www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu
, , aktualita
Nové generace architektury ARM jsou mnohem výkonnější než ty předchozí a vzhledem k jejich nízké spotřebě není divu, že si začínají razit cestu i do serverů. Huawei na tomto základě vyrobil čip Kunpeng 920 a servery TaiShan.
reklama
Architektura procesorů ARM se uchytila především v mobilní sféře u telefonů a tabletů. V posledních generacích se ale výkon výrazně zvyšuje a spotřeba je nadále velmi nízká, což těmto procesorům (resp. jádrům) pomáhá zlepšovat poměr spotřeby a výkonu. Díky tomu si začínají razit cestu i do serverů, kde je potřeba obojího, vysokého výkonu i nízké spotřeby. Společnost Huawei tak přišla s vlastním serverovým procesorem Kunpeng 920, který je právě postaven na architektuře čipů společnosti ARM. Výsledkem je 64jádrové monstrum, kde jsou jádra taktována na frekvenci 2,6 GHz a využit je 8kanálový řadič pamětí DDR4. Procesor je vyráběn pokročilou 7nm technologií, podporuje dva porty 100G RoCE, PCIe Gen4 a CCIX.
 
Huawei logo
 
Spolu s novými procesory se objevily také servery, ve kterých je můžeme nalézt. Jde o řadu TaiShan a základním modelem je 2U server TaiShan 2280. Ten pojme až 28 klasických 2,5" SSD disků. 4U verze TaiShan 5280 a 5290 si mají údajně poradit s uložením až 10 PB dat a nakonec je tu ještě TaiShan X6000, který slibuje, že umožní vytvořit rack s 10240 výpočetními jádry. Na těchto serverech poběží i cloudové služby společnosti Huawei.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře