www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows

IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
, , aktualita
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
K oblíbeným
reklama
Program Mac@IBM umožnil zaměstnancům firmy si vybrat, zda chtějí nadále využívat PC se systémem Windows, nebo Apple s macOS. IBM přitom následně zjistilo, že ve výsledcích měli v mnoha ohledech navrch právě uživatelé počítačů a systému firmy Apple. 
 
Server Extremetech upozorňuje na to, že dané výsledky byly zveřejněny na JAMF Nation User Conference pevně spojené s firmou Apple, hlavním softwarovým partnerem. To automaticky neznamená, že by šlo o nepoužitelné údaje, nicméně jako nezávislý test či průzkum to nelze brát. 
 
 
Dle výsledků od firmy IBM zvládne jeden člověk podporu cca 5400 uživatelů s počítači Mac, zatímco v případě Windows PC stačí na 240 uživatelů. Pouze 5 % lidí s Macy také kdy volalo na help desk pro pomoc v porovnání se 40 % v případě PC. To nám ostatně může připomenout jednu starší aktualitu, kde IBM také informovalo o tom, že díky zavedení Apple Mac dokáže značně ušetřit na podpoře. 
 
Dále můžeme pokračovat tím, že dle zkoumání IBM dokáže o 22 % více uživatelů macOS než uživatelů Windows překonat očekávání ohledně pracovních výkonů, úspěšnější jsou také v oblasti prodejů či doporučování produktů a také jsou více věrní svému zaměstnavateli a neodchází tak často. 
 
Uživatelé Maců jsou ještě navíc spokojenější s tím, jaký software od třetích stran je pro jejich OS k dispozici a zmiňují také snadnější migraci na nové verze systému, než je zvláště přechod z Windows 7 na Windows 10. Při něm je pětkrát větší pravděpodobnost, že uživatel zavolá podporu, než když upgraduje macOS na novou verzi. 
 
IBM ale nezveřejnilo všechny údaje o tom, jak daný test probíhal a jedna otázka se přímo vnucuje: bralo se v úvahu to, jací lidé a na jakých pozicích využívají Windows PC či Apple Mac? To pochopitelně může značně ovlivnit výsledky, neboť mohou existovat i celá oddělení, kde kvůli používanému softwaru není možné jen tak prohodit platformy. Jde rovněž o to, jak se výbava lišila dle postavení zaměstnance, a tedy i dle jeho výplaty a my se nedozvíme, jak nabídka výměny PC za Mac probíhala a zda takovou možnost vůbec měli všichni.
 
Bez znalosti tohoto testovacího zázemí tak opravdu nelze na základě prezentovaných výsledků říci, že "s macOS bude člověk výkonnějším a kvalitnějším zaměstnancem" a stejně tak nelze tvrdit, že díky macOS už nebudeme potřebovat poradit. Ostatně nikde se ani nepíše, zda šlo o rady přímo spojené s OS, mohlo jít také o potíže se softwarovou výbavou nebo s hardwarem. Nicméně jestli se macOS u IBM osvědčil, pak dobře pro ně. 
 
Zdroj: JAMF 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů