Hračička rozjel Fallout na smartphonu Lumia 950 XL

Hračička rozjel Fallout na smartphonu Lumia 950 XL
, , aktualita
Mobilní telefony jsou postaveny na architektuře ARM a dá se tak na ně s trochou umu nainstalovat i Windows for ARM. A kdo si pohraje ještě více, dokáže na nich rozjet dokonce i originální počítačovou hru Fallout.
K oblíbeným
reklama
Někteří lidé si rádi hrají a výsledkem jsou pak zajímavé kreace. YouTuber Wall SoGB vzal smartphone Microsoft Lumia 950 XL, který je postaven na architektuře ARM s procesorem Qualcomm Snapdragon 810 a má 3 GB RAM. Využil tohoto faktu a pokusil se na smartphone nainstalovat speciální verzi Windows 10 for ARM. I když ta vyžaduje alespoň Snapdragon 835, systém se mu nakonec podařilo rozběhat, byť nepatřil zrovna k těm nejsvižnějším.
 
 
Pak už to jen chtělo rozjet na systému něco zajímavého, čímž se stala 20 let stará hra Fallout. Ta nicméně neběží nativně na architektuře ARM a podobně je na tom i herní platforma Steam. Tu se ale podařilo rozjet v emulačním módu x86, což je nicméně stále bez virtuálního stroje. Jistě to není nejlepší počítač na hraní originálního Falloutu, ale ukazuje to zajímavé možnosti, které nabízí hardware i software Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková