Hyundai kupuje Boston Dynamics za 1,1 mld. USD

Hyundai kupuje Boston Dynamics za 1,1 mld. USD
, , aktualita
Společnost Boston Dynamics je známá zejména svým robotem Spot, který je určen především pro průmyslové nasazení. Nyní firma mění svého majitele a stěhuje se pod korejského giganta, společnost Hyundai.
K oblíbeným
reklama
Banka SoftBank prodává další společnost. Nedávno se zbavila společnosti ARM, která putovala do Nvidie, nyní tu máme prodej firmy Boston Dynamics, která byla založena už v roce 1992 a pod křídla SoftBanku se dostala v roce 2017. Tato firma vyrábí např. průmyslového robota se jménem Spot (dosud v omezeném prodeji dodáno několik stovek kusů) a přestěhuje se pod společnost Hyundai Motor Group, která bude nově vlastnit 80 % akcií firmy. Zbývajících 20 % si nechá SoftBank přes své další společnosti.
 
Boston Dynamics Spot
 
Celkově se má jednat o transakci ve výši okolo 1,1 mld. USD (téměř 24 mld. Kč). Pro Hyundai je to investice do chytré budoucnosti a doplní jeho snahy o tvorbu ekologických vozidel, chytrých továren, systémů umělé inteligence a obecně jde o další krok v rámci Průmyslu 4.0. Transakce by měla být ukončena v červnu 2021, pokud bude vše schváleno příslušnými regulačními úřady.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
Včera, aktualita, Jan Vítek
Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři Prezident Blizzardu sestoupil, firma řeší sexuální skandály a odchází sponzoři
V poslední době bylo vedení společnosti Activision Blizzard kritizováno za to, jak přehlíží a někdy dokonce aktivně kryje či podporuje případy sexuálního obtěžování na pracovišti. Firmu začali už i opouštět sponzoři.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD Mindfactory: prodeje CPU na volném trhu šly dolů, stále bezpečně vede AMD
Po delší době se podíváme na vývoj prodejů velkého německého obchodu Mindfactory, který tvoří podrobné statistiky. Ukazuje se tu pár zajímavých údajů o tom, jak se změnil DIY trh během prvního pololetí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX Dokument Countdown od Netflixu bude sledovat cestu 4 lidí na orbitu se SpaceX
Nejen Blue Origin a Virgin Galactic poletí s civilisty do Vesmíru. Podobný projekt chystá i SpaceX, jeho cílem je ale kroužení na orbitě po několik dní. Výsledkem však bude 5dílný dokument Countdown: Inspiration4 Mission To Space.
Včera, aktualita, Milan Šurkala