www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC konečně chystá Vive s vyšším rozlišením a další novinky

HTC konečně chystá Vive s vyšším rozlišením a další novinky
, , aktualita
Pokud se dnešní VR headsety něčím nemohou chlubit, pak je to hrubý rastr, který se nám zjeví před očima. Rozlišení kolem Full HD na jedno oko je prostě málo a HTC si to uvědomuje, neboť přináší Vive Pro s podstatně zvýšeným rozlišením. 
reklama
Je jasné, že nízké rozlišení aktuálních headsetů nevychází ani tak z neschopnosti výrobců přinést lepší displeje, jako spíše z toho prostého faktu, že pro nakrmení takového headsetu je i dnes zapotřebí nadprůměrně výkonná sestava, neboť mnohem více než při hraní na monitoru je důležité, aby výstup měl co nejmenší zpoždění a co nejvyšší FPS. Doba ale přeci jen pokročila, od NVIDIE se očekává nástup nové generace karet, a tak už nastal čas na představení headsetu Vive Pro, který ale i tak bude zaměřen spíše na nadšence. 
 
 
Hlavní novinkou je duální OLED displej s rozlišením 2880 x 1600 (615 ppi), což představuje o 78 procent více pixelů v porovnání s původním Vive. Ale to není vše, neboť další problém dnešních VR headsetů také je kabelové připojení, které představuje rovnou nebezpečí, že se do něj člověk ve víru hry zamotá a ublíží si. Proto nastoupí také nový Vive Wireless Adaptor spárovatelný s novým Vive Pro i starým Vive a využívající technologii Intel WiGig. 
 
 
Intel WiGig pracuje v pásmu 60 GHz, kde se neočekává rušení jiných zdrojů a zajistit má dostatečně rychlé spojení s minimálním zpožděním. O tom, jak bude zajištěno napájení, ale nepadlo ani slovo, ale na tento hardware si stejně ještě počkáme, a to do třetího letošního kvartálu. 
 
 
Headset Vive Pro má dále i vylepšená sluchátka s vyšším výkonem díky zabudovanému zesilovači a pak tu jsou dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku a také dvě dopředu mířící kamery. Ty tak budeme moci využít k tomu, abychom se mohli i bez sundávání headsetu orientovat v reálném prostředí a otázka je, zda nebudou využitelné i jinak, třeba pro vytvoření rozšířené reality naruby. 
 
HTC mělo zapracovat i na samotném headsetu, aby byl pohodlnější. Má tak být lépe vyvážený a vybavený prvky pro lepší přizpůsobení. O ceně a dostupnosti výrobce zatím neprozradil nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2019 Doporučené PC sestavy: leden 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek