www.svethardware.cz
>
>
>

Iiyama G-Master GB2760QSU: 144Hz na WQHD displeji

Iiyama G-Master GB2760QSU: 144Hz na WQHD displeji
, , aktualita
Japonská společnost Iiyama si připravila herní monitor G-Master GB2760QSU, který na své 27" obrazovce nabídne obnovovací frekvenci 144 Hz, a to při rozlišení 2560 x 1440. Co dalšího nám nabídne?
reklama
Iiyama G-Master GB2760QSU má nabídnout především rychlost, což dokazuje svou obnovovací frekvencí 144 Hz a odezvou 1 ms (šedá-šedá?), takže není divu, že jde technologii TN, se kterou každý nebude spokojen. Sérii G-Master tento výrobce představil před třemi roky a od té doby ji postupně rozšiřuje. Nyní jde o vůbec první panel s WQHD, 144Hz a 1ms v její nabídce.
 
 
Panel disponuje 6bitovými barvami (+ FRC), maximálním jasem 350 cd/m2, typickým kontrastem 1000:1 a pozorovacími úhly 170 a 160 stupňů horizontálně a vertikálně. Obnovovací frekvence má začínat na 50 Hz a je řízena pomocí technologie AMD FreeSync. Barevné pokrytí panelu dosahuje 99 % prostoru sRGB a 72 % NTSC. 
 
 
Jako herní LCD od Iiyamy má tento monitor vlastní režimy pro FPS, simulátory a jiné herní žánry. Můžeme si také pohrát s úrovní černé barvy, aby případně vynikla tmavá místa ve hrách bez přepálení světlých barev. Pro připojení lze využít rozhraní DisplayPort i HDMI, případně pak DVI-D. Máme tu také dvouportový hub s USB 3.0, 2W stereo reproduktory a konektor pro sluchátka. 
 
G-Master GB2760QSU je také vybaven stavitelným stojanem, který nabízí i pivot a případně lze využít systém VESA 100x100. Cena bez daní se má pohybovat kolem 450 USD. 
 
Model  G-Master GB2760QSU
Panel 27" TN
Nativní rozlišení 2560 × 1440
Max. obnovovací frekvence 144 Hz
Synchronizace AMD FreeSync
Rozsah FreeSync 50 - 144 Hz (nepotvrzeno)
Odezva 1 ms
Jas 350 cd/m²
Kontrast 1000:1
Velikost pixelu 0,2335 mm²
Hustota pixelů 109 PPI
Pozorovací úhly 170°/160°
USB Hub dvouportový USB 3.0 hub
Vstupy HDMI
DisplayPort 1.2
DVI-D
Audio 3,5mm audio jack
Stereo 2W repro
Stojan Pivot: 90°
Natočení: 90°, +/-3° vlevo/vpravo
Naklopení: 22° nahoru, 5° dolů
Stránky výrobce Odkaz
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk Plně autonomní Tesla bude už v roce 2020, tvrdí Musk
Elon Musk se opět rozpovídal o tom, co chystá jeho automobilka Tesla. Podle něj by se už brzy měl objevit autopilot v takové podobě, že půjde o plně autonomní vozy. Dočkat se máme prý už v příštím roce.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery Singapore Airlines terčem kritiky, sedadla mají kamery
Soukromí uživatelů je poslední dobou čím dál víc probírané téma a čím dál víc také narušováno. Singapore Airlines to teď schytaly za instalaci kamer mířících přímo na pasažéry každého cestujícího v letadle.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve na Steamu ruší video sekci Valve na Steamu ruší video sekci
Společnost Valve nezačala rok 2019 dobře. Na konci minulého roku se najednou objevila konkurence v podobě Epic Games Store, která rychle vyrostla ve vážnou hrozbu a nyní tu máme zprávu o zrušené video sekci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví Exploitů jako Spectre už se moderní procesory možná nikdy zcela nezbaví
Výzkumníci firmy Google se zaměřili na podstatu exploitů Spectre a Meltdown, aby zodpověděli otázku, nakolik představují problém nejen pro Intel, ale i jiné společnosti ne nutně vyrábějící procesory x86. Co k tomu mohou říci?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino Sphero RVR: jezdící robot pro Raspberry Pi a Arduino
Společnost Sphero rozjela na Kickstarteru kampaň, která se týká financování dálkově ovládaného autíčka, které bude kompatibilní s minipočítači Raspberry Pi, Arduino i BBC micro:bit. Zájem je obrovský a cílová částka padla během chvíle. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek