www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu
, , aktualita
Nové generace architektury ARM jsou mnohem výkonnější než ty předchozí a vzhledem k jejich nízké spotřebě není divu, že si začínají razit cestu i do serverů. Huawei na tomto základě vyrobil čip Kunpeng 920 a servery TaiShan.
K oblíbeným
reklama
Architektura procesorů ARM se uchytila především v mobilní sféře u telefonů a tabletů. V posledních generacích se ale výkon výrazně zvyšuje a spotřeba je nadále velmi nízká, což těmto procesorům (resp. jádrům) pomáhá zlepšovat poměr spotřeby a výkonu. Díky tomu si začínají razit cestu i do serverů, kde je potřeba obojího, vysokého výkonu i nízké spotřeby. Společnost Huawei tak přišla s vlastním serverovým procesorem Kunpeng 920, který je právě postaven na architektuře čipů společnosti ARM. Výsledkem je 64jádrové monstrum, kde jsou jádra taktována na frekvenci 2,6 GHz a využit je 8kanálový řadič pamětí DDR4. Procesor je vyráběn pokročilou 7nm technologií, podporuje dva porty 100G RoCE, PCIe Gen4 a CCIX.
 
Huawei logo
 
Spolu s novými procesory se objevily také servery, ve kterých je můžeme nalézt. Jde o řadu TaiShan a základním modelem je 2U server TaiShan 2280. Ten pojme až 28 klasických 2,5" SSD disků. 4U verze TaiShan 5280 a 5290 si mají údajně poradit s uložením až 10 PB dat a nakonec je tu ještě TaiShan X6000, který slibuje, že umožní vytvořit rack s 10240 výpočetními jádry. Na těchto serverech poběží i cloudové služby společnosti Huawei.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala47 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
18.10.2019, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
18.10.2019, recenze, Jan Vítek8 komentářů