www.svethardware.cz
>
>
>
>

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu

Huawei uvádí Kunpeng 920, serverový procesor na ARMu
, , aktualita
Nové generace architektury ARM jsou mnohem výkonnější než ty předchozí a vzhledem k jejich nízké spotřebě není divu, že si začínají razit cestu i do serverů. Huawei na tomto základě vyrobil čip Kunpeng 920 a servery TaiShan.
K oblíbeným
reklama
Architektura procesorů ARM se uchytila především v mobilní sféře u telefonů a tabletů. V posledních generacích se ale výkon výrazně zvyšuje a spotřeba je nadále velmi nízká, což těmto procesorům (resp. jádrům) pomáhá zlepšovat poměr spotřeby a výkonu. Díky tomu si začínají razit cestu i do serverů, kde je potřeba obojího, vysokého výkonu i nízké spotřeby. Společnost Huawei tak přišla s vlastním serverovým procesorem Kunpeng 920, který je právě postaven na architektuře čipů společnosti ARM. Výsledkem je 64jádrové monstrum, kde jsou jádra taktována na frekvenci 2,6 GHz a využit je 8kanálový řadič pamětí DDR4. Procesor je vyráběn pokročilou 7nm technologií, podporuje dva porty 100G RoCE, PCIe Gen4 a CCIX.
 
Huawei logo
 
Spolu s novými procesory se objevily také servery, ve kterých je můžeme nalézt. Jde o řadu TaiShan a základním modelem je 2U server TaiShan 2280. Ten pojme až 28 klasických 2,5" SSD disků. 4U verze TaiShan 5280 a 5290 si mají údajně poradit s uložením až 10 PB dat a nakonec je tu ještě TaiShan X6000, který slibuje, že umožní vytvořit rack s 10240 výpočetními jádry. Na těchto serverech poběží i cloudové služby společnosti Huawei.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek