www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei AI Cube, chytrý reproduktor a router v jednom

Huawei AI Cube, chytrý reproduktor a router v jednom
, , aktualita
Společnost Huawei se přidává k těm, které mají v nabídce chytré reproduktory. Její AI Cube je postaven na technologii Amazon Alexa a kromě vyluzování zvuků a vykonávání příkazů umí i šířit i internetový signál.
K oblíbeným
reklama
Trh s chytrými reproduktory se postupně zvětšuje a příjmy z jejich prodeje se už dostávají z jednotek miliard dolarů postupně na desítky. Část z toho si chce vzít i společnost Huawei, která ukázala svůj chytrý reproduktor AI Cube. I když "cube" v angličtině znamená krychle, tvarem jde o válec s průměrem 116 mm a výškou 218, přičemž váží zhruba 900 gramů. Samotný Huawei nemá technologii pro chytrého asistenta, a tak je postaven s využitím Amazon Alexa. Bude tak umět hlasově řídit chytré spotřebiče, přehrávat hudbu a mnoho dalších schopností typických pro chytré reproduktory.
 
Huawei AI Cube
 
Má čtyři mikrofony (reagují maximální na vzdálenost 5 metrů) a jeden 15W reproduktor. Kromě toho zde ale bude i jedna zvláštnost, a tou je podpora 4G LTE sítí. Do reproduktoru lze vložit SIM kartu a díky podpoře Wi-Fi 802.11ac tak může šířit internet i sloužit jako domácí bezdrátový router. Pokud jde o LTE připojení, zvládá Cat.6, tedy 300 Mbps. V případě Wi-Fi ve vnitřní síti už je podporována vyšší rychlost 1200 Mbps. V Evropě bude v prodeji ke konci roku za zatím blíže neurčenou cenu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek