reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

IBM dostane nového CEO, bude jím Arvind Krishna

, , aktualita
IBM dostane nového CEO, bude jím Arvind Krishna
Společnost IBM po osmi letech mění svého CEO. Virginii Rometty, která je v IBM už téměř 40 let, nahradí Arvind Kirshna. Ten nyní zastává pozici seniorského viceprezidenta pro cloud a kognitivní software.
IBM dostane nového CEO, bude jím Arvind Krishna
Ve společnosti IBM dochází ke změně vedení. 62letá Virginia Rometty, která byla na pozici CEO posledních 8 let, a je i prezidentkou a předsedkyní představenstva, brzy skončí. V IBM pracovala skoro celý život (téměř 40 let) a během této doby IBM koupilo 65 společností včetně největší akvizice v podobě RedHatu. Svou pozici opustí 6. dubna 2020.  Tehdy se novým CEO stane Arvind Kirshna, který je nyní na pozici seniorského viceprezidenta pro cloud a kognitivní software. Rometty zůstane na pozici předsedkyně správní rady do konce roku a pak IBM opustí.
 
Virginia Rometty
Virginia Rometty, autor: Asa Mathat / Fortune Live Media [CC BY], přes Flickr
 
Nový CEO Arvind Krishna pomohl společnosti IBM dostat se na lepší úroveň v umělé inteligenci, cloudových službách i kvantových výpočtech a blockchainu. V tomto měl u Virginie Rometty velkou podporu, která je obecně oceňována právě za tuto změnu portfolia IBM i např. již zmíněnou akvizici RedHatu. I proto je Krishna považován za nejlepšího a přirozeného nástupce pro IBM. I přes nasměrování IBM na moderní technologie se ale hodnota společnosti na akciovém trhu snižuje a během jejího vedení klesla o zhruba 30 %.
 


reklama
reklama
reklama