www.svethardware.cz
>
>
>

Hry pro čínský trh dostaly nová pravidla pro schválení, dodat se musí i jejich scénář

Hry pro čínský trh dostaly nová pravidla pro schválení, dodat se musí i jejich scénář
, , aktualita
Čínské regulační orgány po ročním zkoumání vytvořily novou dokumentaci a procesy pro schvalování her vypouštěných na místní trh. Značně se tak ovlivní největší herní trh světa, a to v oficiální snaze chránit zdravý vývoj občanů. 
K oblíbeným
reklama
Nová pravidla tak budou závazná pro herní vydavatele, kteří je budou muset dodržet, aby jimi nabízené tituly dostaly na čínském trhu zelenou. Vytvořil je úřad starající se celkově o tisk, nakladatelství nebo i rádio, film a televizi a 19. dubna zveřejnil příslušnou dokumentaci, která už firmám jako Tencent či Netease poskytne jasná vodítka, co mohou a nemohou vypustit na trh. Přijdou i nové povinnosti, jako třeba popis opatření, která mají zabránit rozvoji herní závislosti nebo i detailní scénáře her. 
 
 
Nová pravidla mohou vydavatelé ale možná spíše přivítat, protože Peking dříve zavedl daleko drastičtější opatření. V minulém roce zcela pozastavil schvalování nových her k prodeji na devět měsíců a toto opatření tak bylo zrušeno až v prosinci. Za tu dobu se vytvořila fronta tisíců nových titulů čekajících na schválení a ta je stále aktuální. 
 
V letošním roce se očekává, že zelenou k prodeji dostane méně než 5000 nových her, ovšem nebudou to vyloženě "mládeži škodlivé" hry s hektolitry krve, poletujícími střevy a slintajícími zombie. Očekává se, že schválení nezískají ani očividně nekvalitní tituly snažící se přiživit na slávě jiných a pak i třeba hazardní hry (poker) nebo dokonce i mahjong. A samozřejmě se bude i v rámci odborné komise posuzovat, zda daná hra odpovídá oficiálním hodnotám čínského občana, takže to vypadá, že moc krváků si tam neužijí. Ostatně bylo konkrétně zmíněno, že hry s "obscénním obsahem nebudou schváleny" a otázky pak vyvolává požadavek, aby se tvůrci vyvarovali zkreslování historie, politiky či práva. Nově pak bude regulace platit i pro hry v HTML5.
 
Server Gamesindustry ještě zmiňuje některé konkrétní požadavky. Ty říkají třeba to, že ve hrách nesmí být mrtvoly a ani "kaluže krve" a vývojáři to rozhodně nebudou moci obejít třeba tím, že z červené krve udělají zelenou. 
 
Můžeme se tak na to dívat jako na restrukturalizaci úřadu pro schvalování her, který se bude řídit dle ohlasů novými a jasnějšími pravidly a pro vydavatele či tvůrce her to bude znamenat řadu povinností navíc, ale aspoň prý pro ně bude daný proces schvalování průhlednější než dříve. Nicméně pokud jde o výše zmíněné body, dalo by se říci, že v případě potřeby mohou být využity pro celou řadu z různých důvodu nevyhovujících věcí.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě Čínské drony pod hrozbou banu Trumpa, DJI v nejistotě

Obchodní válka USA a Číny může mít další dopad na čínské společnosti. Hodně se sice probírá Huawei, nicméně obavy o bezpečnost a strach ze sledování má USA i z čínských dronů. Nabízí se zejména oblíbené modely od DJI.

Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný Consumer Reports varuje, nový autopilot Tesly je nebezpečný
Před pár měsíci přišla automobilka Tesla s funkcí Navigate on Autopilot, která v další variantě uměla i sama měnit pruhy. Consumer Reports ale varuje. Tato funkce je hodně nespolehlivá a vytváří krizové situace.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu USA vysvětluje postoj k Huawei a ban bez důkazu

Spojené státy americké vyhlásily další obchodní válku v Číně. Součástí toho je i zabanování čínské společnosti Huawei. Té se nesmí dodávat žádná americká technologie a nyní máme i vysvětlení proč.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala25 komentářů
Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0 Gigabyte ukázal první M.2 SSD pro PCIe 4.0
V posledních dnech jsme řešili nástup nové platformy firmy AMD, která nám jako první ve světě běžných uživatelů nabídne rozhraní PCI Express 4.0. To je sice hezké, ovšem k jeho využití potřebujeme také příslušné komponenty a zde přichází Gigabyte.
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin Do hlubin Středozemního moře poputují stovky detektorů neutrin
Částice vznikající ve hvězdách, při explozích supernov či kolizích hvězd jsou všude kolem nás. Jde nám o neutrina jichž našimi těly mají procházet biliony či více každou sekundu, ovšem jsou velice těžko detekovatelné. 
24.5.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře