www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu
, , aktualita
Nové generace architektury ARM jsou mnohem výkonnější než ty předchozí a vzhledem k jejich nízké spotřebě není divu, že si začínají razit cestu i do serverů. Huawei na tomto základě vyrobil čip Kunpeng 920 a servery TaiShan.
reklama
Architektura procesorů ARM se uchytila především v mobilní sféře u telefonů a tabletů. V posledních generacích se ale výkon výrazně zvyšuje a spotřeba je nadále velmi nízká, což těmto procesorům (resp. jádrům) pomáhá zlepšovat poměr spotřeby a výkonu. Díky tomu si začínají razit cestu i do serverů, kde je potřeba obojího, vysokého výkonu i nízké spotřeby. Společnost Huawei tak přišla s vlastním serverovým procesorem Kunpeng 920, který je právě postaven na architektuře čipů společnosti ARM. Výsledkem je 64jádrové monstrum, kde jsou jádra taktována na frekvenci 2,6 GHz a využit je 8kanálový řadič pamětí DDR4. Procesor je vyráběn pokročilou 7nm technologií, podporuje dva porty 100G RoCE, PCIe Gen4 a CCIX.
 
Huawei logo
 
Spolu s novými procesory se objevily také servery, ve kterých je můžeme nalézt. Jde o řadu TaiShan a základním modelem je 2U server TaiShan 2280. Ten pojme až 28 klasických 2,5" SSD disků. 4U verze TaiShan 5280 a 5290 si mají údajně poradit s uložením až 10 PB dat a nakonec je tu ještě TaiShan X6000, který slibuje, že umožní vytvořit rack s 10240 výpočetními jádry. Na těchto serverech poběží i cloudové služby společnosti Huawei.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč? Sapphire připravuje Radeon RX 570 se 16 GB paměti, proč?
Karta formátu Radeon RX 570 se 16 GB paměti na palubě je hezky česky řečeno slušný overkill. Nejde o oficiální SKU nabídnuté společností AMD, ale jen počin samotného Sapphire. Jaký má smysl? Bude se těžit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane Intel přestane nabízet Core+, sady CPU a Optane
Intel se rozhodl, že přestane nabízet sady procesorů Core s paměťovými zařízeními Optane, které byly známy jako Core+. Uplyne však ještě řada měsíců, než Core+ z nabídky zmizí. Důvod je ale nepřekvapivý, malý zájem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu Sluneční systém: pořádek, který vznikl z chaosu
Sluneční soustavu bereme jako neměnné uspořádání planet, planetek či pásů asteroidů, do nějž občas z vnějších částí zavítají komety. Tento pořádek ale musel vzniknout, a to z chaosu, který byl větší, než si řada lidí myslí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce Ceny pamětí RAM v tomto čtvrtletí výrazně klesnou, říká TrendForce
Už v minulém roce se mluvilo o tom, že výrobci pamětí RAM omezují investice ve snaze nenavyšovat budoucí výrobu ve snaze udržet ceny na vyšších úrovních. To se ale nemůže projevit hned jako náhlý pokles poptávky a s ním půjdou dolů i ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km CERN chce postavit obří urychlovač FCC dlouhý 100 km
I když Velký hadronový urychlovač LHC je v provozu "jen" 9 let, CERN už plánuje výstavbu nového, mnohem většího. Ten nese název Future Circular Collider (FCC) a bude mít na délku neuvěřitelných 100 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář