www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HP prý znovu objevilo domácí desktop

HP prý znovu objevilo domácí desktop
, , aktualita
Společnost HP čas od času něco znovu objeví a dnes to je domácí desktopový počítač. Představeny totiž byly nové modely HP Pavilion Mini Desktop a HP Stream Mini Desktop, tak se podívejme, zda jde skutečně o něco výjimečného.
K oblíbeným
reklama
HP Pavilion Mini Desktop a HP Stream Mini Desktop jsou na první pohled počítače, které jsou v podstatě jen Intel NUC (či Gigabyte BRIX a jiné) v odlišném kabátku. Však tomu napovídá už vzhled zobrazeného modelu Pavilion Mini Desktop (trochu připomíná plastovou svačinovou krabičku) a rozložení portů a jiných prvků. Vepředu tak máme vypínač se dvěma USB 3.0 a vzadu pak jsou další dva USB 3.0, Ethernet, HDMI, DisplayPort, napájecí konektor, konektor pro headset, otvor pro zámky Kensington a pak už jen výdech chlazení. Na boku počítače ještě má být čtečka karet 3 v 1. Vnitřní základní deska tak bude velmi podobná těm, které Intel používá ve svých NUC a možná že půjde dokonce o identické modely.

HP Pavilion Mini Desktop se chlubí malými rozměry a hmotností, a to konkrétně výškou 52 mm a hmotností 725 gramů. Co se týče hardwarové výbavy, očekávat můžeme procesory Intel až do řady Core i3, ovšem dle specifikací jde o Pentium 3558U či Core i3-4025U, čili to není nejnovější generace Broadwell. Zdá se, že zde HP trošku zaspalo. Další specifikace udávají 4 GB RAM rozšiřitelné na 8 GB, 500GB či 1TB pevný disk a systém Windows 8.1.

HP také mluví o spotřebě, ovšem udává, že jeho Pavilion Mini Desktop potřebuje maximálně 45 W energie oproti typickému desktopovému PC s 250 W. Toto srovnání je přinejmenším podivné. Jednak bude problém počítač vybavený procesorem s 15W TDP donutit ke spotřebě 45 W (i když s využitím všech USB 3.0 by to možná šlo) a nejspíše půjde o to, že je k němu dodáván 45W zdroj. A potom je jasné, že s moderním PC ve 250W zátěži se z hlediska výkonu takové PC nemůže rovnat. PC ve slabší konfiguraci bude k dispozici za 320 USD, za něž dostaneme také klávesnici a myš.

Tolik k Pavilionu, ale ještě tu máme zmíněný HP Stream Mini Desktop, jehož produktové stránky ještě nejsou připraveny, a tak se o něm dozvíme jen tolik, co HP uvedl v krátkém odstavci. Tento počítač nabídne Intel Celeron 2957U, 2 GB RAM, 32GB SSD a navíc 200GB na online úložišti Microsoft OneDrive plus 25USD pro utracení ve Windows Store. Tento počítač také nepřijde ve světlých barvách, ale v kobaltově modré, a to za ceny od 180 USD. Oproti Pavilionu tedy půjde o levnější, výkonnostně slabší a možná i menší počítač.

Dle dostupných informací to tedy vypadá, že HP pouze představilo vlastní variace na moderní nettopy, které však nereflektují nástup moderních 14nm procesorů Broadwell. To ale není nutně na škodu, však se to musí projevit i na cenách.

Zdroj: TZ HP
reklama
Nejnovější články
Mozilla z obchodu s doplňky odstranila téměř 200 záškodníků Mozilla z obchodu s doplňky odstranila téměř 200 záškodníků
Mozilla chce dále zvyšovat bezpečnost svého prohlížeče a dává zvýšený pozor i na nabízené doplňky. Po prozkoumání obchodu s aplikacemi vyhodila téměř 200 z nich, které vykazovaly nekalé chování.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
PNY uvádí pasivně chlazené Quadro RTX 6000 a 8000 s 250W TDP PNY uvádí pasivně chlazené Quadro RTX 6000 a 8000 s 250W TDP
Společnost PNY se rozhodla udělat v počítačích menší hluk. Uvedla totiž velmi výkonné profesionální grafické karty Quadro RTX 6000 a RTX 8000 pouze s pasivním chlazením. To tak musí zvládnout 250W TDP.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft nabídne první veřejnou záplatu po ukončení podpory Windows 7 Microsoft nabídne první veřejnou záplatu po ukončení podpory Windows 7
Uživatelé systému Windows 7 si začali stěžovat na problém, pro nějž se vžilo obecné označení "black desktop". Ukázalo se, že Microsoft na něj zadělal právě 14. ledna, kdy vypustil do světa poslední veřejně dostupné aktualizace pro W7. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Knights of the Old Republic: můžeme se těšit na remake? Knights of the Old Republic: můžeme se těšit na remake?
Knights of the Old Republic je titul ze zlaté éry her založených na univerzu Star Wars a nyní se opět proslýchá, že se chystá remake, čili přepracovaná verze této úspěšné a velice oblíbené hry. Můžeme se těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Londýn nasadí nový kamerový systém s rozpoznáváním tváří Londýn nasadí nový kamerový systém s rozpoznáváním tváří
Sledování obyvatel je všudypřítomné a týká se nejrůznějších zemí i režimů. Velká Británie je doslova prošpikována kamerami, což platí zejména o Londýnu, kde nasadí nový systém s rozpoznáváním tváří zločinců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala