www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu
, , aktualita
Nové generace architektury ARM jsou mnohem výkonnější než ty předchozí a vzhledem k jejich nízké spotřebě není divu, že si začínají razit cestu i do serverů. Huawei na tomto základě vyrobil čip Kunpeng 920 a servery TaiShan.
K oblíbeným
reklama
Architektura procesorů ARM se uchytila především v mobilní sféře u telefonů a tabletů. V posledních generacích se ale výkon výrazně zvyšuje a spotřeba je nadále velmi nízká, což těmto procesorům (resp. jádrům) pomáhá zlepšovat poměr spotřeby a výkonu. Díky tomu si začínají razit cestu i do serverů, kde je potřeba obojího, vysokého výkonu i nízké spotřeby. Společnost Huawei tak přišla s vlastním serverovým procesorem Kunpeng 920, který je právě postaven na architektuře čipů společnosti ARM. Výsledkem je 64jádrové monstrum, kde jsou jádra taktována na frekvenci 2,6 GHz a využit je 8kanálový řadič pamětí DDR4. Procesor je vyráběn pokročilou 7nm technologií, podporuje dva porty 100G RoCE, PCIe Gen4 a CCIX.
 
Huawei logo
 
Spolu s novými procesory se objevily také servery, ve kterých je můžeme nalézt. Jde o řadu TaiShan a základním modelem je 2U server TaiShan 2280. Ten pojme až 28 klasických 2,5" SSD disků. 4U verze TaiShan 5280 a 5290 si mají údajně poradit s uložením až 10 PB dat a nakonec je tu ještě TaiShan X6000, který slibuje, že umožní vytvořit rack s 10240 výpočetními jádry. Na těchto serverech poběží i cloudové služby společnosti Huawei.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář