www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

HWiNFO získá podporu nových GPU NVIDIA, je to však Volta

HWiNFO získá podporu nových GPU NVIDIA, je to však Volta
, , aktualita
Utilita HWiNFO se objeví v nové verzi, která mimo jiné začne podporovat také nové čipy NVIDIA. Jeden by očekával, že půjde o Turingy, čili GT10x, ovšem namísto nich se objevily čipy Volta. Nějak se nám to zamotává. 
K oblíbeným
reklama
NVIDIA jako obvykle odvádí dobrou práci a daří se jí stále tutlat, co za novou generaci grafických karet připravuje. Však dosud bezpečně nevíme ani to, do jaké generace budou nové herní GeForce patřit, což je informace, kterou takové AMD obvykle samo už dlouho vytrubuje do světa. Už jsme mohli být v podstatě přesvědčeni, že si NVIDIA připraví přímo herní architekturu Turing, která by byla v něčem odlišná od architektury Volta orientované především na AI a GPGPU obecně. Dle nové zprávy ale toto přesvědčení získává povážlivé trhliny. 
 
 
Máme tu totiž novou verzi diagnostického nástroje HWiNFO, v jehož poznámkách bylo uvedeno, že do příští verze bude přidána podpora čipů GV102 a GV104. Dosud NVIDIA dostala na trh z generace Volta pouze jediný hlavní čip, a sice GV100, který se objevil i na kartách TITAN V. GV102 můžeme brát jako nástupce GPU v kartě GeForce GTX 1080 Ti a pro GV104 zase platí GTX 1080 a 1070. 
 
Čili buď se někdo, kdo psal poznámky k novému HWiNFO spletl, nebo je zoufale neinformovaný, získal záměrné mylné informace anebo se opravdu chystají nové slabší čipy Volta. Pak tu je otázka, v jakých produktech se uplatní, protože by to mohly být herní karty, ale případně také profesionální Quadro. 
 
Zde jsou některé zajímavé novinky v nové verzi HWiNFO32 & HWiNFO64 v5.86 z 12. 7. 2018:
  
  • Improved support of Intel Ice Lake
  • Enhanced sensor monitoring on ASUS B450 series mainboards
  • Enhanced sensor monitoring on MSI B450 and Z390 series mainboards
  • Enabled running under Windows 10 on ARM (preliminary).
 
Chystané změny pro příští verzi v5.87: 
  • Added NVIDIA GV102 and GV104
Je pravděpodobné, že za tím vším stojí mlžící NVIDIA, která tím však potvrzuje alespoň tu nejdůležitější věc, a sice že představení nových karet se už velice přiblížilo. 
 
Zdroj: HWiNFO


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet? Xbox Cloud Gaming zamířil na Windows PC a iOS. Jak novinku vyzkoušet?
Microsoft zítra spustí webovou aplikaci Xbox Cloud Gaming, která umožní hraní v cloudu také na počítačích s Windows 10 a mobilních zařízeních od Applu. Dostupná bude i v ČR, ale bez pozvánky a předplatného Xbox Game Pass Ultimate se neobejdete.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4 Patriot uvádí SSD Viper VP4300 s PCIe Gen4
Patriot rozšířil nabídku svých SSD o modely VP4300. Ty mají formát M.2 a využívají sběrnice PCIe Gen4 x4. Díky tomu mohou dosahovat velmi vysokých přenosových rychlostí až 7400 MB/s a 800K IOPS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod Samsung G9 ani Acer EI491CRG9 nemá DisplayHDR 2000, šlo o podvod
VESA (Video Electronics Standards Association) potvrdila, že certifikace DisplayHDR 2000 nemůže být ve specifikacích monitorů Samsung Odyssey G9 ani Acer EI491CRG9, a to jednoduše proto, že neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem Amazon zrušil MMO hru Lord of the Rings, nedohodl se s Tencentem
Amazon Game Studios zrušilo další hru. Tentokrát je to online hra na motivy Pána prstenů. Problémem je herní studio Athlon Games, ke kterému má nyní Amazon velmi složitou cestu přes nového vlastníka, firmu Tencent.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000 Výrobce pamětí už slibuje i DDR5-10000
Nástup paměťového standardu DDR5 přinese vítanou možnost opět skokově posunout výkon, respektive reálnou datovou propustnost moderních PC. Nejde jen o efektivní takty, ale právě o nich bude tato aktualita. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře