www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC uvádí nový Vive Pro a snižuje cenu původního Vive

HTC uvádí nový Vive Pro a snižuje cenu původního Vive
, , aktualita
Společnost HTC dnes u nás oficiálně představila nový headset Vive Pro, který nabídne oproti starému především vyšší rozlišení. Současně s tím pak právě starší model zlevňuje na trhu i ve svém obchodě Vive.com. 
K oblíbeným
reklama
HTC Vive Pro bude k dispozici od 5. dubna 2018 za doporučenou cenu 22.299 Kč s daní, zatímco HTC Vive bude zlevněn na 15.199 Kč. Dnes se přitom prodává za cca 18 tisíc korun. Prodej nového modelu tak začne akorát na Vive Day a pokud jde o starší verzi za sníženou cenu, tu HTC zaručuje alespoň ve svém obchodě Vive.com i na Alza.cz. Navíc bude platit jedna speciální nabídka do 3. června, a sice půlroční předplatné v ochodě Viveport, kde si budeme moci z nabídky více než 400 titulů vybrat každý měsíc pět. To platí pouze pro nový Vive Pro.
 
 
Existující VR headsety mají jednu podstatnou nevýhodu, a sice až příliš hrubý rastr, který je daný tím, že z velké blízkosti sledujeme displej s rozlišením 1080 x 1200 na oko. Ten je sice malý, ale i tak jsou jednotlivé pixely velice dobře patrné, a tak je navyšování rozlišení velice žádoucí. Na druhou stranu je třeba myslet na to, aby toto rozlišení dnešní počítačové sestavy dokázaly dobře rozpohybovat, a tak celkových 2880 x 1600 (1440 x 1600 na oko) v případě nového HTC Vive Pro vypadá rozumně. Nutno ještě dodat, že jde o dvojici displejů typu OLED. 
 
 
HTC Vive Pro je kompatibilní s technologií SteamVR Tracking 1.0 i 2.0, která slouží pro sledování polohy a pohybu zařízení, takže bude možné si ponechat stávající ovladače i základnové stanice. Jde tak především o kvalitnější obraz, ale i zvuk vestavěných sluchátek s vysokou impedancí s virtuálním 3D zvukem a funkcí potlačení okolního hluku. 
 
 
Dále nám HTC slibuje větší pohodlí s centrálním dotahováním popruhů pomocí otočného ovladače. Nové je zde polstrování v obličejové části, které má o čtvrtinu větší plochu, takže nemá na tvář tolik tlačit. Vylepšena byla také nosní opěrka, která bude dovnitř pouštět méně světla či ideálně žádné.  
 
Pokud nestihnete Vive Pro koupit do 3. června, pak sice nezískáte půlroční předplatné do Viveport, ale aspoň dvouměsíční. Cena předplatného se mimochodem od 22. března zvyšuje na 259 Kč za měsíc z 209 Kč. Pokud si je ovšem zřídíte do tohoto dne, bude až do konce roku platit právě stará cena. 
 
Zdroj: TZ HTC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře