www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC konečně chystá Vive s vyšším rozlišením a další novinky

HTC konečně chystá Vive s vyšším rozlišením a další novinky
, , aktualita
Pokud se dnešní VR headsety něčím nemohou chlubit, pak je to hrubý rastr, který se nám zjeví před očima. Rozlišení kolem Full HD na jedno oko je prostě málo a HTC si to uvědomuje, neboť přináší Vive Pro s podstatně zvýšeným rozlišením. reklama
Je jasné, že nízké rozlišení aktuálních headsetů nevychází ani tak z neschopnosti výrobců přinést lepší displeje, jako spíše z toho prostého faktu, že pro nakrmení takového headsetu je i dnes zapotřebí nadprůměrně výkonná sestava, neboť mnohem více než při hraní na monitoru je důležité, aby výstup měl co nejmenší zpoždění a co nejvyšší FPS. Doba ale přeci jen pokročila, od NVIDIE se očekává nástup nové generace karet, a tak už nastal čas na představení headsetu Vive Pro, který ale i tak bude zaměřen spíše na nadšence. 
 
 
Hlavní novinkou je duální OLED displej s rozlišením 2880 x 1600 (615 ppi), což představuje o 78 procent více pixelů v porovnání s původním Vive. Ale to není vše, neboť další problém dnešních VR headsetů také je kabelové připojení, které představuje rovnou nebezpečí, že se do něj člověk ve víru hry zamotá a ublíží si. Proto nastoupí také nový Vive Wireless Adaptor spárovatelný s novým Vive Pro i starým Vive a využívající technologii Intel WiGig. 
 
 
Intel WiGig pracuje v pásmu 60 GHz, kde se neočekává rušení jiných zdrojů a zajistit má dostatečně rychlé spojení s minimálním zpožděním. O tom, jak bude zajištěno napájení, ale nepadlo ani slovo, ale na tento hardware si stejně ještě počkáme, a to do třetího letošního kvartálu. 
 
 
Headset Vive Pro má dále i vylepšená sluchátka s vyšším výkonem díky zabudovanému zesilovači a pak tu jsou dva mikrofony s funkcí potlačení okolního hluku a také dvě dopředu mířící kamery. Ty tak budeme moci využít k tomu, abychom se mohli i bez sundávání headsetu orientovat v reálném prostředí a otázka je, zda nebudou využitelné i jinak, třeba pro vytvoření rozšířené reality naruby. 
 
HTC mělo zapracovat i na samotném headsetu, aby byl pohodlnější. Má tak být lépe vyvážený a vybavený prvky pro lepší přizpůsobení. O ceně a dostupnosti výrobce zatím neprozradil nic. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435 Intel připravil 3D kamery RealSense D415 a D435
Intel si připravil dvě nové kamery RealSense, které dokáží snímat okolí ve 3D, čili s hloubkovým vjemem. Jde o RealSense D415 a D435, jež mají našim počítačům přidat 3D vizi v reálném čase. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AI Microsoftu nakreslí objekt na základě pouhého popisu AI Microsoftu nakreslí objekt na základě pouhého popisu
Microsoft představil novou umělou inteligenci, která dokáže na základě slovního popisu pixel po pixelu nakreslit objekt. Jde tak v podstatě o převod textu do obrazu, v čemž má být nová AI opravdu dobrá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix už nabízí 14GB/s paměti GDDR6 SK Hynix už nabízí 14GB/s paměti GDDR6
Po společnostech Micron a Samsung tu máme i SK Hynix, která má k dispozici paměti GDDR6. Ty tak začínají být skutečně široce dostupné a otázka je, kdy se to projeví na trhu s grafickými kartami. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NASA testuje malý jaderný reaktor, který by mohl napájet základnu na Marsu NASA testuje malý jaderný reaktor, který by mohl napájet základnu na Marsu
Vědci z NASA pracují na kompaktním systému, který má za úkol v budoucnosti zajišťovat potřebnou energii pro základnu na Marsu. Jedná se o malý jaderný reaktor, který by neměl být problém na Rudou planetu dopravit. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková6 komentářů
Nestálost bitcoinu nutí vývojáře ransomware počítat s aktuálním kurzem Nestálost bitcoinu nutí vývojáře ransomware počítat s aktuálním kurzem
Kryptoměny jsou kvůli nevystopovatelnosti oblíbeným platebním prostředkem pro zločince. V IT sféře to jsou např. vývojáři ransomware. Nestálost hodnoty kryptoměn jako např. bitcoin je však nutí s těmito fluktuacemi počítat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář