www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC konečně chystá Vive s vyšším rozlišením a další novinky

HTC konečně chystá Vive s vyšším rozlišením a další novinky
, , aktualita
Pokud se dnešní VR headsety něčím nemohou chlubit, pak je to hrubý rastr, který se nám zjeví před očima. Rozlišení kolem Full HD na jedno oko je prostě málo a HTC si to uvědomuje, neboť přináší Vive Pro s podstatně zvýšeným rozlišením. 
reklama
Je jasné, že nízké rozlišení aktuálních headsetů nevychází ani tak z neschopnosti výrobců přinést lepší displeje, jako spíše z toho prostého faktu, že pro nakrmení takového headsetu je i dnes zapotřebí nadprůměrně výkonná sestava, neboť mnohem více než při hraní na monitoru je důležité, aby výstup měl co nejmenší zpoždění a co nejvyšší FPS. Doba ale přeci jen pokročila, od NVIDIE se očekává nástup nové generace karet, a tak už nastal čas na představení headsetu Vive Pro, který ale i tak bude zaměřen spíše na nadšence. 
 
 
Hlavní novinkou je duální OLED displej s rozlišením 2880 x 1600 (615 ppi), což představuje o 78 procent více pixelů v porovnání s původním Vive. Ale to není vše, neboť další problém dnešních VR headsetů také je kabelové připojení, které představuje rovnou nebezpečí, že se do něj člověk ve víru hry zamotá a ublíží si. Proto nastoupí také nový Vive Wireless Adaptor spárovatelný s novým Vive Pro i starým Vive a využívající technologii Intel WiGig. 
 
 
Intel WiGig pracuje v pásmu 60 GHz, kde se neočekává rušení jiných zdrojů a zajistit má dostatečně rychlé spojení s minimálním zpožděním. O tom, jak bude zajištěno napájení, ale nepadlo ani slovo, ale na tento hardware si stejně ještě počkáme, a to do třetího letošního kvartálu. 
 
 
Headset Vive Pro má dále i vylepšená sluchátka s vyšším výkonem díky zabudovanému zesilovači a pak tu jsou dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku a také dvě dopředu mířící kamery. Ty tak budeme moci využít k tomu, abychom se mohli i bez sundávání headsetu orientovat v reálném prostředí a otázka je, zda nebudou využitelné i jinak, třeba pro vytvoření rozšířené reality naruby. 
 
HTC mělo zapracovat i na samotném headsetu, aby byl pohodlnější. Má tak být lépe vyvážený a vybavený prvky pro lepší přizpůsobení. O ceně a dostupnosti výrobce zatím neprozradil nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
DeepMind, Musk a další podepsali slib, nechtějí autonomní zbraně DeepMind, Musk a další podepsali slib, nechtějí autonomní zbraně
Umělá inteligence ve vojenství je obrovským rizikem pro lidstvo, a tak přes 150 společností a několik tisíc osob podepsalo slib, že se nikdy nebudou účastnit vývoje umělé inteligence pro autonomně řízené zbraně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Robotičtí brouci od Rolls-Royce by mohli kontrolovat letadlové motory Robotičtí brouci od Rolls-Royce by mohli kontrolovat letadlové motory
Drobní roboti, kteří připomínají šváby, by se v budoucnosti měli starat o to, aby byly letadlové motory v pořádku. Při inspekci se celý zástup pustí do kontroly každé skulinky motoru a urychlí tím celý proces. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
1337d00m, aneb Doom v ASCII 1337d00m, aneb Doom v ASCII
Nedávno jsme se podívali na Doom, který byl renderován v podobě stereogramů a opravdu nebylo snadné se v něm vyznat. Mnohem lepší by to mělo být v "eleet" verzi této hry, která dostala název 1337d00m. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cassini nám přinesla dosud nejlepší záběry měsíce Titan Cassini nám přinesla dosud nejlepší záběry měsíce Titan
Infračervené kamery sondy Cassini, která sama již dávno zanikla v atmosféře Saturnu, nám ukázaly dosud nejlepší pohled na měsíc Titan. Na příslušné snímky se nyní můžeme podívat i my, takže jaké jsou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft se těší z více než 100 miliardových tržeb za rok Microsoft se těší z více než 100 miliardových tržeb za rok
V posledním kvartálu se tržby Microsoftu vyhouply na velice slušných 30 miliard dolarů, takže se podívejme na to, čemu za to mohou v Redmondu vděčit. Konkrétně se zaměříme na poslední kvartál fiskálního roku 2018. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek