně o něco výjimečného.
K oblíbeným
reklama
HP Pavilion Mini Desktop a HP Stream Mini Desktop jsou na první pohled počítače, které jsou v podstatě jen Intel NUC (či Gigabyte BRIX a jiné) v odlišném kabátku. Však tomu napovídá už vzhled zobrazeného modelu Pavilion Mini Desktop (trochu připomíná plastovou svačinovou krabičku) a rozložení portů a jiných prvků. Vepředu tak máme vypínač se dvěma USB 3.0 a vzadu pak jsou další dva USB 3.0, Ethernet, HDMI, DisplayPort, napájecí konektor, konektor pro headset, otvor pro zámky Kensington a pak už jen výdech chlazení. Na boku počítače ještě má být čtečka karet 3 v 1. Vnitřní základní deska tak bude velmi podobná těm, které Intel používá ve svých NUC a možná že půjde dokonce o identické modely.

HP Pavilion Mini Desktop se chlubí malými rozměry a hmotností, a to konkrétně výškou 52 mm a hmotností 725 gramů. Co se týče hardwarové výbavy, očekávat můžeme procesory Intel až do řady Core i3, ovšem dle specifikací jde o Pentium 3558U či Core i3-4025U, čili to není nejnovější generace Broadwell. Zdá se, že zde HP trošku zaspalo. Další specifikace udávají 4 GB RAM rozšiřitelné na 8 GB, 500GB či 1TB pevný disk a systém Windows 8.1.

HP také mluví o spotřebě, ovšem udává, že jeho Pavilion Mini Desktop potřebuje maximálně 45 W energie oproti typickému desktopovému PC s 250 W. Toto srovnání je přinejmenším podivné. Jednak bude problém počítač vybavený procesorem s 15W TDP donutit ke spotřebě 45 W (i když s využitím všech USB 3.0 by to možná šlo) a nejspíše půjde o to, že je k němu dodáván 45W zdroj. A potom je jasné, že s moderním PC ve 250W zátěži se z hlediska výkonu takové PC nemůže rovnat. PC ve slabší konfiguraci bude k dispozici za 320 USD, za něž dostaneme také klávesnici a myš.

Tolik k Pavilionu, ale ještě tu máme zmíněný HP Stream Mini Desktop, jehož produktové stránky ještě nejsou připraveny, a tak se o něm dozvíme jen tolik, co HP uvedl v krátkém odstavci. Tento počítač nabídne Intel Celeron 2957U, 2 GB RAM, 32GB SSD a navíc 200GB na online úložišti Microsoft OneDrive plus 25USD pro utracení ve Windows Store. Tento počítač také nepřijde ve světlých barvách, ale v kobaltově modré, a to za ceny od 180 USD. Oproti Pavilionu tedy půjde o levnější, výkonnostně slabší a možná i menší počítač.

Dle dostupných informací to tedy vypadá, že HP pouze představilo vlastní variace na moderní nettopy, které však nereflektují nástup moderních 14nm procesorů Broadwell. To ale není nutně na škodu, však se to musí projevit i na cenách.

Zdroj: TZ HP
reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek