www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>
>

IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows

IBM: naši zaměstnanci s Apple Mac podávají lepší výkony než ti s Windows
, , aktualita
Společnost IBM zveřejnila závěry svého interního experimentu, který zkoumal výkon zaměstnanců vybavených počítači Mac s příslušným operačním systémem a klasickými PC se systémem Windows. 
K oblíbeným
reklama
Program Mac@IBM umožnil zaměstnancům firmy si vybrat, zda chtějí nadále využívat PC se systémem Windows, nebo Apple s macOS. IBM přitom následně zjistilo, že ve výsledcích měli v mnoha ohledech navrch právě uživatelé počítačů a systému firmy Apple. 
 
Server Extremetech upozorňuje na to, že dané výsledky byly zveřejněny na JAMF Nation User Conference pevně spojené s firmou Apple, hlavním softwarovým partnerem. To automaticky neznamená, že by šlo o nepoužitelné údaje, nicméně jako nezávislý test či průzkum to nelze brát. 
 
 
Dle výsledků od firmy IBM zvládne jeden člověk podporu cca 5400 uživatelů s počítači Mac, zatímco v případě Windows PC stačí na 240 uživatelů. Pouze 5 % lidí s Macy také kdy volalo na help desk pro pomoc v porovnání se 40 % v případě PC. To nám ostatně může připomenout jednu starší aktualitu, kde IBM také informovalo o tom, že díky zavedení Apple Mac dokáže značně ušetřit na podpoře. 
 
Dále můžeme pokračovat tím, že dle zkoumání IBM dokáže o 22 % více uživatelů macOS než uživatelů Windows překonat očekávání ohledně pracovních výkonů, úspěšnější jsou také v oblasti prodejů či doporučování produktů a také jsou více věrní svému zaměstnavateli a neodchází tak často. 
 
Uživatelé Maců jsou ještě navíc spokojenější s tím, jaký software od třetích stran je pro jejich OS k dispozici a zmiňují také snadnější migraci na nové verze systému, než je zvláště přechod z Windows 7 na Windows 10. Při něm je pětkrát větší pravděpodobnost, že uživatel zavolá podporu, než když upgraduje macOS na novou verzi. 
 
IBM ale nezveřejnilo všechny údaje o tom, jak daný test probíhal a jedna otázka se přímo vnucuje: bralo se v úvahu to, jací lidé a na jakých pozicích využívají Windows PC či Apple Mac? To pochopitelně může značně ovlivnit výsledky, neboť mohou existovat i celá oddělení, kde kvůli používanému softwaru není možné jen tak prohodit platformy. Jde rovněž o to, jak se výbava lišila dle postavení zaměstnance, a tedy i dle jeho výplaty a my se nedozvíme, jak nabídka výměny PC za Mac probíhala a zda takovou možnost vůbec měli všichni.
 
Bez znalosti tohoto testovacího zázemí tak opravdu nelze na základě prezentovaných výsledků říci, že "s macOS bude člověk výkonnějším a kvalitnějším zaměstnancem" a stejně tak nelze tvrdit, že díky macOS už nebudeme potřebovat poradit. Ostatně nikde se ani nepíše, zda šlo o rady přímo spojené s OS, mohlo jít také o potíže se softwarovou výbavou nebo s hardwarem. Nicméně jestli se macOS u IBM osvědčil, pak dobře pro ně. 
 
Zdroj: JAMF 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář