Hračička rozjel Fallout na smartphonu Lumia 950 XL

Hračička rozjel Fallout na smartphonu Lumia 950 XL
, , aktualita
Mobilní telefony jsou postaveny na architektuře ARM a dá se tak na ně s trochou umu nainstalovat i Windows for ARM. A kdo si pohraje ještě více, dokáže na nich rozjet dokonce i originální počítačovou hru Fallout.
reklama
Někteří lidé si rádi hrají a výsledkem jsou pak zajímavé kreace. YouTuber Wall SoGB vzal smartphone Microsoft Lumia 950 XL, který je postaven na architektuře ARM s procesorem Qualcomm Snapdragon 810 a má 3 GB RAM. Využil tohoto faktu a pokusil se na smartphone nainstalovat speciální verzi Windows 10 for ARM. I když ta vyžaduje alespoň Snapdragon 835, systém se mu nakonec podařilo rozběhat, byť nepatřil zrovna k těm nejsvižnějším.
 
 
Pak už to jen chtělo rozjet na systému něco zajímavého, čímž se stala 20 let stará hra Fallout. Ta nicméně neběží nativně na architektuře ARM a podobně je na tom i herní platforma Steam. Tu se ale podařilo rozjet v emulačním módu x86, což je nicméně stále bez virtuálního stroje. Jistě to není nejlepší počítač na hraní originálního Falloutu, ale ukazuje to zajímavé možnosti, které nabízí hardware i software Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá Consumer Reports už nedoporučuje Teslu Model 3, je nespolehlivá
Consumer Reports opět mění status doporučení elektromobilu Tesla Model 3. Ten už jednou toto doporučení ztratil, aby ho po opravě získal zpět. Vypadá to však, že spolehlivost a kvalita Modelu 3 nejsou úplně OK, a tak doporučení opět ztrácí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU Intel zve lidi, aby se v rámci "Odysey" zúčastnili vývoje jeho GPU
Raja Koduri nedávno zval šikovné vývojáře do svého týmu a sliboval jim, že nebudou prostě jen pracovat, ale stanou se součástí hnutí. Nyní něčím podobným Intel láká i širokou veřejnost, a to na "The Odyssey". 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu InSight už zasílá pravidelné zprávy o počasí na Marsu
Přistávací modul InSight, který se vydal prozkoumat ze své stacionární pozice Mars, už poskytuje denní přehledy o počasí, a to pochopitelně týkající se Elysium Planitia, kde se nachází. Naposledy se teploty vyšplhaly na ještě snesitelných -13 °C.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward Objevují se GeForce GTX 1660 Ti, první má Gainward
Tisková zpráva od firmy NVIDIA se v době psaní těchto řádků ještě neobjevila, ale to se jistě velice brzy změní, takže můžeme říci, že dnes na trh přichází karty GeForce GTX 1660 Ti a nejvíce si pospíšil Gainward. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti Radeon RX Vega 56 v zahraničí zlevňují, prý v očekávání GTX 1660 Ti
Ceny grafických karet Radeon RX Vega 56 začaly v evropských obchodech klesat, za čímž mají stát AIB partneři firmy AMD a očekávaný nástup grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Tu očekáváme už dnes.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře