reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HP tajně instaluje spyware na své počítače

30.11.2017, Milan Šurkala, aktualita
HP tajně instaluje spyware na své počítače
Po Lenovu tu máme další společnost, která instaluje na své počítače nechtěný software, který špehuje své uživatele a znatelně snižuje výkon zařízení. Tentokrát je to HP a jeho Touchpoint Analytics Service. Doplněno 30.11 o oficiální vyjádření společnosti HP.
Zákazníci společnosti HP si stěžují na poslední aktualizace, kterých se dočkaly jejich počítače. Od 15. listopadu se na počítačích HP záhadně objevuje služba HP Touchpoint Analytics Service, která nahradila původní HP Touchpoint Manager. Podle popisu má zajišťovat bezpečnost všech zařízení a přinášet klid při jejich používání. Problém je v tom, že uživatele o instalaci neupozorňuje a negativně se projevuje na jeho výkonu.
 
HP logo
 
Podle některých ohlasů uživatelů nadměrně zatěžuje počítače a pořád spouští a vypíná aplikace, vyskakuje příkazový řádek, který spouští různé příkazy a podobně. Přitom jde také o telemetrii, která do HP posílá data a uživatel neví přesně jaká. Aplikaci lze naštěstí snadno odinstalovat, nicméně i tak nejde ze strany HP o šťastný krok.
 
Doplněno 30.11:2017: Oficiální vyjádření společnosti HP
HP Touchpoint Analytics je služba, kterou nabízíme od roku 2014 jako součást podpory HP Support Assistant. Sbírá diagnostické informace o výkonu hardwarových komponent, které jsou využívány výhradně anonymně. Žádná data nejsou s HP sdílena, pokud to uživatel výslovně nepovolil. Zákazníci mohou od této služby kdykoliv odstoupit nebo ji ze svého zařízení odinstalovat.
 
Služba HP Touchpoint Analytics byla nedávno aktualizována a v rámci této aktualizace nedošlo k žádným změnám v nastavení soukromí. Soukromí našich zákazníků bereme velmi vážně a vždy postupujeme v souladu s naším dokumentem Privacy Statement, který je v plném znění dostupný zde.
 
Podle tohoto vyjádření se tedy z hlediska soukromí nic nemění, telemetrická data by se měla týkat informací o hardwaru. Negativní projevy jako vyšší vytížení počítačů a zapínání aplikací u nové aktualizace by nicméně bylo dobré vyřešit.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama