www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei AI Cube, chytrý reproduktor a router v jednom

Huawei AI Cube, chytrý reproduktor a router v jednom
, , aktualita
Společnost Huawei se přidává k těm, které mají v nabídce chytré reproduktory. Její AI Cube je postaven na technologii Amazon Alexa a kromě vyluzování zvuků a vykonávání příkazů umí i šířit i internetový signál.
reklama
Trh s chytrými reproduktory se postupně zvětšuje a příjmy z jejich prodeje se už dostávají z jednotek miliard dolarů postupně na desítky. Část z toho si chce vzít i společnost Huawei, která ukázala svůj chytrý reproduktor AI Cube. I když "cube" v angličtině znamená krychle, tvarem jde o válec s průměrem 116 mm a výškou 218, přičemž váží zhruba 900 gramů. Samotný Huawei nemá technologii pro chytrého asistenta, a tak je postaven s využitím Amazon Alexa. Bude tak umět hlasově řídit chytré spotřebiče, přehrávat hudbu a mnoho dalších schopností typických pro chytré reproduktory.
 
Huawei AI Cube
 
Má čtyři mikrofony (reagují maximální na vzdálenost 5 metrů) a jeden 15W reproduktor. Kromě toho zde ale bude i jedna zvláštnost, a tou je podpora 4G LTE sítí. Do reproduktoru lze vložit SIM kartu a díky podpoře Wi-Fi 802.11ac tak může šířit internet i sloužit jako domácí bezdrátový router. Pokud jde o LTE připojení, zvládá Cat.6, tedy 300 Mbps. V případě Wi-Fi ve vnitřní síti už je podporována vyšší rychlost 1200 Mbps. V Evropě bude v prodeji ke konci roku za zatím blíže neurčenou cenu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo Apple ztrácí titul největšího inovátora, padá na 17. místo
Společnost Apple má za sebou zvláštní období. Finančně je na tom dobře, ale prodeje iPhonů dost spadly a v tradičně vyhlašovaném seznamu nejvíce inovativních společností se nyní propadla z 1. na 17. místo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede? NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX 1660 Ti, jak si vede?
Dle očekávání se dnes, a to úderem 15. hodiny našeho času dostaly na svět informace o kartě GeForce GTX 1660 Ti. Téměř vše už bylo řečeno, ale zbývalo vyřešit podstatné věci kolem výkonu a také podpory technologií. Takže jak to je? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta? NVIDIA GeForce GTX 1180: chyba, nebo reálná karta?
V dokumentaci firmy HP byla spatřena karta GTX 1180, která vyvolala nové spekulace a otázky o tom, jestli se nám NVIDIA chystá opravdu zamotat hlavu. Karta se měla dostat do počítačů HP Obelisk GTX 1180.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD SK Hynix zveřejnil detaily o pamětech DDR5, investovat bude přes 100 miliard USD
Na obzoru už je nová generace pamětí nejen pro naše počítače. Jde o DDR5, od nichž očekáváme logicky především vyšší pracovní frekvence, a tedy i propusnost při sníženém napětí a spotřebě. Co k tomu může říci SK Hynix?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka Prodeje NAND Flash se propadly, není poptávka
Stejně jako v případě pamětí DRAM si mohou výrobci stěžovat na nízkou poptávku zákazníků po pamětech NAND Flash. Jejich prodeje se na konci minulého roku propadly a z toho bychom měli těžit právě my, zákazníci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek