www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei AI Cube, chytrý reproduktor a router v jednom

Huawei AI Cube, chytrý reproduktor a router v jednom
, , aktualita
Společnost Huawei se přidává k těm, které mají v nabídce chytré reproduktory. Její AI Cube je postaven na technologii Amazon Alexa a kromě vyluzování zvuků a vykonávání příkazů umí i šířit i internetový signál.
K oblíbeným
reklama
Trh s chytrými reproduktory se postupně zvětšuje a příjmy z jejich prodeje se už dostávají z jednotek miliard dolarů postupně na desítky. Část z toho si chce vzít i společnost Huawei, která ukázala svůj chytrý reproduktor AI Cube. I když "cube" v angličtině znamená krychle, tvarem jde o válec s průměrem 116 mm a výškou 218, přičemž váží zhruba 900 gramů. Samotný Huawei nemá technologii pro chytrého asistenta, a tak je postaven s využitím Amazon Alexa. Bude tak umět hlasově řídit chytré spotřebiče, přehrávat hudbu a mnoho dalších schopností typických pro chytré reproduktory.
 
Huawei AI Cube
 
Má čtyři mikrofony (reagují maximální na vzdálenost 5 metrů) a jeden 15W reproduktor. Kromě toho zde ale bude i jedna zvláštnost, a tou je podpora 4G LTE sítí. Do reproduktoru lze vložit SIM kartu a díky podpoře Wi-Fi 802.11ac tak může šířit internet i sloužit jako domácí bezdrátový router. Pokud jde o LTE připojení, zvládá Cat.6, tedy 300 Mbps. V případě Wi-Fi ve vnitřní síti už je podporována vyšší rychlost 1200 Mbps. V Evropě bude v prodeji ke konci roku za zatím blíže neurčenou cenu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek