www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC konečně chystá Vive s vyšším rozlišením a další novinky

HTC konečně chystá Vive s vyšším rozlišením a další novinky
, , aktualita
Pokud se dnešní VR headsety něčím nemohou chlubit, pak je to hrubý rastr, který se nám zjeví před očima. Rozlišení kolem Full HD na jedno oko je prostě málo a HTC si to uvědomuje, neboť přináší Vive Pro s podstatně zvýšeným rozlišením. 
reklama
Je jasné, že nízké rozlišení aktuálních headsetů nevychází ani tak z neschopnosti výrobců přinést lepší displeje, jako spíše z toho prostého faktu, že pro nakrmení takového headsetu je i dnes zapotřebí nadprůměrně výkonná sestava, neboť mnohem více než při hraní na monitoru je důležité, aby výstup měl co nejmenší zpoždění a co nejvyšší FPS. Doba ale přeci jen pokročila, od NVIDIE se očekává nástup nové generace karet, a tak už nastal čas na představení headsetu Vive Pro, který ale i tak bude zaměřen spíše na nadšence. 
 
 
Hlavní novinkou je duální OLED displej s rozlišením 2880 x 1600 (615 ppi), což představuje o 78 procent více pixelů v porovnání s původním Vive. Ale to není vše, neboť další problém dnešních VR headsetů také je kabelové připojení, které představuje rovnou nebezpečí, že se do něj člověk ve víru hry zamotá a ublíží si. Proto nastoupí také nový Vive Wireless Adaptor spárovatelný s novým Vive Pro i starým Vive a využívající technologii Intel WiGig. 
 
 
Intel WiGig pracuje v pásmu 60 GHz, kde se neočekává rušení jiných zdrojů a zajistit má dostatečně rychlé spojení s minimálním zpožděním. O tom, jak bude zajištěno napájení, ale nepadlo ani slovo, ale na tento hardware si stejně ještě počkáme, a to do třetího letošního kvartálu. 
 
 
Headset Vive Pro má dále i vylepšená sluchátka s vyšším výkonem díky zabudovanému zesilovači a pak tu jsou dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku a také dvě dopředu mířící kamery. Ty tak budeme moci využít k tomu, abychom se mohli i bez sundávání headsetu orientovat v reálném prostředí a otázka je, zda nebudou využitelné i jinak, třeba pro vytvoření rozšířené reality naruby. 
 
HTC mělo zapracovat i na samotném headsetu, aby byl pohodlnější. Má tak být lépe vyvážený a vybavený prvky pro lepší přizpůsobení. O ceně a dostupnosti výrobce zatím neprozradil nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte pracuje na deskách pro 28jádrový Intel a připomíná takt 5 GHz Gigabyte pracuje na deskách pro 28jádrový Intel a připomíná takt 5 GHz
Pozoruhodnou tiskovou zprávu si připravila společnost Gigabyte. Ta mluví o spojenectví s Intelem za účelem taktování procesorů XCC. Jde o modely s nejvyšším počtem jader, jaké Intel nabízí a Gigabyte přitom mluví o taktech i přes 5 GHz. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cooler Master uvádí C700P Carbon: speciál s uhlíkovým vláknem Cooler Master uvádí C700P Carbon: speciál s uhlíkovým vláknem
Cooler Master si ve spolupráci s Mark's Fabrications připravil speciální verzi skříně C700P, která využívá uhlíková vlákna na nejviditelnějších místech. Jde ovšem o opravdovou tkaninu z uhlíkových vláken, ne o napodobeninu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Qualcomm má první čipset pro Wi-Fi 802.11ay v 60GHz pásmu Qualcomm má první čipset pro Wi-Fi 802.11ay v 60GHz pásmu
Vyznat se mezi jednotlivými verzemi rozhraní 802.11 už není jednoduché. Po příchodu verze ac se s nimi roztrhl pytel a nyní tu máme už první čipsety pro 802.11ay. Ty přináší společnost Qualcomm. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oprava, NVIDIA nechystá GeForce RTX 2070 Ti Oprava, NVIDIA nechystá GeForce RTX 2070 Ti
Gigabyte ve své pozvánce prozradil, že se na trh dostane také grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Ti. My jsme tak řešili, na jakém čipu bude tato karta založena a co vůbec může nabídnout. Nicméně jsme to řešili marně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Singleplayer v Battlefieldu V, jaký bude? Singleplayer v Battlefieldu V, jaký bude?
Série Battlefield je dobře známá svým zaměřením na multiplayer, a tak v ní mohou působit kampaně pro jednoho hráče možná až nepatřičně. Ovšem Battlefield V je nabídne, a to snad ve snaze dokázat, že singleplayer neumírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek