reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Huawei AI Cube, chytrý reproduktor a router v jednom

3.9.2018, Milan Šurkala, aktualita
Huawei AI Cube, chytrý reproduktor a router v jednom
Společnost Huawei se přidává k těm, které mají v nabídce chytré reproduktory. Její AI Cube je postaven na technologii Amazon Alexa a kromě vyluzování zvuků a vykonávání příkazů umí i šířit i internetový signál.
Trh s chytrými reproduktory se postupně zvětšuje a příjmy z jejich prodeje se už dostávají z jednotek miliard dolarů postupně na desítky. Část z toho si chce vzít i společnost Huawei, která ukázala svůj chytrý reproduktor AI Cube. I když "cube" v angličtině znamená krychle, tvarem jde o válec s průměrem 116 mm a výškou 218, přičemž váží zhruba 900 gramů. Samotný Huawei nemá technologii pro chytrého asistenta, a tak je postaven s využitím Amazon Alexa. Bude tak umět hlasově řídit chytré spotřebiče, přehrávat hudbu a mnoho dalších schopností typických pro chytré reproduktory.
 
Huawei AI Cube
 
Má čtyři mikrofony (reagují maximální na vzdálenost 5 metrů) a jeden 15W reproduktor. Kromě toho zde ale bude i jedna zvláštnost, a tou je podpora 4G LTE sítí. Do reproduktoru lze vložit SIM kartu a díky podpoře Wi-Fi 802.11ac tak může šířit internet i sloužit jako domácí bezdrátový router. Pokud jde o LTE připojení, zvládá Cat.6, tedy 300 Mbps. V případě Wi-Fi ve vnitřní síti už je podporována vyšší rychlost 1200 Mbps. V Evropě bude v prodeji ke konci roku za zatím blíže neurčenou cenu.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama