IBM zakázalo užívání USB disků a jiných externích pamětí

IBM zakázalo užívání USB disků a jiných externích pamětí
, , aktualita
Společnost IBM v zájmu bezpečnosti zakázala svým zaměstnancům používání externích paměťových úložišť. Mezi ně patří např. USB flashky, nejrůznější paměťové karty nebo např. externí pevné disky.
K oblíbeným
reklama
Bezpečnost je velmi důležitá a uvědomují si to pochopitelně i ty největší korporace jako je IBM. V zájmu zajištění větší bezpečnosti dat tak IBM zavedlo celosvětový zákaz používání veškerých externích paměťových zařízení, mezi něž patří např. USB flashky, paměťové karty (dnes nejčastěji SD/SDHC/SDXC) i nejrůznější formy externích disků. 
 
IBM logo
 
I když některá oddělení už tento zákaz měla, nyní se rozšíří celosvětově na všechny pobočky. Externí paměťová zařízení se snadno někde zapomenou nebo odcizí a tato data v nepovolaných rukou mohou přijít společnost velmi draho. IBM místo toho doporučuje používat cloudové služby nebo vlastní služby pro synchronizaci a sdílení dat. Zatímco pro běžné zaměstnance toto nemusí být problém, v případě techniků, kteří měli dosud potřebný software (patche, operační systémy) často na USB klíčenkách, toto může komplikovat jejich práci. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek