Hračička rozjel Fallout na smartphonu Lumia 950 XL

Hračička rozjel Fallout na smartphonu Lumia 950 XL
, , aktualita
Mobilní telefony jsou postaveny na architektuře ARM a dá se tak na ně s trochou umu nainstalovat i Windows for ARM. A kdo si pohraje ještě více, dokáže na nich rozjet dokonce i originální počítačovou hru Fallout.
K oblíbeným
reklama
Někteří lidé si rádi hrají a výsledkem jsou pak zajímavé kreace. YouTuber Wall SoGB vzal smartphone Microsoft Lumia 950 XL, který je postaven na architektuře ARM s procesorem Qualcomm Snapdragon 810 a má 3 GB RAM. Využil tohoto faktu a pokusil se na smartphone nainstalovat speciální verzi Windows 10 for ARM. I když ta vyžaduje alespoň Snapdragon 835, systém se mu nakonec podařilo rozběhat, byť nepatřil zrovna k těm nejsvižnějším.
 
 
Pak už to jen chtělo rozjet na systému něco zajímavého, čímž se stala 20 let stará hra Fallout. Ta nicméně neběží nativně na architektuře ARM a podobně je na tom i herní platforma Steam. Tu se ale podařilo rozjet v emulačním módu x86, což je nicméně stále bez virtuálního stroje. Jistě to není nejlepší počítač na hraní originálního Falloutu, ale ukazuje to zajímavé možnosti, které nabízí hardware i software Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů