Hračička rozjel Fallout na smartphonu Lumia 950 XL

Hračička rozjel Fallout na smartphonu Lumia 950 XL
, , aktualita
Mobilní telefony jsou postaveny na architektuře ARM a dá se tak na ně s trochou umu nainstalovat i Windows for ARM. A kdo si pohraje ještě více, dokáže na nich rozjet dokonce i originální počítačovou hru Fallout.
K oblíbeným
reklama
Někteří lidé si rádi hrají a výsledkem jsou pak zajímavé kreace. YouTuber Wall SoGB vzal smartphone Microsoft Lumia 950 XL, který je postaven na architektuře ARM s procesorem Qualcomm Snapdragon 810 a má 3 GB RAM. Využil tohoto faktu a pokusil se na smartphone nainstalovat speciální verzi Windows 10 for ARM. I když ta vyžaduje alespoň Snapdragon 835, systém se mu nakonec podařilo rozběhat, byť nepatřil zrovna k těm nejsvižnějším.
 
 
Pak už to jen chtělo rozjet na systému něco zajímavého, čímž se stala 20 let stará hra Fallout. Ta nicméně neběží nativně na architektuře ARM a podobně je na tom i herní platforma Steam. Tu se ale podařilo rozjet v emulačním módu x86, což je nicméně stále bez virtuálního stroje. Jistě to není nejlepší počítač na hraní originálního Falloutu, ale ukazuje to zajímavé možnosti, které nabízí hardware i software Microsoftu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek