www.svethardware.cz
>
>
>

Hry pro čínský trh dostaly nová pravidla pro schválení, dodat se musí i jejich scénář

Hry pro čínský trh dostaly nová pravidla pro schválení, dodat se musí i jejich scénář
, , aktualita
Čínské regulační orgány po ročním zkoumání vytvořily novou dokumentaci a procesy pro schvalování her vypouštěných na místní trh. Značně se tak ovlivní největší herní trh světa, a to v oficiální snaze chránit zdravý vývoj občanů. 
K oblíbeným
reklama
Nová pravidla tak budou závazná pro herní vydavatele, kteří je budou muset dodržet, aby jimi nabízené tituly dostaly na čínském trhu zelenou. Vytvořil je úřad starající se celkově o tisk, nakladatelství nebo i rádio, film a televizi a 19. dubna zveřejnil příslušnou dokumentaci, která už firmám jako Tencent či Netease poskytne jasná vodítka, co mohou a nemohou vypustit na trh. Přijdou i nové povinnosti, jako třeba popis opatření, která mají zabránit rozvoji herní závislosti nebo i detailní scénáře her. 
 
 
Nová pravidla mohou vydavatelé ale možná spíše přivítat, protože Peking dříve zavedl daleko drastičtější opatření. V minulém roce zcela pozastavil schvalování nových her k prodeji na devět měsíců a toto opatření tak bylo zrušeno až v prosinci. Za tu dobu se vytvořila fronta tisíců nových titulů čekajících na schválení a ta je stále aktuální. 
 
V letošním roce se očekává, že zelenou k prodeji dostane méně než 5000 nových her, ovšem nebudou to vyloženě "mládeži škodlivé" hry s hektolitry krve, poletujícími střevy a slintajícími zombie. Očekává se, že schválení nezískají ani očividně nekvalitní tituly snažící se přiživit na slávě jiných a pak i třeba hazardní hry (poker) nebo dokonce i mahjong. A samozřejmě se bude i v rámci odborné komise posuzovat, zda daná hra odpovídá oficiálním hodnotám čínského občana, takže to vypadá, že moc krváků si tam neužijí. Ostatně bylo konkrétně zmíněno, že hry s "obscénním obsahem nebudou schváleny" a otázky pak vyvolává požadavek, aby se tvůrci vyvarovali zkreslování historie, politiky či práva. Nově pak bude regulace platit i pro hry v HTML5.
 
Server Gamesindustry ještě zmiňuje některé konkrétní požadavky. Ty říkají třeba to, že ve hrách nesmí být mrtvoly a ani "kaluže krve" a vývojáři to rozhodně nebudou moci obejít třeba tím, že z červené krve udělají zelenou. 
 
Můžeme se tak na to dívat jako na restrukturalizaci úřadu pro schvalování her, který se bude řídit dle ohlasů novými a jasnějšími pravidly a pro vydavatele či tvůrce her to bude znamenat řadu povinností navíc, ale aspoň prý pro ně bude daný proces schvalování průhlednější než dříve. Nicméně pokud jde o výše zmíněné body, dalo by se říci, že v případě potřeby mohou být využity pro celou řadu z různých důvodu nevyhovujících věcí.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek